גרמניה: המשטרה סיכלה פיגוע נגד בתי כנסת ביום כיפור

ארבעה סורים נעצרו לאחר שכוחות הביטחון במדינה קיבלו התראה מ"ארגון ביון זר" על מתקפה אסלאמית נגד אתרים יהודיים בעיר האגן במערב המדינה

גרמניה: המשטרה סיכלה פיגוע נגד בתי כנסת ביום כיפור משטרת גרמניה

כוחות גדולים של משטרת גרמניה עצרו היום (יום כיפור) ארבעה בני אדם בעיר האגן שבמערב גרמניה, זאת לאחר שנתקבל איום ברור על כוונה לבצע פיגועים בבתי כנסת ואתרים יהודיים אחרים בעיר. לפי דיווחים בגרמניה, ההתראה נמסרה על ידי "ארגון ביון זר", אולם לא פורסם של איזו מדינה. כך התפרסם ב'ישראל היום'.

העיתון הגרמני "בילד" דיווח כי סוכנות מודיעין זרה היא שהעבירה למשטרת גרמניה את המידע על האיום המידי. המשטרה חסמה את הרחובות הסמוכים לבית הכנסת והמרכז היהודי בעיר. דוברת המשטרה המקומית, טניה פפר, אמרה לכלי התקשורת המקומיים כי אחד העצורים הוא קטין המתגורר בעיר. בתמונות שפורסמו ברשתות החברתיות נראה גבר בלבוש מוסלמי כשהוא נעצר על ידי שוטרים בעיר.

שרת המשפטים של גרמניה, קריסטין למברכט, הביעה שאט נפש מהמתקפה המתוכננת ואמרה: "בלתי נתפס שיהודים שוב מהווים קורבן לאיומים שכאלו, בשעה שהם מתכנסים לציין את אחד הימים החשובים ביותר בלוח השנה היהודי".

על פי כלי התקשורת במדינה, הארבעה, מהגרים סוריה בהם נער בן 16, תכננו לפגוע במתפללים במהלך יום הכיפורים. במשטרה המקומית טוענים כי ההתרעה מסרה את "פרטי הזמן, המקום והמבצעים של מתקפת טרור גדולה".

"קיבלנו מידע רציני וספציפי מאוד על מתקפה על בתי כנסת שתיערך במהלך אירועי יום הכיפורים. התייחסות התקבלה למתקפה שהמניעים שלה קשורים לאסלאם הקיצוני", אמר שר הפנים המקומי של מדינת ריין-וסטפליה, הרברט ראול.

תושבי העיר האגן דיווחו על כמות גדולה של שוטרים חמושים במקלעים ברחובות ועל תנועה ערה של כוחות הביטחון בעיר גם לאחר המעצרים. בשנת 2019 הותקף בית כנסת בעיר האלה בגרמניה במהלך יום הכיפורים ושני בני אדם, לא יהודים, נורו למוות על ידי מחבל מהימין הקיצוני.

צלב קרס אשתקד במהלך יום הכיפורים
שלוחות חב"ד התכנסו בקאזאן שברוסיה
מרהיב: עשרות דולפינים מקפצים מעל המים • צפו
הקדים את בנט: הרמטכ"ל האיראני נחת במוסקבה
היעדר השקעה באנרגיה נקייה פוגע במאבק בשינויי האקלים והעוני
לבנון: קרבות ברחובות בין חיזבאללה לצבא
ארה"ב: מטוס התרסק בקליפורניה
אגם מוריין בפעולה; מהיפים שבקנדה
בשל מחסור בדלק: רשת החשמל בלבנון קרסה
הכנסת ספר תורה בברדיטשוב שבאוקראינה • גלריה
לאחר 117 שנה: הנחת אבן פינה לבית הכנסת העתיק ברוסיה • גלריה