מלכיאלי בירך את הח"כ מיש עתיד: "הצלחתך הצלחתנו"

ח"כ רם בן ברק נבחר ליו"ר ועדת החוץ והביטחון הזמנית • מלכיאלי: "זו הוועדה הכי מקצועית"

מלכיאלי בירך את הח"כ מיש עתיד: "הצלחתך הצלחתנו" מיכאל מלכיאלירם בן ברק, מיקי לוירם בן ברקרם בן ברק, מיקי לוי

מליאת ועדת החוץ והביטחון הזמנית אישרה היום (ד'), פה אחד, את המלצת הוועדה המסדרת, למנות את ח"כ רם בן ברק (יש עתיד), כיו"ר הוועדה הזמנית.

יו"ר הכנסת, ח"כ מיקי לוי, היה ראשון המברכים: אין לי ספק, לאור העבר שלך, כי מבחינת ידע ויכולת אתה האדם הנכון, במקום הנכון ובזמן הנכון. אתה גם חבר וגם אדם ראוי לתפקיד, ולחברי הוועדה עצמה, אחת הוועדות החשובות בכנסת ישראל, אני מאחל לכם הצלחה בהמשך הדרך ורק שתעשו טוב למדינת ישראל.

ח"כ יאיר גולן: מצטרף לדברים שאתה האיש הנכון במקום הנכון. יש לפנינו דברים גדולים כוועדה בהקשרים של בקרה, פיקוח וגיבוש רעיונות חדשים לתפיסה, בניין הכח והפעלתו. ישראל לא ניצבת בפני אתגרים יותר גדולים מבעבר, אבל האתגרים שונים במקצת וזה מחייב חשיבה אחרת ורעננה בשיח שלנו מול ארגוני הביטחון השונים, שיכול להיות מפרה, בונה ויצירתי.

ח"כ מיכאל מלכיאלי: נכון שיש בכנסת יריבויות אבל יש ועדות שיודעות להתנהל במקצועיות וזו הוועדה הכי מקצועית. מאחל לך מקרב לב הצלחה גדולה - הצלחתך הצלחתנו.

ח"כ אלי אבידר: יש לך דרך מדהימה מהיום שנכנסת לפוליטיקה עם חיוך והרבה צניעות. בכל הדיונים שהייתי איתך, מעולם לא דיברת רק על "אני ואני ואני". במשרד החוץ יש כלל, אם אתה מקבל מברק מחו"ל, אתה בודק כמה מילים מסתיימות אות י' ואם זה יותר משלוש, הבן אדם עסוק בעצמו ולא במשימה. מאחל לך הצלחה ובטוח שתעשה עבודה מדהימה.

ח"כ אופיר סופר: הצלחתך היא של כל מדינת ישראל. אדם עם הניסיון המתאים לתפקיד ומבחינתי האישית, למרות חילוקי הדעות, יש בינינו המון חברות. אחד הדברים היפים בכנסת, שכולנו עובדים לטובתה של ישראל, גם בוויכוחים, וזה יבוא לידי ביטוי ודאי בוועדה.

ח"כ אבי דיכטר: כמי שהיה יו"ר הוועדה, וכמי מכיר אותך עוד לפני שהפורום הזה זכה להכיר אותך, עוד לפני המוסד, בסיירת מטכ"ל, ולאו דווקא בתחומי מדינת ישראל. זה יתרון לוועדה כאשר מגיע מישהו לתפקיד היו"ר, עם ניסיון והבנה שעוזרים מאוד להפעיל את הוועדה. היא לא ועדה פשוטה, מפני שהיא צריכה לפקח על כלל הגופים, כולל אתה שתצטרך לפקח על המוסד. כמי שעושה את זה מול גופים שהיה בהם בעבר, זו משימה לא קלה. אל תבנה על המתיקות ששמעת פה בברכות, היא נעלמת בישיבות. סומך עליך שעם ניסיונך, הידע שלך והאישיות שלך, תעשה את המלאכה. יש פה בוועדה מי שיסייע וגם אני ביניהם, ללא היסוס.

יו"ר הוועדה, ח"כ בן ברק, לשעבר המשנה לראש המוסד למודיעין ותפקידים מיוחדים, אמר לאחר אישור מינויו וסבב הברכות: "אני מודה לחברי הוועדה על התמיכה והבחירה בי כיושב ראש הוועדה, לא שהייתה לכם באמת ברירה..."

יו"ר הוועדה הטעים בדבריו וציין כי בימים אלה בהם הסביבה הביטחונית והמדינית גועשת ורועשת, בטח כולם מבינים את חשיבות התפקיד, "המשוואה שחמאס מנסה לייצר מולנו, התחזקות חיזבאללה בצפון וניסיונות ההתפשטות של האיראנים בצל הניסיון האמריקאי לחדש את ההסכם. אני רואה בכך כבוד וזכות גדולה לכהן כיו״ר הוועדה".

יו"ר הוועדה הסביר כי הוא מבין את עוצמת התפקיד וחשיבותו, "מההיכרות הקצרה שלי עם עבודת הוועדה, ומפגישות החפיפה שערכתי עם היושבת ראש היוצאת – האלופה והשרה אורנה ברביבאי, שזאת ההזדמנות גם להודות לה על פועלה בוועדה, ומפגישות שערכתי עם יושבי ראש הוועדה בעבר, דיכטר והאוזר, ופגישות עם מנהל הוועדה, לטקו, ומירי היועצת המשפטית וכל צוות הוועדה".


עוד אמר ח"כ בן ברק כי הוא מבין היטב את החשיבות של פיקוח ובקרה על עבודת הממשלה ועל עבודת גופי הביטחון ולוודא שאינם שבויים בקונספציות, "הוועדה עוסקת בליבת העשייה המדינית, הביטחונית והמודיעינית של המדינה, על כלל היבטיה" אמר והוסיף "בכוונתי להציג את קולה של הוועדה, כמייצגת הציבור, בנושאי החוץ והביטחון ולהציג עמדה שלא פעם תהיה ביקורתית, אך גם תשאף להיות חדשנית ומציגה נקודות שאולי פחות מסתכלים עליהן במערכת הביטחון והחוץ של המדינה".


היו"ר ציין כי מדובר באחריות עצומה והינו מבין את כובד האחריות, "אשתדל לקיים דיונים שיהיו פתוחים לציבור, ככל שניתן, אך מנגד, בנושאים רגישים וסודיים, אדאג לוודא שהדיונים נשארים חסויים ולא מודלפים לתקשורת. אני רוצה שוב להודות לכולכם ומאחל לכולנו הצלחה, עבודה פוריה ושנעמוד במשימה".

זעם: מנדלבליט סגר את התיק נגד השוטרים
ירושלים: כתוצאה משריפה 2 נפגעים במצב בינוני עד קשה
הכניסות לירושלים נפתחו, ביו''ש עדיין סגור
השלג הגיע! כביש 1 נסגר לתנועה
בעקבות פגיעת ברק: נשרף ארון חשמל בצפת
בחסות הסערה: מנדלבליט צפוי לסגור את חקירת השוטרים בפרשת סנדק
חוק הקורונה החדש אושר סופית במליאת הכנסת
הממשלה 'תפנה' את חאן אל-חמר לאדמות מדינה
מקרה מזעזע בירושלים: אשה נמצאה מוטלת בביתה ללא רוח חיים
אשר: "לא יתכן שהחרדים והערבים מקבלים פחות מחצי מחלקם באוכלוסיה"