400 מיליון ש''ח: אומדן הנזק מפריקה בלתי יעילה בנמלים

ב- 2020, אומדן הנזק למשק, עקב חוסר היעילות בנמלים בפריקת תבואות ומוצרי גרעינים עמד על כ- 200 מיליון ₪. לאור התייקרות מחירי התובלה הימית והתארכות משכי הה...

400 מיליון ש''ח: אומדן הנזק מפריקה בלתי יעילה בנמלים אילוסטרציה

ב- 2020, אומדן הנזק למשק, עקב חוסר היעילות בנמלים בפריקת תבואות ומוצרי גרעינים עמד על כ- 200 מיליון ₪. לאור התייקרות מחירי התובלה הימית והתארכות משכי ההמתנה בנמלים, הנזק השנה יהיה יותר מכפול, למעלה מ- 400 מיליון ₪. קרי, כל משפחה ישראלית משלמת השנה מאות שקלים על חוסר יעילות נמלי ישראל.

ברבעון האחרון שבר נמל אשדוד, ככל הנראה, שיא עולמי שלילי: 16% בלבד (כשישית) היענות של ידיים פורקות (עובדים), לפריקת אוניות התבואה והגרעינים.

יו"ר איגוד ייבואני התבואות, איתי רון מזכיר כי הדיון בועדת הכלכלה של הכנסת על הקשר בין חוסר יעילות הפריקה בנמלי ישראל לבין יוקר מחירי המזון, אינו הראשון בנושא. באוגוסט 2020 דנה הועדה במשבר פריקת התבואות בנמלים (חיטה, תירס, סויה ועוד. בסיס מאכל אדם ומזון משק החי. יותר מ- 95% ייבוא, למעלה מ- 5.5 מיליון טון בשנה מיובאים לישראל. אין בארץ כמעט חקלאות מקומית).

הוועדה ראתה אז בחומרה את הנזק הכלכלי למשק, עקב פריקות לא יעילות בנמלים, וקראה למשרד התחבורה, לנמל אשדוד, לרשות הספנות (רספ"ן), לצמצם ב- 50% את ימי ההמתנה של אוניות הצובר (אוניות תפזורת, הנושאות את מטעני התבואות והגרעינים).

אלא שבזמן שחלף, המצב החמיר. עיקר המשבר בנמל אשדוד. למרות שלמעלה ממחצית מטעני התבואות מיועדת לדרום ישראל (עבור טחנות קמח, מכוני תערובת, בתי בד ועוד), נפרק באשדוד בשנת 2021 פחות מחמישית ממטען התבואות שהגיע לארץ.

איך קורה, שגופים שנמצאים במרחק הליכה ברגל מהנמל, מעדיפים לפרוק בנמלי הצפון, ולהוביל באמצעות עשרות אלפי משאיות כבדות בשנה את המטענים בכבישים דרומה?

באיגוד ייבואני התבואות מסבירים את התופעה בעקבות העובדה כי חסרים בנמל אשדוד מאות עובדים לפריקת אוניות. בנוסף לגיוס עשרות עובדים זמניים (ולמצער, לא מיומנים), זאת טיפה בים.

ברבעון האחרון שבר נמל אשדוד, ככל הנראה, שיא שלילי עולמי: 16% בלבד (כשישית) היענות של ידיים פורקות (עובדים), לפריקת אוניות התבואה והגרעינים.

"נא לא להתבלבל! חוסר עובדים בנמל לא קשור לשום פקטור כלכלי עולמי, לא למגיפות, לא למשברים בתובלה הימית, לא להסברים מפותלים, קשור רק ל...חסרים עובדים!", הוסיף יו"ר איגוד ייבואני התבואות.

הנהלת הנמל תולה יהבה במסוע הגרעינים שנבנה בימים אלו ובנייתו צפויה להסתיים עוד מספר חודשים, אלא שגם זו איוולת בסגנון ישראלבלוף, כי למרות שכבר לפני 13 שנים התקבה החלטה להרחיב את הממגורה, שתקלוט את מוצרי הגרעינים בסוף מסלול המסוע, המדינה שכחה מזה. וכך, גם כשיפעל סוף סוף מסוע – יהיה לא יעיל ולא יסייע בהאצת הפריקות בנמל.

עיריית ירושלים: תשלומי הארנונה לעסקים יידחו בחודשיים
1.3 מיליארד ש''ח: זה הסיוע לעסקים ולעצמאים
ועדת הכספים אישרה את החוק המבטל את היטל העובדים הזרים במשק
אושר: דמי בידוד לעצמאים
הצעת חוק: 170 מיליון ₪ לדמי בידוד לעצמאים
משבר הקורונה: כ-70 אלף עסקים נסגרו במהלך השנה האחרונה
בית שמש: 323 מיליון שקלים נוספים יוקצו לתחבורה הציבורית ועוד
הממשלה אישרה את התכנית לצמצום בירוקרטיה והסרת חסמים
חצי מיליארד ש''ח: בית שמש קיבלה תקציב עתק להתפתחות
גובשו הסכמות להפחתת הצמצום במסגרות האשראי