פרה טכנולוגית? הכירו את הממשק המנהל אותה

פרה כבר לא עסק של פעם: סטארטאפ ישראלי "חולב" נתונים על כמות החלב שנותנת כל פרה, מרכיבי החלב ומצב בריאותה בכל רגע נתון

פרה טכנולוגית? הכירו את הממשק המנהל אותה שרשראות המעקב על הפרות

חברת ההייטק אפימילק, אחד מסיפורי ההצלחה של תעשיית האגרוטק הישראלית, מדווחת על שבירת שיא: מעל 10 מיליון פרות ברפתות ב-52 מדינות ברחבי העולם, מנוהלות כיום על ידי הטכנולוגיה של החברה.

הכלים הטכנולוגיים שפיתחה ומייצרת כיום אפימילק מאפשרים מעקב אחר פרמטרים דוגמת כמות חלב שניתנת על ידי כל פרה, אך גם את יחסי מרכיבי החלב ונתונים נוספים שיכולים לאבחן את מצבה הגופני של כל פרה ופרה.

לדברי גיל כץ, ראש קבוצת המחקר שעוסקת בין השאר בתחום Data Science ו- Machine Learning באפימילק, נתונים מחיישנים על צוואר הפרה יכולים להתריע על פרות שלא נחו מספיק, או לספק התראה מיידית לטלפון הנייד של הווטרינר המטפל, לגבי תחילת המלטה, או המלטה שהסתבכה ונדרש סיוע.

אפימילק, שצמחה בקיבוץ אפיקים שבצפון וכיום מפעילה משרדים גם במרכז הארץ, מתמקדת בניהול חכם של רפתות. החברה מפתחת, מייצרת ומשווקת פתרונות ניהול מתקדמים לרפתות, שכוללים מערכות ממוחשבות, מערכות ניטור, תוכנות ייעודיות המתבססות על אלגוריתמים מתקדמים, אפליקציות לסמארטפון וארכיטקטורת IoT הכוללת סנסורים חכמים, שליטה ובקרה ותקשורת מרחוק. מוצרי החברה משווקים כיום באמצעות מעל 250 משווקים בעולם.

"ככל שהעדרים גדלים, תפקידי החקלאים הופכים ליותר ויותר ניהוליים, מה שמגדיל את הערך הפוטנציאלי של הטכנולוגיה," מסביר כץ.

עוד אמר: ״כלי BI שאנו מספקים לחקלאים, מנהלי הרפתות, הם הכרחיים כיוון שהם מחליפים סקירה מקיפה של דוחות עתירי נתונים. הכלים שאנו מספקים מאפשרים חיזוי כמות החלב והביצועים הכלכליים של כל פרה, כמו גם את המשמעות הכלכלית של החלטות ניהול כגון שינוי תזונה, חיזוי מלאי המאפשר קבלת החלטות טובה יותר לגבי רכישה, שמירה והוצאה של בעלי החיים וחיזוי מחלות בשלב שלפני הופעת התסמינים הישירים״.

הישג עצום: הודפסו רקמות מהונדסות עם רשת כלי דם מסועפת • צפו
ייצור מים באמצעות חומרים זמינים וזולים
כך ינקו את החלל מהפסולת
לראשונה בעולם: הדפסת תלת-מימד של גידול סרטני שלם ופעיל
שנה מראש: המערכת החוזה את תפוקת החלב של כל פרה בעוד שנה
ההסבר לתעלומה רבת שנים בייצור מימן
רוצים לעדכן את הגרסה של הרכב? כך זה יתרחש - בקרוב
מדענים מצאו פתרונות יעילים לבעיית שלושת הגופים המפורסמת
הכירו את הפטנטים: בית חולים וירטואלי ומערכת תופים ייחודית
פריצת דרך: הישג דרמטי בהנדסת רקמות לימפטיות