רוסיה מאיימת על שבדיה ופינלנד: "הן יהפכו לאויבות שלנו"

מסר חריף מסגן השגריר הרוסי באו"ם לאחר הכרזת פינלנד על כוונתה להצטרף לברית נאט"ו • "אם תהיה פריסה של כוחות - הן יהפכו למטרות תקיפה" • ארה"ב תומכת

רוסיה מאיימת על שבדיה ופינלנד: "הן יהפכו לאויבות שלנו" נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

בדרך לחזית נוספת באירופה אחרי ההכרזה? "שבדיה ופינלנד יהפכו לאויבות שלנו". כך אמר הלילה (חמישי) סגן שגריר רוסיה באו"ם, בהתייחסו לכוונת שתי המדינות להצטרף לברית נאט"ו. כך התפרסם ב'ישראל היום'.

"הן יודעות שאם הן יהפכו לחברות בנאט"ו זה יגרום לצעדי נגד מסוימים מצידה של רוסיה. אם תהיה פריסה של נאט"ו בשטחים אלו – הן יהפכו למטרות תקיפה", אמר דמיטרי פוליאנסקי.

בתוך כך, דוברת הבית הלבן, ג'ן סאקי אמרה בתדרוך לעיתונאים: "ארה"ב תתמוך בצירופן של פינלנד ושבדיה לנאט"ו אם יבחרו בכך. אדגיש שלמרות שהן אינן חברות בנאט"ו, הצבאות שלנו עבדו יחד במשך הרבה שנים".

כזכור, נשיא פינלנד סאולי ניניסטה וראשת הממשלה המקומית סאנה מארין הודיעו בבוקר על כוונתה להצטרף לברית נאט"ו. ההכרזה של השניים מגיעה על רקע המלחמה באוקראינה, שפרצה בעקבות ההתנגדות הרוסית להרחבתה האפשרית של נאט"ו בכלל ושל הצטרפות קייב אליה בפרט.

"ההצטרפות לנאט"ו תחזק את הביטחון של פינלנד", מסרו השניים בהודעה לתקשורת המקומית. "כחברה בארגון, פינלנד תוכל לחזק את ברית ההגנה. על פינלנד להגיש את בקשת ההצטרפות ללא דיחוי, ואנו מקווים כי הצעדים הנדרשים מבחינת המדינה יבוצעו במהלך הימים הקרובים".

הקרמלין הגיב על ההחלטה, ומסר כי "פינלנד הצטרפה לצעדים הלא ידידותיים שהאיחוד האירופי הפנה כלפי רוסיה – זהו מקרה שיוביל לחרטה ולתגובה מידתית. כולם רוצים להימנע מעימות ישיר בין נאט"ו ורוסיה, אבל ההצטרפות של פינלנד לארגון היא 'איום ברור' עלינו".

עוד נמסר מהקרמלין כי רוסיה "מוכנה לתת את המענה ההולם לכל צד שינסה להתערב באוקראינה, התגובה של נאט"ו לא יהפוך את העולם או את אירופה למקום יציב יותר".

לראשונה זה 50 שנה: שימוע על עב"מים בקונגרס האמריקאי
ביידן הציע לצפון קוריאה חיסונים - בפיונגיאנג התעלמו
תם המצור: מריופול נפלה לידי רוסיה
אחרי 9 שנות שלטון הימין: מהפך פוליטי באוסטרליה
סיכום חדשות השבת: רוסיה כובשת את מריופול
"יבטיח ניצחון במלחמה": ביידן צפוי לאשר סיוע של 40 מיליארד דולר
איראן דוהרת לפצצה: "חלון הזמנים עליו בנו במערב הצטמצם עוד יותר"
זוועה באוקראינה: עשרה אזרחים נהרגו מפגיעת פגז
נראה אתכם: ג'אגלינג וסידור שלוש קוביות הונגריות בו זמנית
ארה"ב תוציא ארגונים אסלאמיים ויהודיים מרשימת ארגוני הטרור