יש הסכמה: המתווה להסדרת אביתר יוצא לדרך

תושבי אביתר קיבלו את מתווה הפשרה הסופי • יוסי דגן: "מתוך הקושי תקום ישיבה באביתר ובהמשך התיישבות לתפארת" • אליה וקוץ בה: המשפחות יפונו עד לסוף השבוע

יש הסכמה: המתווה להסדרת אביתר יוצא לדרך

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וראשי תנועת נחלה, דניאלה ויס וצבי אלימלך שרבף, הביאו בפני תושבי אביתר את המתווה הסופי להסדרת הישוב על פי חוק.

המתווה כולל את רוב הפרטים של המתווה הקודם, השינוי המשמעותי הוא כי לאחר בדיקה משפטית הישיבה תקום באביתר לא ב-א' אלול אלא בעוד חודשים ספורים, לאחר סיום הליך הסקר המהיר לקרקע והכרזה כאדמת מדינה, לפי החוק.

תושבי אביתר מסרו: "עלינו לישוב מתוך תחושת שליחות ומכוחו של הציבור, אנו סבורים כי על אף הקושי הגדול, המתווה הינו התקדמות וצעד נוסף בבניין ארץ ישראל".

כזכור, רב השומרון הרב אליקים לבנון, הרב דודי דודקביץ' רב הישוב יצהר, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, סגן ראש המועצה דוידי בן ציון, ראשי תנועת נחלה דניאלה ויס וצבי אלימלך שרבף וחברי הנהלה נוספים וכן יו"ר תנועת אמונים צבי סוכות, קיימו אתמול דיון עבודה ארוך בן 8 שעות בביתו של זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן, ע"מ להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

"המתווה שסוכם הוא לא מתווה החלומות שלנו", אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון ומוסיף: "אולם כל צד בא בו לקראת השני למען אחדות ישראל בימים קשים אלו של פילוג בעם. ההסכם הזה מחייב אותנו לצעדים לא פשוטים, הבתים יישארו, הצבא עולה באופן מיידי, ובעוד מספר חודשים לאחר השלמת הליכי הסקר וההכרזה על אדמות המדינה תקום כאן ישיבה לתפארת ובהמשך התיישבות מסודרת בהתאם לחוק".

עוד הוסיף: "זהו מתווה לא פשוט, קיבלנו את ההחלטה בלב לא קל, קיבלנו את ההחלטה גם לטובת בניית ההתיישבות בארץ ישראל וגם לטובת אחדות בעם בוודאי בימים הקשים האלו שאנו נמצאים בהם היום".

צבי אלימלך שרבף יו"ר תנועת נחלה: "הגענו להר הטוב הזה להוסיף התיישבות יהודית, יש לנו צער גדול שבזמן שממשלת ישראל לא מטפלת בבנייה הערבית היא מוצאת את האנרגיות להרוס יישוב יהודי. ע"מ למנוע הרס המקום באופן מוחלט החלטנו לקבל את המתווה ואנו מאמינים שמתווה זה יקדם התיישבות יהודית ממלכתית על ההר ובעז"ה יהיה פתח להתיישבות יהודית רחבה בכל מרחבי יהודה ושומרון".

על פי המתווה, המשפחות צפויות לעזוב את בתיהן עד סוף השבוע. פלוגת חיילים תגיע למקום במקומן עד לסיום סקר הקרקעות. לאחר שייקבע כי מדובר באדמות מדינה תקום במקום ישיבת הסדר ומאוחר יותר התיישבות על פי חוק.

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן בלשכתו באביתר
בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה
עוקץ מהכלא: כך שדד האסיר קשישים מתאו בכלא
צפו: השוטרים הורסים סוכה וגורמים למהומה במאה שערים
לאחר שהדף שמאלנים: חייל נחקר על ידי צה''ל
כוכבי ים מסוג גרגירנים נצפו בשמורת האלמוגים • גלריה
בני ברק: הוקם צוות חירום לטיפול בחשד לליקוי מבנים