מקלב: "זו גזירה שנועדה להפסיק את לימוד התורה בארץ ישראל"

חבר הכנסת אורי מקלב זועם: "לא יכול להיות מצב בו במדינה יהודית יכפו על משהו לצאת לעבודה במקום ללמוד תורה"

מקלב: "זו גזירה שנועדה להפסיק את לימוד התורה בארץ ישראל" ח''כ מקלב

ח"כ מקלב תוקף בוועדה לזכויות הילד זועם על גזירת המעונות: "אני שמח לראות כי כולם פה יחד להילחם כנגד רוע הגזירה אך יחד עם זאת יש מפלגה דתית אחת כאן בכנסת שיכולה למנוע את זה ולא עושה דבר. הגזירה הזו הינה פגיעה קשה בכלכלה הישראלית, זו החלטה לא חברתית ולא אנושית. - ערך לימוד התורה הוא זכות הקיום שלנו, מה שלא יטענו גזרה זו נועדה בכדי להפסיק את לימוד התורה בארץ ישראל".

עוד אמר: "אך אני מודיע לכם פה, מסירות לימוד התורה לא תימדד על פי החלטה כזו או אחרת של הכנסת, כבר היום אותן נשים מעדיפות לחיות בצמצום בכדי לאפשר לבעליהן ללמוד תורה. אותם משפחות לא יוצאות לחופשות ולבתי מלון. הן לא מבקשות דבר - רק להביא פרנסה לילדיהן".

לסיום זעק: "החלטה זו תגרום למצב בו נשים רבות יפסיקו לעבוד או שימצאו מסגרות אלטרנטיביות, חלקם במסגרות לא ראויות עם עשרות ילדים בחדר, כל התפתחות הילד תהיה תלויה בדבר זה. בסופו של דבר זו פגיעה בילדים והוועדה הזו צריכה לשים את הדברים האלה למול עיניה. לא יכול להיות מצב בו במדינה יהודית יכפו על משהו לצאת לעבודה במקום ללמוד תורה".

ח"כ ינון אזולאי בדיון זעם: "פוגעים לנו בישיבות, פוגעים במרקם היהודי, פוגעים בלומדי התורה. כשהייתי אברך קיבלתי מלגת אברך בחלקים ועדיין זה לא מנע ממני להמשיך ללמוד. שיהיה לכולם ברור, כסף לא ישבור אותנו!".

עוד אמר: "אנחנו לפני חג חנוכה בו נלחמו המעטים מול הרבים. היום אנחנו המעטים שנלחמים על הרוח שלנו ללמוד תורה. לא ישברו אותנו לא ליברמן ולא בנט, עולם התורה ימשיך לפרוח לומדי התורה הם הנשמה שלנו.לא ניתן לכם להרים יד על ילדנו".

חוק בתי הדין נפל בכנסת
"המפכ"ל עסוק להאשים את איתמר בן גביר שבגללו יש אינתיפאדה"
מתווה הכותל: גפני וקריב ''מתאחדים'' נגד כוונות הממשלה
הרב יצחק בצרי: "בלי כדור אחד נמחקים מעם ישראל אלפים רבים"
בן גביר: "למשטרה לא ברור שאת האמצעי מפעילים רק במצב אין ברירה"
חוק החשמל עבר בקריאה ראשונה
אייכלר: "מסמנים את החרדים לגזור עליהם והעם שותק"
ליברמן על רפורמת הגיור: "נקדם את הצעת החוק עם או בלי קשר למתווה"
בעקבות ניגוד העניינים: תוקם וועדה ציבורית לשכר חברי הכנסת
בנט: "עם הרבה גאווה, אני עומד כאן כראש ממשלת ישראל"