טסלר: "לא ניתן להתמהמה חייבים לקבל עוד היום החלטה על הקצאת משאבים הולמים"

ח"כ יעקב טסלר נאם אתמול במליאת הכנסת בדיון אבל שהתקיים בעקבות האסון במירון: "חייבים לקבל עוד היום החלטה על הקצאת משאבים הולמים לפיתוח האתר הקדוש בו מבקרים שני מיליון איש בשנה, חייבים להתאים אותו מההיבט הבטיחותי, התחבורתי, דרכי הגישה ונגישותו, לא רק לל"ג בעומר, אלא לכל השנה כולה"

טסלר: "לא ניתן להתמהמה חייבים לקבל עוד היום החלטה על הקצאת משאבים הולמים"

null

null

ח"כ יעקב טסלר נאם אתמול במליאת הכנסת בדיון אבל שהתקיים בעקבות האסון במירון: 


"ישנם רגעים בהם המילים נעתקות. לילה, שהיה מלא שמחה, ריקודים ומחולות, תפילות ותחנונים לכבודו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי, הפך בין רגע - ללילה של כאב, בכי ותמרורים".


"מסופר בחז"ל על התנא רבי יוחנן בן זכאי, כי בזמן שמת בנו נכנסו תלמידיו לנחמו. אמרו לו: אדם הראשון היה לו בן ומת; איוב היו לו בנים ובנות ומתו; אהרן הכהן שני בניו מתו; דוד המלך היה לו בן ומת; וכולם קיבלו עליהם תנחומין, אף אתה קבל עליך תנחומין. ענה להם רבי יוחנן בן זכאי: לא די שאני מצטער בעצמי, אתם מוסיפים לי את צערם של אחרים. נכנס רבי אליעזר בן עזריה ישב לפניו ואמר לו: אמשול לך משל, למה הדבר דומה - לאדם שהפקיד אצלו המלך פיקדון ובכל יום ויום היה בוכה וצועק ואומר, אוי לי - אימתי אצא מן הפיקדון הזה בשלום".


"אף אתה רבי, היה לך בן - קרא תורה, מקרא, נביאים וכתובים, משנה, הלכות ואגדות ונפטר מן העולם בלא חטא ויש לך לקבל עליך תנחומים, שהחזרת פקדונך שלם. אמר לו: רבי אלעזר בני, ניחמתני כדרך שבני אדם מנחמין".


"בל"ג בעומר החזיר עם ישראל ארבעים וחמישה פיקדונות יקרים, שלמים וטהורים. ההורים שהחזירו זוג פיקדונות, האבא והאימא שהחזירו את בן הישיבה הצעיר, הילדים שהחזירו את האבא. אבות, אימהות, אחים, אחיות, בנים ובנות, שהחזירו כל אחד את הפיקדון היקר להם מכל".


"תנחומי למשפחות השכולות ואיחולי החלמה לנפגעים ולפצועים. כולנו נמשיך להתפלל לרפואתם ולשלומם, ללוות אותם ולסייע להם. בהזדמנות זו ברצוני לציין לשבח את אזרחי ישראל על כל חלקיה שהתלכדו סביב האסון המחריד וסייעו כל אחד בדרכו. חבל רק, שאנו יודעים להתאחד בשעת צרה".


"מי ייתן והאחדות הזו, תמשיך ותלווה אותנו, לאורך זמן. מדובר באסון האזרחי הגדול ביותר בישראל. לא ניתן להתמהמה ועוד קודם שנקבל תשובות לשאלות הקשות, מי אשם, איך זה קרה ושל מי המחדל, צריכים לקבל החלטה עוד היום על הקצאת משאבים הולמים לפיתוח האתר הקדוש בו מבקרים שני מיליון איש בשנה. חייבים להתאים אותו מההיבט הבטיחותי, התחבורתי, דרכי הגישה ונגישותו, לא רק לל"ג בעומר, אלא לכל השנה כולה".


"נסתרות דרכי אלוקים. אך אין ספק שזה גם איתות כואב משמים. אחת מקרובות המשפחה של הרוגי האסון ביקשה ממני להעלות את העובדה כי המוות הטראגי נגרם מחוסר נשימה. בואו אם כן, נקבל על עצמנו לקחת נשימה לפני כל דבר שאנו עושים. בואו ניקח נשימה לפני שאנו מדברים על מישהו, בואו ניקח נשימה לפני שאנו חורצים גורל של מישהו, בואו ניקח נשימה לפני כל מעשה שאנו עושים. ויהיה זה לזכרם".


יהי זכרם ברוך.

למרות אירוע הזיהום בחופים - עלייה באחוז החופים הנקיים
סטודנטים מכל העולם מתנדבים כדי להגן על ישראל ברשתות החברתיות
ראשי רשויות יהודים וערבים נפגשו עם צמרת המשטרה
התושבים התלוננו: לא שומעים את האזעקות
תלמיד ישיבה נפל מגובה באתר בניה בבני ברק ונפצע
בנו של אחד הנספים באסון במירון: "לא מבקשים נקמה, מבקשים נחמה"
אייכלר: "מדוע לא אושרה שאילתה דחופה בעניין המחסור החמור בממ"דים?"
2021? המבקר חושף את הכשלים הדיגיטליים של בתי הדין הרבניים
מבצע 'שומר החומות': עלה ל-12 מניין ההרוגים מתחילת המבצע
בשל כאבי גב: הנשיא ריבלין נדרש לבדיקה רפואית בבית החולים