ריסס גז פלפל לפניו של בחור ישיבה מטווח אפס - ושוחרר ללא הגבלות

בן מיעוטים תקף בחור ישיבה בעיר העתיקה בירושלים. התוקף איים על הבחור, ארב לו והתיז לפניו גז פלפל מטווח אפס. בית המשפט שחרר אותו ללא כל הגבלה

ריסס גז פלפל לפניו של בחור ישיבה מטווח אפס - ושוחרר ללא הגבלות אילוסטרציה

בן מיעוטים תקף בחור ישיבה יהודי ברובע הנוצרי בעיר העתיקה בירושלים. התוקף ביצע תנועות מאיימות כלפי הבחור, קילל אותו ובהמשך הרחוב ארב לו והתיז לפניו גז פלפל מטווח אפס. התוקף נמלט מהמקום אולם אותר על ידי המשטרה ונחקר. להפתעתו גילה בחור הישיבה כי בית המשפט שיחרר את התוקף ללא כל הגבלה.

התקיפה אירעה בתחילת השבוע, ופרטיה תוארו במכתב ששלח עו"ד בלייכר למשטרת ירושלים. הצעיר היהודי, בחור ישיבה בן 21 תושב העיר העתיקה בירושלים, נסע על אופניו בדרכו לביתו. לפתע עקף אותו בן מיעוטים הרכוב גם הוא על אופניים, וצעק באוזנו בחוזקה.

כמתואר במכתב, התוקף קילל את הבחור היהודי, הצמיד את ידו לפרצופו ועשה כלפיו תנועות מגונות. התוקף התקדם ברחוב, ונעצר להמתין לבואו של בחור הישיבה. או אז נסע לעברו במהירות כשהוא אוחז בגז פלפל, הצמיד את הגז לפניו של הבחור היהודי מטווח אפס וריסס גז לשתי עיניו.

בחור הישיבה תיאר "זה היה אירוע מתפתח. הוא נתקע בי, קילל אותי, הוא התקדם וארב לי, חיכה לי בצומת הבאה עם גז פלפל. הוא ריסס מטווח אפס לעיניים, וברח. ממש כמו פגע וברח". לדבריו, הצליח לפתוח את עיניו רק לאחר שעתיים "ולקח יומיים עד שכל הסחרחורות עברו".

עובר אורח שהיה עד לתקיפה הזעיק משטרה ומד"א שטיפלו בבחור שנפגע. השוטרים במקום מסרו לבחור כי התוקף נצפה במצלמות ונעצר על ידי המשטרה. לאחר מכן, כשהוא עדיין סובל מהשפעות התקיפה, הגיש הבחור תלונה נגד התוקף.

להפתעתו הרבה גילה בחור הישיבה במערכת נפגעי העבירה כי בית המשפט שחרר את התוקף לביתו ללא כל הגבלה משמעותית.

הבחור תיאר את תחושותיו לאחר שחרור התוקף, בתור תושב המקום "להבנתי ולתחושתי מדובר באדם שמסתובב עם חומרים מסוכנים בכיס. באותה מידה שזה גז, פעם הבאה זה יכול להיות סכין. עם ההתלהבות וההסתה שיש בשער שכם כל ערב, בקלות היה יכול לדקור ולברוח".

לדבריו, התקיפה מעידה על הסלמה במצב "אני כתושב האזור מסתובב עכשיו ברחוב בתחושה שכל אחד עלול להוציא סכין, במיוחד לאחר שהחשוד שוחרר לאחר כמה שעות, אפילו בלי מעצר בית. זה הזוי, התמימות נעלמה. התקיפה היתה ברובע הנוצרי, שנחשב שקט. זה ממש מערער את היציבות באזור ומראה את ההסלמה".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הבחור מחה על שחרור התוקף "שחרור התוקף ואי הרחקתו מזירת האירוע חמורים ביותר, ומסכנים בפועל את נפגע העבירה ואזרחים ישראלים נוספים. הדברים נכונים ביתר שאת לאחר שנחשפנו לכך שמדובר בתוקף סדרתי. חשוב לדעת שהרבה מנפגעי העבירה סוחבים איתם לכל החיים את הצלקות הפיזיות והנפשיות מהאירוע. מי יתן את הדין על הנזקים של הקורבנות הבאים של התוקף בעקבות שחרור התוקף לחופשי?".

בסוף מכתבו ביקש עו"ד בלייכר להעמיד לדין בהקדם את התוקף "למצות עימו את הדין בחומרה ככל הניתן, ובמהירות רבה".

לפיד ביקר במערך הכבאות וההצלה לישראל
בהשתתפות כוחות רבים: פשיטה על מספר רב של יעדים בכפר כנא וטורעאן
לאחר שתקפו חרדי: תיק החקירה נפתח מחדש – כנגד תוקף אחד בלבד
M-16 ושני אקדחים: כוחותינו במעצרים נרחבים הלילה ביו"ש
פעילות כוחות השריון במהלך מבצע עלות השחר • צפו בתיעוד
שלושה מבוקשים נעצרו: כוחותינו במעצרים במספר מוקדים ביו"ש
טרור ההצתות: ערבים הציתו 3 שריפות ביממה האחרונה בסמוך לכפר עציון
עם תום מבצע "עלות השחר": הרמטכ״ל ביקר בבסיס תל נוף • צפו
רימונים, חלקי נשק ותחמושת: כוחותינו במעצרים ברחבי יו"ש
שכם: חוסל המחבל שהסית לטרור • צפו