מחזה נדיר: אב מוסלמי הסכים להשבת בנו ליהדות

בארגון "יד לאחים" שפשפו את העיניים בתדהמה כשאב התייצב בבית הדין הרבני והסכים שבנו יחזור ליהדות • נציגת הארגון: "מעולם לא נתקלתי במקרה דומה

מחזה נדיר: אב מוסלמי הסכים להשבת בנו ליהדות אילוסטרציה

מחזה חריג נרשם השבוע בבית הדין הרבני האזורי בירושלים, כשגבר מוסלמי נתן את הסכמתו, לבקשת בת זוגתו לשעבר, להשבת בנם הפעוט ליהדות. "האישה עשתה הליך של השבה ליהדות ומבקשת שגם הילד ישוב ליהדות מה עמדתך?", שאלו הדיינים - אב בית הדין הרב מאיר פרימן, הרב דוד בירדוגו והרב יצחק רבינוביץ, את הגבר שאמר מיד. "אין לי בעיה לעשות לילד השבה ליהדות". אומנם, מדובר בהליך שנשמע כאילו הוא הגיוני לחלוטין, אך בארגון "יד לאחים" מציינים כי הוא חריג ביותר.

לפני מספר שנים הכירה מ', צעירה יהודיה ממרכז הארץ, את כ', תושב אחת הערים הערביות שבאזור מגוריה. בעקבות הקשר היא התאסלמה, נישאה לו ולפני כשנתיים וחצי נולד בנם הבכור. אולם זמן מה לאחר שהתחתנו עלו הנישואין, שנעשו בבית דין שרעי ע"פ כללי הדת המוסלמית, על שרטון והיא החליטה לעזוב את בעלה יחד עם בנם הפעוט.

מכיוון שהאם התאסלמה היא עברה הליך של שיבה ליהדות, אקט סמלי ורשמי המצריך עמידה בפני בית דין רבני והכרזה על שיבה ליהדות. מ' רצתה שגם בנה הצעיר יעבור הליך דומה, אך בשל המשמעויות הבירוקרטיות והמשפטיות היה עליה לקבל גם את אישורו של בן זוגה לשעבר המוסלמי ומכך היא ובאי כוחה חששו.

היא פנתה לבעלה לשעבר ולהפתעתה הוא לא פסל את בקשתה והסכים להתייצב בפני בית הדין הרבני. "הילד הוא יהודי על פי ההלכה", אמרו לו הדיינים בדיון ושאלו אם, "מבחינת ההליכים אתה מסכים להשבה ליהדות של הילד?" האב השיב בחיוב ואף חתם על כתב ההסכמה. כך על פי הדברים שגולל כתב ישראל היום - משה ויסטוך.

לדברי הגורמים שליוו את מ' בדיון, הסיבה להסכמת הגבר הערבי נעוצה בכך שהוא סבר כי בשל אזור גידולו החדש, בחיק אמו ובסביבה יהודית, הדבר יהיה לטובתו. שרי לאופר המלווה את מ' מטעם עמותת "יד לאחים" מציינת כי "מעולם לא נתקלתי במקרה דומה שבו בן זוג מוסלמי מסכים מיוזמתו לאפשר את השיבה ליהדות של בנו. גם הדיינים אמרו שהם לא זוכרים מקרה כזה".

שנה לאסון מירון: אושר חוק לפיצוי נפגעי אסון
בית הדין לעבודה קבע: מחלת הפרקינסון תוכר כתאונת עבודה
בית שמש: ילד נפגע מרכב
יצא לטבול בערב שבת - ונכלא לשבת
להשקות צמאי חסדך: בל"ג בעומר יחולקו רבבות בקבוקי מים לעולי מירון
אושרה העברת 22.5 מיליון ₪ עבור משפחות נספי אסון מירון
ונשמרתם: מהפכה למניעת שכחת ילדים ברכב
נקברו נרצחי הפיגוע באלעד
הותר לפרסום: שמות הנרצחים בפיגוע באלעד
מפחדים מטיסות? זה הטריק של חברות התעופה להרגעת הנוסעים