נפתחה האפשרות להגשת בקשה מקוונת ל"מענק עבודה"

בשורה לזכאים ל"מענק עבודה": רשות המסים מאפשרת לכל הזכאים למענק עבודה להגיש בקשה מקוונת לקבלת המענק באתר רשות המסים ללא צורך לצאת מהבית ו/או להגיש בסניפי...

נפתחה האפשרות להגשת בקשה מקוונת ל"מענק עבודה" אילוסטרציה

בשורה לזכאים ל"מענק עבודה": רשות המסים מאפשרת לכל הזכאים למענק עבודה להגיש בקשה מקוונת לקבלת המענק באתר רשות המסים ללא צורך לצאת מהבית ו/או להגיש בסניפי הדואר, גם אם זו הפעם הראשונה בה מוגשת בקשה למענק עבודה. גם מי שלא הספיק להגיש עדיין את התביעה לשנת 2020 יוכל לעשות זאת ביישום המקוון.

שירות חדש נוסף שהוכנס ליישום מאפשר לעדכן באופן מקוון את חשבון הבנק להעברת הכסף לזכאים. כמו כן, ניתן להשתמש ביישום על מנת לעדכן את פרטי חשבון הבנק עבור בקשה קיימת.

על מנת להגיש בקשה מקוונת, כל שנדרש הוא להיכנס לאזור "מענק עבודה" בעמוד הראשי של אתר רשות המסים, ללחוץ על האפשרות "הגשת בקשה למענק עבודה" ולאחר מכן על האפשרות "להגשת בקשה". לאחר שייפתח היישום יש לבחור אחת מבין האפשרויות:

• הגשת תביעה חדשה (גם למי שלא הגיש מעולם בקשה למענק עבודה).

• עידכון חשבון בנק קיים.

השימוש ביישום כרוך בתהליך רישום והזדהות חד פעמי באמצעות מענה לשאלות זיהוי.

כידוע, "מענק עבודה" נועד להגדיל את הכנסתם הפנויה של עובדים בדרגות שכר נמוכות, ובכך לצמצם פערים כלכליים תוך עידוד ההשתתפות בכוח העבודה. למענק זכאים שכירים ועצמאיים מגיל 23 ומעלה שהם הורים לילדים או מגיל 55 ומעלה גם ללא ילדים, שהכנסתם החודשית הממוצעת גבוהה מ-2,130 שקל ונמוכה מ-7,030 שקל. הורים יחידים זכאים למענק אם הכנסתם החודשית הממוצעת גבוהה מ-1,310 שקל ונמוכה מ-11,860 שקל.

בשנת 2019 הוגשו כ-531 אלף בקשות למענק עבודה, מתוכן כ-160 אלף באופן מקוון. בשנת 2020 הוגשו כ-473 אלף בקשות, מתוכן כ-166 באופן מקוון. הרחבת האפשרות להגיש בקשה מקוונת למענק עבודה נועדה לפשט את תהליך קבלת המענק ולהרחיב את מעגל הזכאים המממשים את זכותם לקבלו.

השקת יישום זה היא חלק ממהלך נרחב של רשות המסים להנגשת פעולות ושירותים מקוונים לציבור, במסגרתו קודמו מהלכים נוספים כמו תיאום מס באופן מקוון, החזר מס לשכירים באופן מקוון, דוח מקוון מלא, שומה אוטומטית במיסוי מקרקעין ועוד.

הדילמה הגדולה של נתניהו: מי יהיה שר האוצר הבא?
הממשלה אישרה את ההסכם הימי בין ישראל ללבנון
מחטף של הרגע האחרון? יו"ר הכנסת אישר דיון מיוחד בנושא העברת כספים
לאחר משא ומתן: הוסכם השכר לעובדי הוראה
ישראל ולבנון הגיעו להסכם על הקו הימי
לראשונה: מדינת ישראל מתיישרת לפי התקן האירופאי בתחום המזון
לכבוד החג: עלייה של 18% בהוצאות האשראי
תוכנית לפיד: להעביר את הסכם הגבול הימי עם לבנון לאישור סודי
פורום הנגב: הממשלה אישרה הקמת מנגנון אזורי
תקדים היסטורי: קורס ראשון של הכשרת חרדים למנהלי עבודה נפתח אתמול