"זו עלילת": מילינובסקי תוקפת את רב הכותל

הוועדה בראשות ח"כ יוליה מלינובסקי התכנסה הבוקר לדון באופן ניהול ותפעול המקומות הקדושים ליהודים בארץ ע"י המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים. יו"ר הוועדה,...

"זו עלילת": מילינובסקי תוקפת את רב הכותל רב הכותל המערבי, הרב רבינוביץ' עם הרב הראשי הרב לאו

הוועדה בראשות ח"כ יוליה מלינובסקי התכנסה הבוקר לדון באופן ניהול ותפעול המקומות הקדושים ליהודים בארץ ע"י המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים.

יו"ר הוועדה, ח"כ יוליה מלינובסקי, טענה בפתח הדיון: "הופתעתי לגלות שכל הנושא של התנהלות המקומות הקדושים בארץ לא הועלה לדיון ציבורי במשך כל השנים בכנסת. כשצללתי לעומק גיליתי שאין דוחות של מבקר המדינה בנושא או כל מידע כללי אחר. המדינה משקיעה בנושא המקומות הקדושים הרבה מאוד כספים וצריך לראות שיש שם סדר כמו בכל מקום ציבורי אחר".

עוד תקפה את רב הכותל: "יש את המרכז הארצי למקומות הקדושים, את הקרן למורשת הכותל ואת מינהל האזרחי שאלו הגופים שמתחזקים את המקומות הקדושים. ישנו אבסורד שהרב שמואל רבינוביץ הוא רב הכותל ומצד שני הוא הממונה על מקומות הקודשים – הוא כבר עשרים שנה בתפקיד ואין הגבלת קדנציה".

מילינובסקי המשיכה לתקוף את רב הכותל: "איך בחוק אדם שהוא גם רב הכותל וגם הוא ממונה על מקומות הקדושים? נוסף לכך, הוא גם ראש הקרן למורשת הכותל. לא ניתן להבין איך הוא מכהן בשלושה תפקידים שונים שמטרת כל אחד מהם הוא לפקח על התפקיד השני".

מנכ''ל המרכז לפיתוח המקומות הקדושים יוסי שוינגר

מנכ"ל המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים בישראל, יוסי שוינגר, השיב בדיון על הטענות: "הנושא של המקומות הקדושים עלה בכנסת מספר פעמים בוועדת פנים והתקיימו ע"כ הרבה דיונים בכל שנה ע"י ח"כ אייכלר בוועדה לפניות הציבור. אני לא מכיר גוף שמבוקר כל כך הרבה כמו המקומות הקדושים.

במענה לשאלה מדוע בדוחות הכספיים מפורטים ההוצאות וההכנסות רק של 20 אתרים שזה חלק קטן מכל האתרים שבאחזקת המרכז – 130, ענה שוינגר, "את עשרים האתרים שפירטנו זה כי שם יש אירועים ושם יש מבקרים רבים וזה דורש אנשי תחזוקה. יש עוד עשרות אתרים בגליל ובקומות נוספים שבקושי יכולים להגיע אליהם, אבל יש אנשי תחזוקה שעוברים מאתר לאתר ועושים מה שצריך מעת לעת אבל אין אחזקה שוטפת".

שוינגר הוסיף בדבריו בדיון, "רוצה לענות לכל הרמזים פה ושלא יובן שיש פה שתיקה על האשמה הזאת: אין כל מינויים פוליטיים במרכז. הכול מאושר בדרך ועדת מכרזים ובצורה סדורה. זו עלילה".

"מי יודע מה יהיה": פרוש עלה למעונו של הגר"ד לנדו להתייעצות‎‎
"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות"
בן גביר: "אתה שותף של אוסאמה, הפכת את הוועדה לקרקס"
במוסד ילחצו על לפיד: אל תשנה מדיניות - תתנגד להסכם עם איראן
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד
"דיונים פופוליסטיים": מקלב על כינוס הועדה לדיון בחוקי פיזור הכנסת
"יהדות התורה לא תיכנס עם השמאל": לשכת גפני בתגובה לפרסומים
חוק האקלים של גילה גמליאל, אושר בקריאה טרומית במליאת הכנסת
"המשטרה חייבת לתת תגבור": מקלב על החיפושים אחר מוישי קלינרמן