קרה באמת: חתול פלש לרכב ונעל את עצמו מבפנים • צפו

זה לא קורה בכל יום: חתול רחוב נכנס לרכב, דרך על שלט הרכב ונעל את עצמו בפנים • מתנדבי ידידים הגיעו במהירות וחילצו אותו בשלום • "ראו את האושר על החתול"

קרה באמת: חתול פלש לרכב ונעל את עצמו מבפנים • צפו

אתם יכולים לשאול את עצמכם מה הסיכוי, אבל הנה זה קרה. במהלך שעות הערב עמד חארב ליד רכב השטח שלו מסוג Jeep, בתוך אתר בנייה בפארק ההייטק בעיר אשקלון.

הקור שבחוץ ודלת הרכב הפתוחה, היוו ככל הנראה פיתוי גדול עבור חתול רחוב שעבר במקרה בסמוך. החתול חמק ונכנס אל הרכב מבעד לדלת הפתוחה ללא שימת לב של חארב, ודלת הרכב נסגרה אחריו. אם זה לא הספיק, במהלך שיטוטו של החתול בתוך הרכב הוא הגדיל לעשות ודרך עם כף רגלו על שלט הרכב שהיה מונח על המושב, דבר שגרם לרכב להינעל מיד.

אם נסכם את הסיטואציה, תמונה המצב נראתה כך: חארב בעל הרכב עומד חסר אונים מחוץ לרכב הג'יפ שלו בתוך אתר בנייה, כשחתול רחוב אנונימי נעול בתוכו, מיילל וחסר אונים לא פחות.

מה עושים במצב מוזר וחריג שכזה? כמובן, פונים לידידים. הקריאה שהתקבלה במוקד הועברה במהרה, ושני מתנדבי ידידים מסניף אשקלון, אברהם רווח וולדימיר ניקולייאב, עשו את דרכם במהירות אל כתובת הרכב הנעול באתר הבנייה.

הג'יפ הוא לא מדגמי הרכב שנכנעים בקלות לשיטות הפתיחה, ואכן הוא לא עשה חיים קלים למתנדבים. במקצועיות ובנחישות, עם הרבה רצון טוב, הצליחו אברהם וולדימיר לגבור על האתגר ובחלוף מספר דקות לפתוח את הרכב ולשלוף מתוכו את החתול.

"יצאתי ממרכז העיר לאירוע" מספר אברהם, ומסביר "מלבד המצווה הגדולה לסייע לאדם שנתקע מחוץ לרכב שלו כשהוא הנעול, התורה מצווה אותנו לדאוג לבעלי חיים ולמנוע מהם צער. גדול הלימוד שמביא לידי מעשה, לכן יצאתי מיד מבלי להתמהמה והגעתי למקום יחד עם ולדימיר."

"זה לא רכב קל בכלל, הג'יפ הזה" ממשיך ולדימיר, "אבל לא אנחנו, מתנדבי ידידים, נוותר ככה בקלות. כעבור מספר דקות של עבודה משותפת ומקצועית צלחנו את האתגר והצלחנו לפתוח את הרכב. היה אפשר לראות על החתול המסכן את האושר שיש לו עם ההבנה שהוא כבר לא כלוא ברכב נעול."

חארב בעל הרכב, הודה מאוד למתנדבים וציין כי הוא לא האמין למהירות התגובה ולאופן המוצלח בו הם פתחו את הרכב בצורה נקייה ובטוחה, כך שלא ייגרם נזק לחתול ולא לרכבו שלו.

לייזי שטרן, סמנכ"ל ידידים, סיכם את האירוע: "זהו אכן מקרה חריג של מספר דברים שקרו במקביל והביאו למצב מוזר שכזה".

חילוץ החתול

ידידים

החתול המחולץ
זעם: מנדלבליט סגר את התיק נגד השוטרים
ירושלים: כתוצאה משריפה 2 נפגעים במצב בינוני עד קשה
הכניסות לירושלים נפתחו, ביו''ש עדיין סגור
השלג הגיע! כביש 1 נסגר לתנועה
בעקבות פגיעת ברק: נשרף ארון חשמל בצפת
בחסות הסערה: מנדלבליט צפוי לסגור את חקירת השוטרים בפרשת סנדק
חוק הקורונה החדש אושר סופית במליאת הכנסת
הממשלה 'תפנה' את חאן אל-חמר לאדמות מדינה
מקרה מזעזע בירושלים: אשה נמצאה מוטלת בביתה ללא רוח חיים
אשר: "לא יתכן שהחרדים והערבים מקבלים פחות מחצי מחלקם באוכלוסיה"