בניגוד לגדולי ישראל: פינדרוס מכיר בגיורי צה''ל

בניגוד גמור לגדולי ישראל בכלל ובפרט מועצת גדולי ישראל שיהדות התורה שכביכול עומדת אחוריהן, ח''כ פינדרוס מכיר בגיור צה''ל בניגוד לדעת תורה

בניגוד לגדולי ישראל: פינדרוס מכיר בגיורי צה''ל פינדרוס נגד הגר''ח קנייבסקי שליט''א

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, בעקבות פסיקת בג''ץ להכשרת הגיור הרפורמי, ח''כ פינדרוס הציג בתחילת השבוע את דעת גדולי ישראל לגיור הצבאי: "אם מישהו מתחתן עם אחת כזאת - אבא שלו צריך להגיד קדיש".


במסגרת פאנל שערכו ארגון עתים וכיפה לקראת הבחירות, התייחס פינדרוס לגיור: "אני לא מוכן להתפשר אפילו על שיקסע אחת וגוי אחד שייכנסו לכרם ישראל, רק כי אני רוצה להיות נחמד ולהאהיב את היהדות ולהיות פלורליסט. זה לא יקרה".


עוד הוסיף אז: "יש תורת ישראל שלא מתחלפת, שמשה רבנו הוריד בהר סיני, והיא גויה, גויה גמורה... הנושא הזה הוא קריטי, זה לא משחק מילים. היא לא יהודייה בהגדרה. אם מישהו מתחתן איתה - האבא שלו צריך לשבת עליו שבעה, לקרוע קריעה ולהגיד קדיש".


לאחר תגובות נזעמות של חברי כנסת שלא כדעת התורה, חזר בו פינדרוס מדעת גדולי ישראל והכשיר לפתע את הגיור הצבאי: "אני חוזר בי מדבריי שמהם השתמע כאילו אני פוסל לחלוטין את הגיורים של חיילות וחיילים שנערכו במסגרת צה"ל ושמח לציין שלדעתי כל מי שעבר גיור על פי ההלכה במסגרת צה"ל הוא גר כהלכה", אמר פינדרוס ל'חדר מצב'.


כזכור, לפני עשור בעקבות הכשרת הגיור הצבאי, יצאו גדולי ישראל במכתב בו פסלו לחלוטין את גיור צה''ל: "הכל יודעים שלא היתה בכוונת הגוים הללו לקבל על עממם שום עיקר מעיקרי הדת, לא שבת ולא כשרות ולא טהרת המשפחה".


במכתב הוסיפו: "מי שבידו למנוע חילול ה´ הנורא הזה, ולגדור מחיצת הגיור שנפרצה, והשי"ת יתן בלב התועים בינה".


על המכתב, חתמו עשרות רבנים. לצידם של מרן הגרי"ש אלישיב זצ''ל ומרן הגר"ש וואזנר זצ''ל, התנוססו שמותיהם של הגראי"ל שטיינמן זצ''ל, הגר"ח קנייבסקי שיבלט''א והגר"ג אדלשטיין שיבלט''א, ועוד רבים.

"מי יודע מה יהיה": פרוש עלה למעונו של הגר"ד לנדו להתייעצות‎‎
"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות"
בן גביר: "אתה שותף של אוסאמה, הפכת את הוועדה לקרקס"
במוסד ילחצו על לפיד: אל תשנה מדיניות - תתנגד להסכם עם איראן
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד
"דיונים פופוליסטיים": מקלב על כינוס הועדה לדיון בחוקי פיזור הכנסת
"יהדות התורה לא תיכנס עם השמאל": לשכת גפני בתגובה לפרסומים
חוק האקלים של גילה גמליאל, אושר בקריאה טרומית במליאת הכנסת
"המשטרה חייבת לתת תגבור": מקלב על החיפושים אחר מוישי קלינרמן