הטליבאן ביקש מארה"ב לתרום לו כספים

שר החוץ של הארגון הקיצוני אמר כי "אמריקה היא מדינה גדולה והיא צריכה שיהיה לה לב גדול" • במקביל האו"ם אסף מעל מיליארד דולר עבור שיקום כלכלתה של אפגניסטן

הטליבאן ביקש מארה"ב לתרום לו כספים

ארגון הטליבאן הציג היום (שלישי) מדיניות חריגה כשביקש מארצות הברית לתרום כסף על מנת לשקם את כלכלתה של ארצות הברית, והודה למדינות שתרמו לקרן הסיוע של האו"ם עבור המדינה שסועת הקרבות. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

אמיר חאן מוטאקי, שר החוץ של הארגון הקיצוני, שלחם במשך יותר מעשרים שנה נגד צבא ארצות, קרא לארצות הברית לגלות "לב ואנושיות", ולתרום כספים לארצו. "ארצות הברית היא מדינה גדולה, היא צריכה שיהיה לה לב גדול", אמר שר החוץ.

מוטאקי ציין כי הטליבאן סייעו לארצות הברית להוציא את אנשיה מהמדינה ונמנעו מלתקוף את הכוחות האמריקניים הנסוגים. השר ציין כי הכסף ישמש את הארגון על מנת להקל על אזרחיה העניים של המדינה.

"האמירות האסלאמית של אפגניסטן תנסה כמיטב יכולתה להעביר את הכספים שנאספו על ידי האו"ם על מנת להעבירם לידי הנזקקים והעניים בארצנו באופן השקוף ביותר", הוסיף שר החוץ של ארגון הטרור.

בכנס תורמים גדול שקיים ארגון האומות המאוחדות בז'נבה נתרמו יותר מ-1.2 מיליארד דולרים עבור שיקומה של אפגניסטן, עליה השתלטו אנשי הטליבאן לפני כחודש באופן מלא.

בתוך כך, זוועות שמבצע ארגון הטאליבן באפגניסטן ממשיכות להיחשף. רשות השידור הבריטית, הבי.בי.סי, דיווחה כי לפחות 20 אזרחים נהרגו מאש הטליבאן במהלך לחימה בחבל פנג'שיר, שם מהל הארגון הקיצוני קרבות עם לוחמי הברית הצפונית לשעבר ושרידי צבא הממשלה שהופלה.

תמונות שנחשפו ברשתות החברתיות הראו גם הוצאות להורג של לוחמים שבויים של כוחות ההתנגדות. סוחר בעל חנות לטלפונים סלולריים סיפר לרשת החדשות הבריטית כי אנשי הטליבאן עצרו אותו והיכו אותו בטענה שמכר כרטיסי סים ללוחמי ההתנגדות. "אני רק בעל חנות עני, אין לי שום קשר למלחמה הזו", סיפר האיש.

חייל אמריקאי לאחר קרבות באפגניסטאן
פסיקה דרמטית בארה"ב בתחום הנשק: מיליונים נוספים זכאים לרישיון
במעמד שגריר ישראל ורבנים: נחנך מרכז החסד האירופאי בבירת גיאורגיה
אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה
הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים
"2.2 מיליון יהפכו לנזקקים למזון": האו"ם מזהיר מאסון בלבנון
דיווח: איראן ויתרה על הדרישה להסיר את משמרות המהפכה מארגוני הטרור
צפו: סודות חכמת המזלות וכיצד קשורות המלחמות לכוכבי הלכת
תנועת ה-BDS פרסמה "מפה של הקשרים היהודיים" ועוררה סערה
באוקראינה מודים: "ייתכן שנצטרך לסגת ממחוז לוהנסק"
הסלמה במזרח אוקראינה: צבא רוסיה תוקף 40 ערים ועיירות