ארגון 'בצלמו' פנה לשר התקשורת: "הורה להטיל קנס על ערוץ 12 חרף דברי הגזענות"

פרסום ראשון :ארגון 'בצלמו' לשר אמסלם בדרישה: הורה להטיל קנס מיידית על ערוץ 12 אשר נאמרו שם דברי ההסתה של רינה מצליח לפני שלשה שבועות על הציבור החרדי: "לא ייתכן שיהיה הסתה בפריים טיים והרגולטור לא יתערב"

ארגון 'בצלמו' פנה לשר התקשורת: "הורה להטיל קנס על ערוץ 12 חרף דברי הגזענות"

בעקבות דברי הבלע וההסתה של רינה מצליח על הציבור החרדי מנכ"ל ארגון 'בצלמו' שי גליק פנה לדודי אמסלם שר התקשורת שיצוה מיידית להטיל קנס כבד על ערוץ 12 שנאמרו שם דברי הבלע לפני שלשה שבועות כשהיא "תקפה בחריפות ובשקרים בוטים וגסים את כלל הציבור החרדי", כהגדרת גליק.


במכתב של גליק נכתב כי "בעקבות כך הגשתי כנגדה תלונה ואף כיתבתי את כבודו. בנוסף הוגשו נגדה עד כה למעלה מאלפיים תלונות כפי שהתפרסם בתקשורת. בנוסף הוגשו נגדה עוד מאה חמישים תלונות ביחידה למאבק בגזענות. היחידה למאבק בגזענות אף היא הגישה נגדה תלונה הן במועצת העיתונות, הן ברשות השניה והן במועצת הכבלים והלויין. כבודו אף הוא בחר לשגר מכתב מיוחד ליו"ר הרשות השניה בבקשה שתתערב אישית במקרה זה".


למרות כל זאת, "לא אני ולא 2000 הפונים לרשות ולא מאה חמישים הפונים קיבלנו עד כה שום מענה. ההיפך הגמור. הנהלת הערוץ הוציאה הודעה חד משמעית שהיא מגבה לחלוטין את רינה מצליח והיא ממשיכה בתפקידה כרגיל"


"מכובדי עיני הציבור נשואות אליך. הציבור הישראלי כולו שנדהם מדברי הבלע האלה מתבונן ואיננו מביו מדוע לא נעשה עד כה דבר בעניניה. עבר כבר שלשה שבועות מאז הפרסום. ככל שקיבלת מענה אשמח אף לקבלו, ככל שלא אשמח שתפנה בדחיפות ליו"ר הרשות שעוד היום תסיים את הטיפול במקרה זה, תקבע שיש הפרה חמורה ותקנוס את הערוץ. לא ייתכן שיהיה הסתה בפריים טיים והרגולטור לא יתערב", סיים גליק את המכתב הנחרץ.


מארגון בצלמו נמסר הודעה לציבור החרדי: "דמו של הציבור החרדי לא סמוק פחות מדמו של אף ציבור אחר במדינת ישראל. לא ייתכן שכבר שבועות ארוכים דברי ההסתה של רינה מצליח תלויים ועומדים ללא שנעשה דבר בעניינם. אנחנו דורשים מהשר ומהרשות השניה הוכיחו שגם לציבור החרדי יש זכות לשם טוב והטילו קנס כבד על חדשות 12 שהגדילו לעשות חטא על פשע וגיבו את רינה מצליח . הטלת קנס הינה חשובה ביותר למען יראו ויראו".


דודי אמסלם שר התקשורת
ירושלים: רגל של ילד חרדי נתקעה באופניים
פתיתים שחורים קלים נחתו מהים בחלק מחופי ישראל
בית שמש: בלב השכונה החרדית ילד נעקץ מעקרב
ועדת החוקה אישרה את הארכת התו הירוק
צפו: כשאפי מנסה להירדם בסוכה
בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה