הפוגרום נמשך: ראש ישיבה הותקף ביפו

התקיפות ברחבי הארץ נמשכות: ראש ישיבת ההסדר ביפו, הרב אליהו מאלי הותקף לפני זמן קצר בידי בני מיעוטים מהעיר • נתניהו: "מגנה בתוקף את התקיפה האלימה" • חברי הכנסת מגיבים

הפוגרום נמשך: ראש ישיבה הותקף ביפו תקיפת ראש הישיבה על ידי בני המיעוטים

לאחר התיעוד המזעזע שהתפרסם בשבוע שעבר ברשתות החברתיות בו תועד צעיר ערבי בן מיעוטים סותר לבחור ישיבה, מסע האלימות כלפי שומרי התורה מצד בני המיעוטים נמשך.


לפני זמן קצר הותקף ראש ישיבת ההסדר ביפו, שירת משה, הרב אליהו מאלי, אשר היה בדרכו לגאול בתים ולרכוש אותם למען הישיבה בה מלמד. באמצע הרחוב הותקף הרב, המלווה בתלמידיו על ידי בני מיעוטים.


לפני מספר דקות הודיעה המשטרה כי שוטרי תחנת יפו בצעו מגוון פעולות חקירה, אשר הובילו לחשיפת זהותם של שני החשודים - תושבי יפו בשנות ה-30 לחייהם ועם איתורם לפני זמן קצר, נעצרו לחקירה בחשד לתקיפה.


ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף את התוקפים: "אני מגנה בתוקף את התקיפה האלימה היום ביפו נגד הרב אליהו מאלי, ראש ישיבת ״שירת משה״. מודה לכוחות הביטחון על מעצרם המהיר של החשודים. אני מצפה למיצוי מלוא חומרת הדין איתם".


יואב בן צור בציוץ בטוויטר הגיב: "מקרה רודף מקרה. עוד תקיפה חמורה בליבה של מדינת ישראל באזרחים יהודים ע"י בני עוולה על רקע לאומני. אני דורש מכוחות הביטחון לפעול ביד קשה ולהשתמש בכל הכלים והאמצעים העומדים לרשותם בחוק, בכדי למגר את האלימות הלאומנית המשתוללת ברחובות".


ח"כ יוסי טייב מסיעת ש"ס בציוץ בטוויטר: "התקפות הפורעים הערבים כנגד יהודים, הן תוצאות של הסתה וגזענות על רקע לאומני אנטישמי וצריכים לטפל בהם ביד קשה. לא יתכן שבחור ישיבה מותקף רק בשל היותו חרדי, והיום מותקף ראש ישיבת ההסדר הרב אליהו מאלי רק בשל היותו יהודי חובש כיפה.

אני קורא לגורמי אכיפת החוק למצות עמם את הדין עד תום". 


ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הציונות הדתית) הגיב למקרה: "וְאִם לֹא תוֹרִישׁוּ אֶת יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ מִפְּנֵיכֶם וְהָיָה אֲשֶׁר תּוֹתִירוּ מֵהֶם לְשִׂכִּים בְּעֵינֵיכֶם וְלִצְנִינִם בְּצִדֵּיכֶם וְצָרֲרוּ אֶתְכֶם עַל הָאָרֶץ אֲשֶׁר אַתֶּם יֹשְׁבִים בָּהּ".


שר ירושלים ומורשת רפי פרץ הגיב: "התמונה הזו מצמררת. תקיפת הרב מאלי היקר היא חמורה ואדרוש לטפל בחומרה בתוקפים. לא ניתן לאפשר מציאות שבה פורעים ערבים תוקפים יהודים רק בגלל שהם יהודים. המשטרה ומערכת האכיפה חייבים לנהוג פה ביד תקיפה מול האלימות הנפשעת הזו. על האלימות הזו אסור לשתוק!".


ח"כ אופיר סופר (ימינה) כתב בציוץ בחשבון הטוויטר: "בשבוע האחרון אנחנו רואים עלייה באלימות ערבים ישראלים כנגד יהודים. בירושלים בסוף השבוע והיום ביפו". עוד הוסיף: "אסור לנו לשכוח לרגע את המאבק הלאומי שממשיך להתרחש כאן".


ח''כ יועז הנדל הגיב: "המתקפות הלאומניות נגד יהודים בלבוש חרדי, בשבועות האחרונים, הן בושה למדינה ריבונית. תוצאה של ההזנחה הארוכה של תשתיות ביטחון הפנים וחוסר המשילות. המלך הוא עירום".


ח"כ איילת שקד (ימינה) בציוץ בטוויטר: "הקלות הבלתי נסבלת בה יהודים מותקפים רק בשל יהדותם לא מתקבלת על הדעת! אם אירוע אנטישמי שכזה היה קורה בעולם זה לא היה עובר בשקט".


ח"כ איתמר בן גביר יו"ר עוצמה יהודית במפלגת הציונות הדתית מסר: "על משטרת ישראל להתעשת ולהתחיל למנוע תקיפות יהודים". בן גביר הוסיף: "הטרור ביפו מצטרף לשורת התקיפות השבוע בעיר העתיקה בירושלים ולהפרות הסדר בעיר לוד. מול אויבים שבחרו בטרור חייבים לטפל בנחרצות, עד להפסקת הטרור והשבת הבטחון לתושבי מדינת ישראל".


שר הביטחון לשעבר ויו״ר ימינה נפתלי בנט מסר בתגובה לפשעי הבריונות כנגד הרב מאלי: "מדינת ישראל היא לא שטעטל בה יוכלו לפגוע ביהודים. האלימות הקשה והבוטה נגד הרב אליהו מאלי, ראש ישיבת ההסדר ביפו, היא חרפה וביזיון לאומי. אנחנו עדים לסדרת התקפות של פורעים ערבים כנגד יהודים שומרי תורה ומצוות באופן מכוון ואנטישמי. על משטרת ישראל ומערכת המשפט לפעול ביד קשה נגד גילויי האנטישמיות בתוך המדינה שלנו ולהטיל עונשים כבדים כנגד פשעי הבריונות הללו".


גם חה"כ איילת שקד הגיבה לאירוע ומסרה: "הקלות הבלתי נסבלת בה יהודים מותקפים רק בשל יהדותם לא מתקבלת על הדעת! אם אירוע אנטישמי שכזה היה קורה בעולם זה לא היה עובר בשקט. 

הרתעה הרתעה ושוב פעם הרתעה. אני מחזקת את הרב מאלי ואת צוות הישיבה ומבקשת שימשיכו בעשייתם החינוכית הברוכה ביפו".


ח"כ מאי גולן (הליכוד) בציוץ בטוויטר: "אנטישמיות מתפרצת ברחובות יפו כשגל ההסתה נגד החרדים והדתיים נמשך ואלו התוצאות בשטח. בואו נראה כמה זמן ייקח (אם בכלל) לראש העיר ״הליברלי״ רון חולדאי לגנות את התקרית המכוערת והאלימה הזו".

מבקר המדינה פרסם דו"ח מיוחד הטיפול בשבויים והנעדרים
השלכת מטענים, בקבוקי תבערה ואבנים: 13 מבוקשים נעצרו | צפו בתיעוד
בלב קלקיליה: 8 מבוקשים נעצרו הלילה ברחבי יו"ש | צפו
החרימו כספי טרור: הלילה נעצרו עשרה מבוקשים ברחבי יו"ש
למרות לקחי שומר החומות: המשמר הלאומי נכנס להקפאה
מהנדס ערבי מירושלים הוא המחבל שביצע את פיגוע המטענים
נעצר בגין השלכת בקבוק תבערה - ותבע את המשטרה על מעצר שווא
סוכל פיגוע מטען נפץ בתוך ישראל שהוכוון ע"י פעילי טרור
תרגיל צבאי יחל מחר בגבול לבנון
הערכת אמ"ן ל-2023 נחשפת: אלו האיומים על ישראל