טסלר: "לא ניתן להתמהמה חייבים לקבל עוד היום החלטה על הקצאת משאבים הולמים"

ח"כ יעקב טסלר נאם אתמול במליאת הכנסת בדיון אבל שהתקיים בעקבות האסון במירון: "חייבים לקבל עוד היום החלטה על הקצאת משאבים הולמים לפיתוח האתר הקדוש בו מבקרים שני מיליון איש בשנה, חייבים להתאים אותו מההיבט הבטיחותי, התחבורתי, דרכי הגישה ונגישותו, לא רק לל"ג בעומר, אלא לכל השנה כולה"

טסלר: "לא ניתן להתמהמה חייבים לקבל עוד היום החלטה על הקצאת משאבים הולמים"

null

null

ח"כ יעקב טסלר נאם אתמול במליאת הכנסת בדיון אבל שהתקיים בעקבות האסון במירון: 


"ישנם רגעים בהם המילים נעתקות. לילה, שהיה מלא שמחה, ריקודים ומחולות, תפילות ותחנונים לכבודו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי, הפך בין רגע - ללילה של כאב, בכי ותמרורים".


"מסופר בחז"ל על התנא רבי יוחנן בן זכאי, כי בזמן שמת בנו נכנסו תלמידיו לנחמו. אמרו לו: אדם הראשון היה לו בן ומת; איוב היו לו בנים ובנות ומתו; אהרן הכהן שני בניו מתו; דוד המלך היה לו בן ומת; וכולם קיבלו עליהם תנחומין, אף אתה קבל עליך תנחומין. ענה להם רבי יוחנן בן זכאי: לא די שאני מצטער בעצמי, אתם מוסיפים לי את צערם של אחרים. נכנס רבי אליעזר בן עזריה ישב לפניו ואמר לו: אמשול לך משל, למה הדבר דומה - לאדם שהפקיד אצלו המלך פיקדון ובכל יום ויום היה בוכה וצועק ואומר, אוי לי - אימתי אצא מן הפיקדון הזה בשלום".


"אף אתה רבי, היה לך בן - קרא תורה, מקרא, נביאים וכתובים, משנה, הלכות ואגדות ונפטר מן העולם בלא חטא ויש לך לקבל עליך תנחומים, שהחזרת פקדונך שלם. אמר לו: רבי אלעזר בני, ניחמתני כדרך שבני אדם מנחמין".


"בל"ג בעומר החזיר עם ישראל ארבעים וחמישה פיקדונות יקרים, שלמים וטהורים. ההורים שהחזירו זוג פיקדונות, האבא והאימא שהחזירו את בן הישיבה הצעיר, הילדים שהחזירו את האבא. אבות, אימהות, אחים, אחיות, בנים ובנות, שהחזירו כל אחד את הפיקדון היקר להם מכל".


"תנחומי למשפחות השכולות ואיחולי החלמה לנפגעים ולפצועים. כולנו נמשיך להתפלל לרפואתם ולשלומם, ללוות אותם ולסייע להם. בהזדמנות זו ברצוני לציין לשבח את אזרחי ישראל על כל חלקיה שהתלכדו סביב האסון המחריד וסייעו כל אחד בדרכו. חבל רק, שאנו יודעים להתאחד בשעת צרה".


"מי ייתן והאחדות הזו, תמשיך ותלווה אותנו, לאורך זמן. מדובר באסון האזרחי הגדול ביותר בישראל. לא ניתן להתמהמה ועוד קודם שנקבל תשובות לשאלות הקשות, מי אשם, איך זה קרה ושל מי המחדל, צריכים לקבל החלטה עוד היום על הקצאת משאבים הולמים לפיתוח האתר הקדוש בו מבקרים שני מיליון איש בשנה. חייבים להתאים אותו מההיבט הבטיחותי, התחבורתי, דרכי הגישה ונגישותו, לא רק לל"ג בעומר, אלא לכל השנה כולה".


"נסתרות דרכי אלוקים. אך אין ספק שזה גם איתות כואב משמים. אחת מקרובות המשפחה של הרוגי האסון ביקשה ממני להעלות את העובדה כי המוות הטראגי נגרם מחוסר נשימה. בואו אם כן, נקבל על עצמנו לקחת נשימה לפני כל דבר שאנו עושים. בואו ניקח נשימה לפני שאנו מדברים על מישהו, בואו ניקח נשימה לפני שאנו חורצים גורל של מישהו, בואו ניקח נשימה לפני כל מעשה שאנו עושים. ויהיה זה לזכרם".


יהי זכרם ברוך.

בני ברק: דירה נשרפה בליל שבת
הגלגלים לא נפתחו: מטוס קרב נחת על שניים מגלגליו
אזולאי ליו''ר הכנסת: הוסף תקן ליועץ פרלמנטרי לאנשים עם מוגבלויות
ביתר עילית: תינוק נמצא ברכב שעת הצהריים
בנט: 2,500 ש''ח קנס לנמנעי בדיקת PCR
סקר: 50% האוכלוסיה מכירים אדם שמשתמש בתג נכה שלא שייך לו
פרשיית סנדק: מנדלבליט מחזיר את תיק החקירה לפרקליט המדינה
שר התפוצות לשקד: לא ייתכן שהמדינה תפגע בשומרי השבת
מבקר המדינה אנגלמן: "איכוני השב"כ לא נמצאו יעילים מספיק"
נס חנוכה: עץ קרס באמצע הרחוב - איש לא נפגע