תוך 24 שעות: שתי רעידות אדמה נוספות בצפון

בצפון התעוררו הבוקר לרעידת אדמה נוספת וזו לאחר שבלילה התרחשה רעידת אדמה בגליל. ראש מועצת חצור הגלילית שמעון סויסה שכבר לפני כחודש אז התרחשו גם כן 2 רעיד...

תוך 24 שעות: שתי רעידות אדמה נוספות בצפון רעידת אדמה. אילוסטרציה

בצפון התעוררו הבוקר לרעידת אדמה נוספת וזו לאחר שבלילה התרחשה רעידת אדמה בגליל. ראש מועצת חצור הגלילית שמעון סויסה שכבר לפני כחודש אז התרחשו גם כן 2 רעידות אדמה בפרק זמן של פחות מ-24 שעות קרא לממשלת ישראל להערך בעיקר בגליל התריע על אסון.

ראש המועצה אמר: "4 רעידות אדמה בפרק זמן של כחודש אחד זה הרבה מעבר לנורת אזהרה. לפני שבוע חנכנו עם שר השיכון פרויקט במסגרתו חיזקנו 9 בניינים וכעת אנחנו בעבודות לחיזוק 2 בניינים נוספים אך חצור הגלילית ושכנותיה נמצאות על השבר הסורי אפריקאי ואזור זה הינו בעל סכנה גבוהה מאוד מפני רעידות אדמה משמעותיות".

עוד אמר: יש צורך גדול מאוד לחזק עשרות בניינים, יש לנו בחצור הגלילית בניינים שנבנו בשנות ה 50 ונמצאים בסכנה. אני קורא למדינת ישראל להקצות תקציבים במיידי לחיזוק הבניינים הוותיקים. ההיסטוריה מוכיחה כי אחת למאה שנה מגיעה רעידת אדמה משמעותית, הרעידה האחרונה הייתה לפני כ-100 שנים, בואו נתפקח נעשה את זה בזמן ובהקדם לפני שיהיה חלילה מאוחר מידי".

ראש רשות נוסף המודאג מאוד מהמצב הוא ראש עיריית צפת שוקי אוחנה. צפת ממוקמת על הר ובעבר נחרבה ברעידת אדמה משמעותית, "כל יום שעובר מקרב אותנו לרעש אדמה משמעותי וגדול, הבוקר קיבלנו תזכורת נוספת לסכנה האדירה המתדפקת על דלתנו".

עוד אמר: "על המדינה להערך ברצינות רבה לרעידת אדמה- זה האתגר הגדול של הצפון, לא פחות ממלחמת לבנון השלישית, הסכנה הגדולה הינה באזור הגליל הן מבחינת הקרבה לשבר הסורי אפריקאי והן מבחינת האופי ההררי של האזור וריבוי מבנים וותיקים. רעידת אדמה עוצמתית זו לא שאלה של אם תהיה, זו שאלה של מתי תהיה. ערי הצפון לא יכולים להתמודד עם רעידת אדמה לבדם. אנו דורשים מהמדינה לטפל בסוגיה במידי".

נחשף בכנסת: המדינה מפקירה את האכיפה בכבישים ביהודה ושומרון
שוב: הנהגים ישביתו את התחבורה הציבורית ביום חמישי
נמשיך להיתקע בדרכים? זהו חוק המטרו שעומד בלב המחלוקת בכנסת
אושר בטרומית: אבו כביר יחלל שבת
בג'יפ יוקרתי: נתפס "קבצן" - ו'נכד של רב מקובל'
"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה
לראשונה מיום הקמת היישוב: המועצה המקומית שיפצה אולמות לימוד ושמחה
ירושלים: אירוע שריפה בבניין מגוררים בשכונת סנהדריה
"חזרנו 30 שנה אחורה": מסכמים שלוש שנים לסגירת שדה דב