ליצמן במכתב עם שורת המלצות לקראת ישיבת הקבינט

במכתב המלצות לקראת 'קבינט הקורונה' יוצא שר הבריאות לשעבר יעקב ליצמן נגד המלצת שר הבריאות יולי אדלשטיין ומשרדו וקורא, למנוע הגבלה על בתי כנסת ולהכיל הגבלות על חופי הים מקומות הבילוי

ליצמן במכתב עם שורת המלצות לקראת ישיבת הקבינט בימה - המעודכנים מעדכנים

במכתבו למזכיר הממשלה צחי ברוורמן כתב ליצמן: "דעתי היא כי יש לסגור בחזרה את בתי הספר, המהווים את גורם ההדבקה העיקרי. ברור לכולם, כי ילדים בגילאים הנמוכים לא יכולים להקפיד על חבישת מסכות ועל כללי ההיגיינה הדרושים, ועל כן אין מנוס מהישארות בבתים עד לרגיעה".


ליצמן קרה להגביל את השהייה במקומות הבילוי: "בחלק מחופי הים ובמקומות בילוי מסוימים עולה תמונה מטרידה של התכנסויות המוניות, ללא הקפדה מינימלית על הכללים החיוניים, וכמעט ללא אכיפה. סבורני כי בעת הזו יש להורות על הגבלות ברחצה בים ועל התכנסויות במקומות בילוי".


ליצמן תקף את הניסיון להגביל את התפילות בבתי הכנסת וכתב כי "במהלך הדיון היום עלתה הצעה לקיים לימודים בבתי הספר במסגרת קפסולות. לאחר מכן ביקשו לסגור את בתי הכנסת ולהגביל תפילות עד 19 איש במרחב הפתוח. אבקש להבין מדוע ניתן לאשר לימודים בקפסולות, ותפילה בבתי כנסת באותה המסגרת נדחית על הסף ולא מאפשרים תפילות בקפסולות כמו בתי הספר?!".


"זאת ועוד", הוסיף ליצמן , "אבקש לבחון את מדד ההדבקה בתי כנסת, ולפיה לקבל החלטות על הגבלות אפשריות. לפי דו"ח המל"ל בממשלה היום אחוזי ההדבקה בנגיף בבתי הכנסת נמוכה משמעותית בהשוואה להתכנסויות אחרות".

בימה - המעודכנים מעדכנים

"יש טעם לפגם בהחלטות על הגבלות תנועה בערים מסוימות, במקרה ריכוזים חרדיים, בעוד ערים אחרות בעלות הדבקה דומה, אינן מוטלות עליהן הגבלות. אני חושב שבלימוד מלקחי העבר, יש להקפיד כי כל החלטה עליה להיות שוויונית, ללא הקשר לאופי האוכלוסייה, אלא מתוך שיקול דעת לבריאות הציבור, בשקיפות מרבית".

"לפני חודש, בעיר אשדוד היו חולים ספורים. כיום המספר גבוה לאין ערוך. כמו אשדוד ערים נוספות. פתיחת ההגבלות היא זו שגרמה לעלייה בתחלואה".

ליצמן סיים, "ועל כן ברור לכולם שהגבלה חלקית תסייע לעצירת ההדבקה ותמנע את התפשטות התחלואה".

בימה - המעודכנים מעדכנים
סך קנסות הקורונה: שובר את ה-50 מליון
חיפושים אחר נעדר באזור הישוב נופית: חשש כבד לחייו
מה עם ישיבת עטרת ישראל, האם יש נדבקים נוספים?
השטח מתחמם ונמתח אט אט: עכשיו זה ארה"ב וסין, כשסין מתקרבת לערבים ...
שוטר המג"ב שתועד דוחף מפגין הושעה מתפקידו ונחקר
הסגר על העיר ביתר גורם לפקקי ענק בלתי נגמרים - התושבים זועמים: "התעללות"
מרדף אלים: גנב רכב, ניגח ניידות ופצע שלושה לוחמים
20 פצועים בהתהפכות אוטבוס בצפון הארץ
המחאה בשמגר: אלימות קשה צלם הוטח בעוצמה ארצה על ידי שוטר
בני ברק: מערכת מיוחדת לשמירת תושבי העיר המבוגרים