במסגרת הסכמה בין הקואליציה לאופוזיציה: אושר התיקון בחוק משק החלב

החוק  למשק החלב אושר בכפוף לרביזיה • יו"ר הוועדה, ח"כ אלכס קושניר: " החוק הזה קודם כל בא למנוע עלייה במחיר החלב וזה מאוד חשוב, ואני שמח שהגענו להסכמות"

במסגרת הסכמה בין הקואליציה לאופוזיציה: אושר התיקון בחוק משק החלב אילוסטרציה

לאחר מספר ימי דיונים ושעות ארוכות, ועדת הכספים הזמנית, בראשות ח"כ אלכס קושניר, אישרה היום (ה') לקריאה שנייה ושלישית את הצעת הממשלה לתקן את חוק תכנון משק החלב, באשר למחיר המטרה של החלב – המחיר שמשלמות המחלבות לרפתנים.

לפי החוק כיום, היו צריכים שרי החקלאות והאוצר, באישור ועדת הכלכלה, להתקין תקנות בעניין קביעת המחיר המזערי שעל המחלבות לשלם לרפתנים יצרני החלב, כעת לבקשת הממשלה, אישרה הוועדה להמשיך את תכנון משק החלב בהתאם לנהוג כיום, עד ל-י"ט טבת ה'תשפ"ד (31 בדצמבר 2023).

בנוסף קובע החוק כי תינתן אפשרות לשר החקלאות ופיתוח הכפר ושר האוצר, באישור ועדת הכלכלה של הכנסת, להאריך את התקופה בשנתיים נוספות, עפ"י ההסדר בין הצדדים.

במסגרת ההסכמה, נקבע היום כי שרי האוצר והחקלאות יוסמכו לקבוע, בתקנות שיובאו לאישור ועדת הכלכלה, באשר להארכת תקופת ההסדר בשנתיים נוספות, עד 2025, וכן הארכת תקופת למנגנון קביעת מחיר המטרה. סמנכ"ל משרד החקלאות, ד"ר אסף לוי, הסביר כי הכוונה היא לחשב את מחיר המטרה לפי עלויות הייצור השנתיות של רפתות שמייצרות מעל 700 אלף ליטר בשנה.

יו"ר הוועדה, ח"כ אלכס קושניר: "הגענו להסכמה לפי הצעה של ח"כ אזולאי. החוק הזה קודם כל בא למנוע עלייה במחיר החלב וזה מאוד חשוב, ואני שמח שהגענו להסכמות".

ח"כ ינון אזולאי: "השינוי נותן גם למחלבות הקטנות שיתחשבו בהם ואנחנו רואים בזה חשיבות רבה".

ועדת הכלכלה החלה היום את הדיונים בסעיפי התחבורה מתוך חוק ההסדרים
ועדת הכספים החלה לדון במתווה החוק להעלאת גיל הפרישה לנשים
ועדת הכלכלה החלה את הדיון ברפורמת הייבוא
ועדת הפנים דנה היום ברפורמה לחיזוק והגדלת שוק השכירות לטווח ארוך
39% מהלקוחות שהם גופים ציבוריים - אינם משלמים לספקים בזמן
בשיתוף עם העירייה: השר אלקין יעניק חבילת סיוע לדיירי הבניין שקרס
מהי הלוואה חוץ בנקאי ומי רשאי לקחת אותה?
במסגרת תיקון חוק החל״ת נפגעו גם נשים ששהות בחופשת לידה
מועצת מקרקעי ישראל אישרה את תכניתו של השר אלקין: מחיר מטרה 2.1
ועדת הכלכלה אישרה: מחיר החלב הגולמי יוזל