הוחלט: עד 3000 איש בכניסה לארץ

מספר הנכנסים יעמוד על עד 3,000 איש • מספר היעדים יעלה ל-7 • המועצה לצרכנות: חברות התעופה מנצלות את המצוקה להעלאת מחירים; היו"ר מרגי בתגובה: תהייה תגובה קשה

הוחלט: עד 3000 איש בכניסה לארץ אילוסטרציה

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ יעקב מרגי, אישרה היום את התיקונים שאישרה הממשלה בתקנות ההגבלות על הפעלת שדות תעופה וטיסות בתקופת הקורונה. לפי ההצעה שאושרה, מפעיל שדה התעופה יוכל להקצות חלונות זמן לנחיתת מטוסים באופן שכלל הנוסעים הנכנסים לא יעלה על 3,000 ביום. כמו כן, החלונות לנחיתה או המראה יוקצו לטיסות ציבורית אל ומהיעדים הבאים: קייב, ניו יורק, ניו ג'רזי, לונדון, פרנקפורט, הונג קונג, פריז, וטורונטו. עוד אושר, כי התקנות יהיו בתוקף החל מהיום ועד יום ז' בניסן ה'תשפ"א.

היועצת המשפטית של רשות התעופה האזרחית, עו"ד רננה שחר, הסבירה כי מדובר בכללים שמחליפים את משטר המגבלות הקודם בכניסת מטוסים לישראל וביציאה ממנה. היא הוסיפה כי עד כה הייתה מכסה שאפשרה לאשר חלונות נחיתה לעד 600 איש, בשל הצורך בבידוד במלוניות. חובת הבידוד במלונית בוטלה ולכן, לדבריה, הטיפול בכניסת ישראלים פשוט יותר והמכסה תעלה לעד 3,000 איש. כמו כן יורחבו מספר היעדים לטיסות ציבוריות, משניים לשבעה.

היו"ר מרגי ביקש לוודא שהדבר נעשה במקביל להיערכות להגברת אכיפה על החייבים בבידוד. ח"כ יצחק פינדרוס בירך על השינוי ואמר כי טוב מאוחר מאשר לעולם לא.

היועצת המשפטית של המועצה לצרכנות, אביטל פריזמנט בוטון, אמרה כי מבדיקה שעשתה המועצה עלה כי חברות התעופה מנצלות את מצוקת הישראלים שמבקשים לחזור ארצה ומעלות מחירים. היו"ר מרגי אמר בתגובה כי יבדוק את הנושא, ואם יתברר שחברות התעופה הישראליות מפקיעות מחירים תגובתו תהייה קשה.

כאמור, התקנות אושרו בתמיכת היו"ר מרגי, ח"כ פינדרוס, ח"כ אימאן ח'טיב יאסין וח"כ בועז טופורובסקי.

טיפים עסקיים לתקופת החגים‎‎
אל תהיו שליליים: על דירוג אשראי והדרך לשפר אותו
הפיקוח על הבנקים: עמלה תפעולית אחת בעת פירעון מוקדם של משכנתא
לקראת סוכות: חלוקת סכך בחינם
לקראת חג סוכות: מומחי מכון התקנים בטיפים לבטיחות בסוכה
שופרסל מזהירה מניסיון הונאה של לקוחות
אופניים לילדים? דעו את הסיכונים
בעקבות חשמול הרכבות: שאטלים בחינם
נוסעים לראש השנה? בדרכים הללו עלולים להיות פקקים
קניתם מוצר חשמלי? אתם זכאים לפינוי המוצר הישן מביתכם בחינם!