וועדת הכספים אישרה: הסכם הגג באשקלון ימשך

ועדת הכספים אישרה היום (ג) את הצעת ראש הממשלה, שר האוצר ושר הכלכלה לתקן את התוספת השנייה לחוק עידוד השקעות הון, כך שאזורי התעשייה המרחביים בעיר אשקלון ש...

וועדת הכספים אישרה: הסכם הגג באשקלון ימשך

ועדת הכספים אישרה היום (ג) את הצעת ראש הממשלה, שר האוצר ושר הכלכלה לתקן את התוספת השנייה לחוק עידוד השקעות הון, כך שאזורי התעשייה המרחביים בעיר אשקלון שטרם נכללו בתוספת, יוגדרו כאזור פיתוח א'

בהמשך להחלטת הממשלה בעניין תוכנית לחיזוק העיר אשקלון, שר האוצר ושר הכלכלה חתמו על תיקון התוספת השנייה לחוק עידוד השקעות הון. תיקון זה אושר כעת בועדת הכספים של הכנסת.

בהתאם לתיקון, מוצע לכלול בתוספת השנייה, בהוראת שעה לשנים 2022-2021 אזורי תעשייה מרחביים ברשות מקומית בנפת אשקלון שטרם נכללו בתוספת, ולהכניסם תחת ההגדרה של אזור פיתוח א'. צעד זה צפוי להביא להגברת השקעות באזורי התעשייה באשקלון באמצעות מתן הטבות כלכליות והגדלת האטרקטיביות למשקיעים, ובכך לעודד יצירת מקומות עבודה חדשים ומעבר של מפעלים לאזורי התעשייה בעיר.

בנוסף, מאחר ותוקפה של התוספת השניה (הכללית) לחוק לעידוד השקעות הון שמגדירה אזורים רבים ורשויות נוספות ברחבי הארץ כאזורי פיתוח א׳ עמדה לפקוע בסוף שנת 2021, ועדת הכספים אישרה את החלטת שר האוצר להאריך את תוקף התוספת עד סוף שנת 2023, וזאת במטרה להגביר את ודאות העסקים ובכלל אזורי הפיתוח ולתמוך בהאצת המשק.

ראש הממשלה בירך על החלטת הוועדה ואמר: ״זו עוד בשורה חשובה לתושבי אשקלון ולראש העיר, שנמצאים בקו החזית והם צריכים לקבל את כל הסיוע שמגיע להם. נמשיך לפעול ולסייע לעיר בדרכים נוספות, כפי שפעלנו עד כה עם שורת החלטות ופעולות למען העיר״.

שר האוצר, ישראל כ"ץ: "לצד הסיוע השוטף והפיצויים שניתנו ויינתנו לנפגעים בסבב הלחימה האחרון, הצלחנו להביא לעיר אשקלון בשורה גדולה, שתתן לה מענה אמיתי וארוך טווח, בהיבט הפיתוח והשגשוג של העיר. אשקלון תרמה את תרומתה בהקמת אלפי יחידות דיור, וכעת עלינו לתת לה את העורף ולסייע היכן שניתן, על מנת לחזק את העיר ולהפוך אותה לעיר משגשגת, מוקד משיכה להשקעות, למפעלים איכותיים ולתושבים".

יו''ר הוועדה, ח''כ משה גפניראש עיריית אשקלון, תומר גלאם
שוב זה קורה: מחיר הדלק עולה
התפוצצה פגישת המו"מ על הרפורמה בחקלאות
למרות ההבטחות: תקציב המדינה ללא כל בשורה לעצמאים
התפוצצה פגישת המו"מ על עסקת החבילה
החשב הכללי פרסם את הדו"חות הכספיים של מדינת ישראל לשנת 2020
אושר בוועדה: יוארך תשלום דמי בידוד לעובד בבידוד
הועלתה קצבת השלמת הכנסה לגמלאים
בתקציב של 60 מיליון: אושרה תכנית הסיוע לתיירות
הממשלה תאשר: עד 2050 תעבור ישראל לכלכלה דלת פחמן
חיסכון של 2.7 מיליארד ש''ח: התכנית להפחתת מחירי הפירות והירקות