שורת בכירים ששיתפו פעולה עם מוסקבה או מונו על ידיה - חוסלו

פעילות הגרילה האוקראינית החלה למעשה כבר כחודש לאחר הפלישה • מאז בוצעו לפחות 20 ניסיונות התנקשות בפקידים מטעם הרוסים ובמשתפי הפעולה עמם

שורת בכירים ששיתפו פעולה עם מוסקבה או מונו על ידיה - חוסלו נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

הגרילה האוקראינית בשטחים הכבושים בידי הרוסים מתחממת: היום (שישי), בתוך זמן קצר, חוסלו שורת בכירים ששיתפו פעולה עם מוסקבה או מונו על ידיה. כך דווח ב'ישראל היום'.

בעיר ברדיאנסק שבדרום אוקראינה, נהרגו סגן ראש העיר מטעם הכובשים, אולג בויקו. בהתנקשות נהרגה גם רעייתו לודמילה, שהייתה אחראית אזורית מטעם רוסיה על עריכת "משאל העם" בדבר צירוף של מחוז זפוריז'ה לפדרציה הרוסית. לפני עשרה ימים חוסל המושל הצבאי של העיר, ארטיום ברדין.

זמן קצר קודם לכן, בפיצוץ במשרדו, נהרג התובע הכללי של "הרפובליקה העממית של לוהנסק" – ישות עצמאית, שנוצרה עוד ב-2014 על ידי רוסיה בשטחים ש"נחטפו" מאוקראינה. התובע, סרגיי גורנקו שמו, נהרג במקום. על פי הדיווחים בקייב, גורנקו היה כנראה סוכן רוסי עוד מאז 2013. זמן קצר לפני תחילתה של הפלישה בפברואר השנה, נטען כי התרברב מול המצלמה בירי פצמ"רים לתוך שטח אוקראינה.

ואילו בחרסון, העיר היחידה בגדה המערבית של הדניפרו שכבשו הרוסים עם פלישתם, אירע פיצוץ בבניין מינהלת המחוז. על פי התקשורת הרוסית, טילים אוקראינים פגעו בבניין. ראש המינהלת מטעם הרוסים, קיריל סטרמואוסוב, טען כי הטיל פגע במשרדו.

פעילות הגרילה האוקראינית החלה למעשה כבר כחודש לאחר הפלישה. מאז בוצעו לפחות 20 ניסיונות התנקשות בפקידים מטעם הרוסים ובמשתפי הפעולה עמם. 14 משת"פים או עוזריהם נהרגו.

בתוך כך, ברוסיה גובר החשש מהעברת המלחמה למחוזות הסמוכים לשטחה. במחוז בלגורוד הועלתה אתמול באש תחנת מכס, הסמוכה לגבול עם אוקראינה. באותו המחוז גם הופצצה תחנת משנה – אולי כתגובה להפצצה הרוסית המסיבית על תחנת הכוח בחרקיב לפני שבוע, שגרמה להפסקות חשמל בחמישה מחוזות באוקראינה. כבר אתמול דווח כי חלק ממערכת החינוך בבלגורוד צפויה לעבור ללימודים מרחוק.

BBC רוסיה דיווח לפני זמן קצר כי טירונים, שגויסו רק באפריל האחרון והיו אמורים להשתבץ באוגדת השריון טמנסקאיה היוקרתית, יישלחו למחוז בלגורוד כדי להגן עליו מפני פלישה. משקיפים ברוסיה ובאוקראינה העירו שהדבר בלתי נתפס, בהתחשב בכך שתוכנית הבליצקריג הרוסית הייתה אמורה לחסל את אוקראינה בתוך 72 שעות בפברואר.

דיווחים: הצבא הרוסי קורס במחוז חרסון
דרמה ברוסיה: דיווחים על הדחת מפקד בכיר הודח בצבא רוסיה
לראשונה זה חמש שנים: צפון קוריאה שיגרה טיל בליסטי מעל יפן
"איאן" באמריקה: ההוריקן נחלש, אבל הסכנה נשארה
ביידן בתקרית מביכה: חיפש בקהל חברת קונגרס שכבר לא בחיים
ההוריקן מאיים למוטט את מפרץ מקסיקו: מיליונים מפונים בפלורידה
בדרך לאסון הומניטרי: רוסיה צפויה לאסור יציאת גברים משטחה
ישראל נגד רוסיה: "לא נכיר בתוצאות משאלי העם בשטחים הכבושים"
אוקראינה מורידה את דרג היחסים הדיפלומטיים עם טהרן
לצד הלחימה: רוסיה פתחה ב"משאלי עם" בשטחים הכבושים באוקראינה