חה''כ מרגי: "פגעתם באושיות מערכת היחסים בין הרשות המחוקקת למבצעת"

יו"ר ועדת הכלכלה מרגי בביקורת קשה על הממשלה: "פרסמו ברשומות תקנות שונות מהנוסח שהועבר לוועדה באשר לביטול האיסור להגיע לנתב"ג – זו תקלה חמורה שפוגעת באמון בין הרשויות"

חה''כ מרגי: "פגעתם באושיות מערכת היחסים בין הרשות המחוקקת למבצעת"

פגיעה קשה במערכת היחסים בין הרשויות

ערוץ הכנסת

היו"ר מרגי פתח הבוקר את ישיבת ועדת הכלכלה, לדיון באישור התקנות המבטלות את החובה של רשות שדות התעופה לאכוף את האיסור להגיע לנתב"ג בביקורת קשה על התנהלות הממשלה – שפרסמה ברשומות תקנות שונות מזה שהועברו לוועדה ביום רביעי לאחר חצות. "בגלל רצון לדקדק בדיוק של חצי שעה פגעתם באושיות מערכת היחסים בין הרשות המחוקקת למבצעת", אמר היו"ר מרגי.

נציגת הייעוץ המשפטי של הוועדה, עו"ד נעמה דניאל הסבירה כי התיקון שהוועדה דנה בו עוסק בביטול הסמכות של רשות שדות התעופה לתשאל את הנכנסים לנתב"ג, שאושרה בתקופת הסגר. עו"ד דניאל הוסיפה כי נוסח התקנה הועבר לוועדה ב-15 לחודש בשעה 00:30 – והמשמעות היא שהתקנה הייתה צריכה להיכנס לתוקף 24 שעות לאחר מכן. עם זאת, כדי שהתקנה תיכנס לתוקף בחצות פרסמה הממשלה ברשומות נוסח אחר. "לטעמנו מדובר בתקלה שאסור שתקרה במערכת היחסים בין הכנסת לממשלה. לא יכול להיות שהממשלה תעביר לוועדה משהו אחר ותפרסם ברשומות משהו אחר", אמרה.

היו"ר מרגי כינה את האירוע כ"תאונה חמורה", והוסיף: "אני לא מעז לחשוב שמישהו ישנה את לשון החוק שלא כפי שהכנסת אישרה וזו המשמעות של מה שקרה. יש דברים שאי אפשר לעשות. אני לא יודע תחת מי נפל האירוע הזה, אבל נאמר לי שזה לא שגגה".

היועצת המשפטית של רשות התעופה האזרחית, עו"ד רננה שחר, אמרה כי המגבלות להגעה לנתב"ג הוסרו ב-15 בחודש בחצות, ואי אפשר היה שרשות שדות התעופה תמשיך לבדוק. הבעיה היא שהנוסח הועבר לכנסת בחצות וחצי, ולכן צריך היה להיכנס לתוקף בחצות וחצי למחרת ונוצרה חצי שעה של חוסר חוקיות מסוים". נציגת משרד המשפטים, עו"ד דורין ארטשיק, הודתה כי "הייתה פה תקלה שעדיף שלא תתרחש".

היו"ר מרגי שב ומתח ביקורת על החלטת הממשלה לפרסם נוסח אחר ואמר: "גם ככה אנחנו חווים משבר אמון בכל הגזרות ואנחנו לא רוצים לשבור את האמון. אני מצפה לקבל הסברים בכתב ואדרוש זאת גם מיו"ר הכנסת. עדיף היה להישאר עם חצי שעה של חוסר דיוק ולתת לרש"ת הוראה לא לתשאל – מאשר לפגוע באמון בין הממשלה לכנסת".

ח"כ מיכאל מלכיאלי בראיון-כולל פותח הכל. צפו:
גילה גמליאל: "ניסו לעשות לי חיסול ממוקד"
כל הפרטים על הסערה שחולל ח"כ ברוכי
הח"כ מדגל נגד המחנה החרדי: "לצערי הרב"
גמזו בהתנצלות כבדה • צפו
מהומה בכנסת: יריב לוין ביטל את תוצאות ההצבעה להקמת ועדת החקירה לפרשת הצוללות
רשימה בלי כוכבים ותוכנית מאה ימים: כך בנט מכוון לצמרת
ליברמן בהצעת חוק נגד השבת • יו"ר השדולה ל'בימה': הרוסים נלחמו
לאור ביזוי הקברים הנוראי בהר הזיתים: התארגנה משלחת סיור לשטח
השר דרעי בדברים לכבוד מרן זצוק"ל לרגל יום ההילולא • צפו