דמי הנסיעה יחזרו לעשרות אלפי נוסעים שלא יכלו להגיע להילולא

משרד התחבורה יחזיר את דמי הנסיעה לעשרות אלפי נוסעים שרכשו כרטיסים בתחבורה הציבורית למירון, ולא הצליחו לממשם בעקבות האסון שעצר את אירועי ל"ג בעומר

דמי הנסיעה יחזרו לעשרות אלפי נוסעים שלא יכלו להגיע להילולא חצר ציון הרשב

משרד התחבורה יחזיר את דמי הנסיעה לעשרות אלפי נוסעים שרכשו כרטיסים בתחבורה הציבורית למירון, ולא הצליחו לממשם בעקבות ההחלטה לעצור את תנועת האוטובוסים והרכבות למירון לאחר האסון שאירע בל"ג בעומר בהילולת הרשב"י במירון.

27 אלף נוסעים שתכננו להגיע למירון מכל רחבי הארץ, ורכשו מראש כרטיסי נסיעה הלוך ושוב בתחבורה הציבורית יזכו כעת להחזרי הנסיעה. עלות כל כרטיס הסתכמה בשקלים בודדים ועד 60 שקלים לאדם, בהתאם למרחק הנסיעה.

עם היוודע האסון בליל ל"ג בעומר והכרזת אירוע רב נפגעים, הורתה המשטרה על חסימת צירי התנועה להר מירון, ופינוי כל האנשים שהיו על ההר בעת האירוע. משרד התחבורה פעל באופן מיידי לעצירת כל האוטובוסים והרכבות שהסיעו את הנוסעים להילולה, ולביטול כל הנסיעות העתידיות שתוכננו להסיע נוסעים לאירוע בערב ל"ג בעומר ולמחרת היום.

מדובר באוטובוסים שיצאו למירון מכל רחבי הארץ, החל מהשעה 21:30 בלילה וכן רכבות שיצאו לכיוון כרמיאל מראש העין ומאופקים ולא הגיעו אל כרמיאל בשל האסון וסגירת הצירים.

הזיכוי יינתן לכל נוסע שלא תיקף את כרטיסי הנסיעה שרכש, מנייר או בכרטיס הרב קו, וכן נוסעים שכרטיסם תוקף פעם אחת בלבד ויצהירו כי לא הגיעו אל ההר. לקבלת הזיכוי ניתן לפנות לכל אחד ממרכזי השירות "על הקו" הפזורים ברחבי הארץ, ולקבל החזר באמצעות העברה לחשבון הבנק שלהם. ההחזרים יבוצעו עד לסוף חודש יולי 2021. רשימת עמדות על הקו מפורטת באתר משרד התחבורה.

שרת התחבורה מירי רגב ציינה: "הנחיתי את הרשות הארצית לתחבורה ציבורית להשיב את דמי הנסיעה לאלפי משפחות שרכשו מראש כרטיסי נסיעה לאוטובוס ונמנע מהם להגיע למירון בשל האסון הכבד", אמרה רגב והוסיפה: "יש לציין לשבח את תפקוד משרד התחבורה שעצר באופן מיידי את כל התחבורה הציבורית אל ההר, ופינה בתוך מספר שעות באוטובוסים וברכבות את עשרות אלפי האנשים שנכחו בהילולה".

סגן שרת התחבורה אורי מקלב בירך על ההחלטה וציין כי בצל האסון הגדול ושינויי התנועה הדרמטיים שבוצעו בכל מערך התחבורה הציבורית בליל ל"ג בעומר, פעל המשרד באופן מיידי בכדי להשיב את כספי הנוסעים שלא הגיעו ליעדם. "משרד התחבורה חושב על הנוסעים, שתכננו ורכשו כרטיסי נסיעה לכל המשפחה במאות שקלים, וכעת אנו פועלים להשבת הכספים למי שלא הצליחו להגיע להילולה", הוסיף מקלב.

ירושלים: רגל של ילד חרדי נתקעה באופניים
פתיתים שחורים קלים נחתו מהים בחלק מחופי ישראל
בית שמש: בלב השכונה החרדית ילד נעקץ מעקרב
ועדת החוקה אישרה את הארכת התו הירוק
צפו: כשאפי מנסה להירדם בסוכה
בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה