בזכות עמידה על העקרונות: בחור הישיבה ישוחרר

בעקבות שחרורו של בחור הישיבה העריק, ככל הנראה ההפגנות לא תתקיימנה • רבני הוועדה להצלת עולם התורה הטיחו בנציגי החרדים המנסים: "לשאת חן בעיני מקבלי ההחלטות"

בזכות עמידה על העקרונות: בחור הישיבה ישוחרר הפגנות החרדים על מעצר עריק בירושלים

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, במהלך תפילה על ציונו של רשב''י בערב ל''ג בעומר נעצר בחור ישיבה עריק. בעקבות המעצר, נחלצו לעזרתו רבני הוועדה להצלת עולם התורה אשר איימו בהפגנות בכל הדרכים למירון.

בעקבות כך, נכונותם של אלפי בני התורה למסור את נפשם עבור אחיהם הנמק בכלא הצבאי בעוון לימוד התורה, הכריעה את הכף. מהוועד נמסר כי "שמחים לבשר כי רשויות החוק התקפלו אל מול הלחץ וההד הציבורי, והבחור החשוב משה ענתבי שנעצר שלשום (שלישי) בציון הרשב"י ישוחרר כבר ביום שני הקרוב".

עוד אמרו כי "דא עקא, מעצרו של בחור ישיבה ולו לרגע אחד אינו מתקבל על הדעת, ורבני הוועדה להצלת עולם התורה יתכנסו שוב במעונם של גדולי התורה, כדי לקבל את הוראתם על דרכי המחאה שיינקטו בהמשך".

מרבני הוועדה להצלת עולם התורה נמסר: "בזאת אנו פונים לכל יפי הנפש ומותחי הביקורת מהמגזר החרדי: אילו נציגיכם היו מכבדים את עצמם ואתכם, ועומדים באופן בלתי מתפשר על עקרונות הדת מול רשויות המדינה, ומשקיעים פחות את מרצם בניסיונות עקרים לשאת חן בעיני מקבלי ההחלטות, מצבכם ומצב הדת בישראל היה שונה".

השרה להגנת הסביבה: "פועלים להכרזה על מצב חירום אקלימי"
ח''כ ביטן: "נהיינו מדינה עשירה שהורגת את הדיור הציבורי"
שריפה סמוך לשורש: כביש 1 נחסם
אושרה הארכת ההכרזה על מצב חירום
צפו: חילוץ מלב הכנרת
בעקבות מזג האוויר: מאסר על הדלקת מדורות
ירושלים: אותרו פצצות מלפני 60 שנה
ח''כ מקלב: "אסור שמקרים מעין אלו יעבור לסדר היום"
ארבע מדינות נכנסו לרשימת מדינות בסיכון גבוהה
תחזית מזג האוויר: חם מהרגיל