הממשלה 'תפנה' את חאן אל-חמר לאדמות מדינה

המשלה הצהירה על כוונתה לפנות את חאן אל-חמר לאדמות מדינה במרחק של 300 מטר ולמעשה להשאיר את הפולשים בקרקע ואף להקים ישוב ערבי. יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלא...

הממשלה 'תפנה' את חאן אל-חמר לאדמות מדינה חאן אל אחמר- הפלישה הבדואית אותה אף נתניהו

המשלה הצהירה על כוונתה לפנות את חאן אל-חמר לאדמות מדינה במרחק של 300 מטר ולמעשה להשאיר את הפולשים בקרקע ואף להקים ישוב ערבי.

יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ על הכוונה להקים יישוב ערבי בחאן אל אחמר: ״אין קו אדום שממשלת בנט-שקד-עבאס לא תחצה ואין ערך שהיא לא תמכור לשם שרידותה הפוליטית".

עוד אמר: "הסדרת חאן אל אחמר באותו מרחב אסטרטגי שבין ירושלים לים המלח איננה רק עוד הפרת הבטחת בחירות של בנט ושקד, אלא איוולת לאומית, ציונית וביטחונית אסטרטגית, ופגיעה אנושה בריבונותה של ישראל".

סמוטריץ' זעם: "בנט ושקד מקפלים את ישראל בפני לחץ אירופאי צבוע ומממשים בידיים את תכניותיה האסטרטגיות של הרשות הפלשתינית ליצירת רצפים טריטוריאלים ערבים ולקטיעת רצף ההתיישבות הישראלית, בדרך להקמת מדינת טרור פלשתינית בלב ארץ ישראל".

סמוטריץ' הציג את תוצאות הקמת הישוב הערבי: "פרס לטרור, פרס לעבריינות, פרס לאבו-מאזן על הגשת התביעה נגד ישראל לבית הדין הבינלאומי בהאג ומכה אנושה להתיישבות".

לסיום אמר: "שום מהלך ציני של תשלום מס שפתיים לטובת ההתיישבות לא ילבין את החטא הזה, שמשלים את תהליך המעבר של בנט, שקד ושותפיהם עמוק לזרועות השמאל של אוסלו".

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ, בתגובה לפרסום כי המתחם הלא חוקי "חאן אל אחמר" יוזז בכ-300 מטרים אל אדמות מדינה: "ממשלת ישראל נותנת יד להשתלטות הבדואית, הממשלה נכנעת ומקימה יישוב בדואי חדש בלב השטח לתושבים שבאו והשתלטו עליו. בכך, הממשלה מעניקה פרס למשתלטים העבריינים על אדמות הלאום ומעבירה מסר כי העבריינות משתלמת וזו הדרך להקים כפרים בדואים מוכרים".

לסיום מסר: "במקום לפנות את המקום ולהציע מגורים במקומות מיושבים בסביבה, ממשלת ישראל נותנת יד להשתלטות הבדואית ומשתפת איתה פעולה".

ראשי שדולת א"י בכנסת ח״כ יואב קיש וח״כ אורית סטרוק בתגובה לידיעה על חאן אל אחמר: ״מדובר בפייק-פינוי עם השלכות רוחב מסוכנות ביותר. הנזק בהכשרת חאן אל אחמר הינו עצום, המשמעות בפועל שמדינת ישראל מאשררת את תכנית ההשתלטות הפלסטינית על השטח האסטרטגי הזה".

עוד מסרו: "את חאן אל אחמר צריך לפנות כפי שנקבע ע״י בית המשפט ולא לקבוע במו ידינו מאחז פלסטינאי בלב מישור אדומים. אנו קוראים לכל מי שארץ ישראל חשובה לו למנוע את האיוולת והעוול הזה".

אושרו קווי המטרו - בני ברק לא אושרה
"שרת התחבורה הכושלת בתולדות המדינה": מחאת נהגי האוטובוסים
המחסומים נפרצו - המשטרה סגרה את מירון
לא מתגברים על משבר הקורונה: נתב"ג מתקשה להמריא
"דמינו אינו הפקר": 1,675 מקרי אלימות בבתי החולים מתחילת השנה
באמצע הכביש: המשטרה עצרה חרדים והאשימה אותם
מכת הזיופים: נתפסו נערים שביצעו קניות בשטרות מזויפים בב''ב
עצורים בהתפרעויות במזרח ירושלים: "נפעל ביד קשה"
אלו השינויים בתנועה בעקבות הילולת רשב''י
פעם שלישית בשלושה ימים: גבר במצב קשה בעקבות הכשת נחש