בשל מחסור בדלק: רשת החשמל בלבנון קרסה

גורם ממשלתי בכיר כי לאחר ששתי תחנות הכוח הגדולות במדינה הושבתו, ארץ הארזים תיאלץ להישאר ללא חשמל במשך מספר ימים •

בשל מחסור בדלק: רשת החשמל בלבנון קרסה

המשבר הכלכלי בלבנון מחריף: רשת החשמל ברחבי המדינה קרסה היום (שבת) בעקבות מחסור קשה בדלק שהוביל להשבתת שתי תחנות הכוח המרכזיות בדיר-עמר ובזהרני, שמספקות כ-40% מהחשמל. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

גורם ממשלתי בכיר מסר לסוכנות הידיעות רויטרס כי ייתכן שהפסקת החשמל בלבנון תימשך ימים אחדים. לדברי אותו גורם, חברת החשמל הממלכתית תנסה להיעזר במאגר הדלק שברשות הצבא על מנת להפעיל באופן זמני את תחנות הכוח, אך הוסיף כי המהלך לא יתבצע בקרוב.

בשלב זה, רבים מהלבנונים משתמשים בגנרטורים פרטיים שמופעלים על ידי סולר, שמחיריו התייקרו מאוד. בשנה החולפת הלך והעמיק המשבר הכלכלי בלבנון שגרר רבים מהאזרחים לחיי עוני. מאז 2019 הידרדר ערכו של המטבע המקומי וספג ירידת ערך של 90%.

כזכור, בחודש שעבר הוקמה ממשלה חדשה בלבנון בראשות נג'יב מיקאתי. המהלך הגיע יותר משנה לאחר האסון בנמל ביירות, שאילץ את ראש הממשלה הקודם חסאן דיאב להתפטר מתפקידו. מיקאתי קיבץ בממשלתו 23 שרים, בהם סגן ראש הממשלה סעאדה א-שאמי, אחד מאנשי קרן המטבע הבינלאומית.

עם הקמת הממשלה החדשה, הכריז מיקאתי כי היא "תפעל לתועלת לבנון מול כולם, למעט האויב הישראלי. מה שחשוב הוא אמון האנשים, ושכל הלבנונים יתאחדו למען שיקום הישות המדינית הלבנונית. מדינה חזקה היא האינטרס של כולם, ולכך נשאף".

אילוסטרציה
מדינות המפרץ מתקרבות לאיראן: "ביידן ערער את הברית האזורית"
5 הרוגים ועשרות פצועים באירוע דריסה בוויסקונסין
הדוב הלבן: קטעים משעשים מהיצור הענק • צפו
שניים במכה: אוסטריה הודיעה על סגר מלא וכפיית חיסונים
בריטניה תכריז על חמאס כארגון טרור
רוסיה: התגלו שרידי בית כנסת בחצי האי-קרים
ניסיון חיסול הישראלי בקולומביה: "המתכננים - אנשי כוח קודס"
בעקבות ההסלמה: משרד החוץ מזהיר מפני נסיעה לאתיופיה
צפו: כך השתלטו האיראנים על המיכלית מול האמרקאים
מעולם לא נראה מתחת למים: יצור מוזר בקרקעית הים