מנהלי בבתי החולים באזהרה חמורה: "מערכות המחשב לא ממוגנות"

בתקופה האחרונה נכשלו בתי החולים בבקרות של חברה חיצונית שנועדו לבחון אם הם מוכנים ומוגנים בפני מתקפות • משרד הבריאות בתגובה: "מקיימים סקרי סיכונים"

מנהלי בבתי החולים באזהרה חמורה: "מערכות המחשב לא ממוגנות" אילוסטרציה

אחרי ניסיון למתקפת סייבר מסוג פישינג שנכשלה בבית החולים "שערי צדק" בירושלים: מנהלי בתי החולים הזהירו היום (שלישי) כי הם אינם מוכנים ואינם מוגנים בפני מתקפה כזו, כך דווח ב'ישראל היום'.

בתקופה האחרונה נכשלו בתי החולים בבקרות של חברה חיצונית שנועדו לבחון אם הם מוכנים ומוגנים בפני מתקפות.

איגוד מנהלי בתי החולים פנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש וביקש להתריע כי בתי החולים אינם מוגנים מפני מתקפת סייבר.

המנהלים מתייחסים לניסיון התקיפה בשערי צדק ולמתקפת סייבר שפגעה בבית החולים הלל יפה לפני כשנה ומתריעים: "למרות האיום שנהיר לכולנו שללא ספק יתרחש, לא מוקצים משאבים משמעותיים כדי לבנות מערך הגנה יעיל של מערכת הבריאות למתקפות אלו. הציפייה שבתי החולים יוכלו להקצות משאבים מהמקורות המדולדלים שלהם איננה סבירה ולמעשה מהווה מדיניות 'בת יענה'", מתריעים 10 מנהלי בתי חולים ממשלתיים החתומים על המכתב. "אנו מנהלי בתי חולים קוראים להקדים תרופה למכה ולתקצב משמעותית את בתי החולים כדי לבנות מערך הגנת סייבר שידוע לכולנו כרוך בהוצאה ניכרת".

פרופ' מיקי הלברט מנהל רמב"ם ויו"ר איגוד מנהלי בתי החולים אמר: "בתי החולים הם יעד למתקפת סייבר ומערכת הבריאות איננה מוכנה למתקפה כזו. כולנו מכירים את מה שהיה בהלל יפה והתוצאה היא שאמרו לנו להתגונן מתקציב בית החולים. מדובר על עשרות מיליונים כדי להגן על מערכות בתי החולים ואנחנו לא יכולים כמובן לעמוד בכך. זה לא 'מפעל' פרטי אלא מערכת אסטרטגית של מדינת ישראל וצריך להגן עליה כפי שמגינים על מערכת הביטחון. אם אומרים שזה חשוב- יש לתת את התקציבים המתאימים. אין אף בית חולים או קופת חולים שיכולים לקחת על עצמם את מימון הגנת הסייבר".

"בכל העולם יש נסיונות יומיומיים למתקפות סייבר ברמות סיכון משתנות. חלק ממטרות בדיקות הסיכונים, להוות פרמטר בתעדוף תוכניות העבודה בצורה יעילה ועל מנת לשפר את רמת החוסן".

בני ברק: במהלך הלילה בוצע ירי לעבר עסק, האופנוע נמצא מתחת לבניין
רק בישראל: דו"ח תחת דו"ח
נהג משאית נעצר לאחר שביצע עקיפות מסוכנות
ירושלים: בת שנה וחצי לא התעוררה משנתה
ביתר עילית: בת 13 נפגעה מרכב עובר
בצל איומי חמאס: בן גביר עלה הבוקר להר הבית
באותו יום שבו בן גביר עלה: 3 נערים יהודים נעצרו בהר הבית
כשמחרשה פוגשת עמוד חשמל | צפו!
33 נוסעים: תאונה מחרידה בין משאית לאוטובוס שמסיע ילדים | צפו
בני ברק: פלסטיני תקף אישה כשיצאה ממעלית בבני ברק