"אין לילדות החרדיות איפה ללמוד": הפגנה שלישית בקרית אתא

פנייה כואבת של אמא חרדייה שהגיעה לידי 'בימה' מביעה את סבלם רב השנים של התושבים החרדיים בקרית אתא אשר סולבים מהתכלות קשה מצצד העיירה

"אין לילדות החרדיות איפה ללמוד": הפגנה שלישית בקרית אתא הפגנות למען חינוך חרדי בקרית אתא לספרדיםהפגנות למען חינוך חרדי בקרית אתא לספרדיםהפגנות למען חינוך חרדי בקרית אתא לספרדים

"בי"ז אלול אי"ה תיערך ההפגנה השלישית במספר של קהילת בני התורה הספרדיים שבקרית אתא. בהמשך לצו בית המשפט שהגישה העיריה על סגירת מבנה מוסדות הלימוד לבני אברכים בקרית אתא, ת'ת "באר התורה" ובית הספר לבנות "נוות יעקב" שע"י רשת החינוך בני יוסף של ש"ס" מספרת אמא חרדייה מקרית אתא.

מדובר במאבק של מעל לשנתיים בו עיריית קרית אתא לא מאפשרת הקמת מוסד חרדי ספרדי בעיר. בשנה הראשונה השכירה הקהילה מבנה והכשירה אותו עבור הקמת "נוות יעקב" כמענה לילדות הקהילה עם כל האישורים הנדרשים קרי בטיחות, חשמל, אישור ממשרד החינוך וכיו"ב אך מסיבות שאינן ידועות ימים ספורים לפני פתיחת הלימודים ביטל המשכיר את החוזה בטענה שמופעלים עליו לחצים.

באין ברירה נאלצו המשפחות לשלוח את הילדות בהסעה לעיר רכסים כאשר העול הכלכלי על כתפי משפחות האברכים. שנה לאחר מכן שוב אותו הסיפור, מושכר מבנה משיגים אישורים, מתבטל החוזה ע"י המשכיר החדש לאחר שגם עליו הופעלו לחצים.

לקראת שנת הלימודים תשפ"א-תשפ"ב בהחלטה נועזת שוב השכירה הקהילה מבנה הפעם גם עבור "נוות יעקב" וגם עבור ת"ת "באר התורה". אך הפעם קיבלו צו סגירה למקום בטענה ל"שימוש חורג". ההורים לא וויתרו והגיעו עם ילדיהם להביע קול מחאה מכובד מול בית ראש העיר מר יעקב פרץ ולאחר מכן ברחבת העירייה.

לדברי ההורים "המציאות הזו שהעיריה מנסה לכפות עלינו בכח הזרוע שלא לחנך את ילדינו בהתאם לצביון חיינו וערכינו זה משהו שלא נעשה באף מקום, ובמיוחד שיש אכיפה בררנית דווקא למוסדות האלו בכיסוי של החוק מה שלא נעשה באף מוסד אחר בעיר ויש רבים כאלו, ובמיוחד לאור זה שהמבנה המדובר הוא מבנה בטיחותי שעבר את כל אישורי הבטיחות של משרד החינוך ונמצא ראוי להפעיל מוסד כחוק. לא ביקשנו שום דבר מיוחד, לא תקציב לא מקום רק אל תפריעו לנו לחנך את ילדינו בדרכינו".

ההורים ניסו לפנות לראשי ש"ס בבקשה שיתערבו בנושא ויעזרו במציאת פיתרון, אך טרם קיבלו פיתרון מעשי.נכון לעכשיו, לעשרות ילדים חרדיים בקרית אתא אין איפה ללמוד.

תגובת העירייה טרם התקבלה.

בית הדין לעבודה קבע: מחלת הפרקינסון תוכר כתאונת עבודה
בית שמש: ילד נפגע מרכב
יצא לטבול בערב שבת - ונכלא לשבת
להשקות צמאי חסדך: בל"ג בעומר יחולקו רבבות בקבוקי מים לעולי מירון
אושרה העברת 22.5 מיליון ₪ עבור משפחות נספי אסון מירון
ונשמרתם: מהפכה למניעת שכחת ילדים ברכב
נקברו נרצחי הפיגוע באלעד
הותר לפרסום: שמות הנרצחים בפיגוע באלעד
מפחדים מטיסות? זה הטריק של חברות התעופה להרגעת הנוסעים
ראיתם אותו? אברך נעדר בביתר