סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו

ארבעה מהמחבלים שברחו מכלא גלבוע נתפסו • מצוד נמשך אחרי השניים הנותרים באזור עמק יזרעאל • ירי לעבר בית קצין בכיר במשטרה בכפר כנא • רקטה נורתה מרצועת עזה

סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו לכידת המחבלים

הבריחה מכלא גלבוע: ארבעה מהמחבלים נתפסו, מצוד אחר השניים הנותרים

חמישה ימים לאחר שברחו ששת המחבלים מכלא גלבוע, ארבעה מהם, נתפסו במהלך סוף השבוע, כאשר המצוד אחרי שני האסירים הנותרים נמשך. משטרת ישראל עצרה אתמול (שישי) בערב שניים מהמחבלים, יעקוב קאדרי ומוחמד עארידה, סמוך להר הקפיצה ליד נצרת שבצפון. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

הבוקר, נתפסו גם זכריא זביידי ומוחמד עראדה בחניון משאיות ביישוב אום אל-גאנם שבהר תבור על ידי צוות לוחמים משותף של הימ"מ והשב"כ. ארבעת המחבלים יגיעו הערב לבית המשפט לדיון בהערכת מעצרם. סריקות נרחבות אחר שני הנמלטים הנוספים של כוחות הביטחון נערכות באזור כפר יהושע שבעמק יזרעאל.

המחבלים שנעצרו אמש, נתפסו לאחר שהגיעו לבית משפחה בנצרת, דפקו על דלתה וביקשו אוכל וסיוע. בני המשפחה אמנם לא זיהו את השניים, אך סירבו לעזור להם והזעיקו את המשטרה. לאחר שהמשפחה סירבה לסייע להם, השניים נמלטו, וכוחות המשטרה החלו בסיורים נרחבים אחריהם - בסיוע כלבים ומסוקים, והם נתפסו כ-45 דקות לאחר האירוע.

שני האסירים שעדיין נמלטים הם איהם כמאמג'י (35) ומונאדל אינפיעאת (26), שני פעילים של הג'יהאד האיסלאמי. במצוד אחריהם משתתפים אלפי אנשים מכלל זרועות הביטחון - ובהם שוטרי המחוז הצפוני, מג"ב, שב"כ וצה"ל. במערכת הביטחון סבורים כי השניים פועלים בנפרד, ולפחות אחד מהם מסתתר בשטחי הרשות הפלשתינית, כאשר ההערכה היא שהוא הצליח לעבור לשם בשעות הראשונות של הבריחה מהכלא.

בתוך כך, מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי התייחס היום לתפיסת ארבעת המחבלים, ואמר כי אסור עדיין לחגוג, אלא רק לאחר שייתפסו שני המחבלים הנותרים.

ירי לעבר בית קצין בכיר במשטרה בכפר כנא

אלמונים פתחו הלילה (שבת) באש לעבר ביתו של ניצב ג'מאל חכרוש, ראש האגף לסיכול פשיעה במגזר הערבי, בכפר כנא בגליל התחתון, שם ניהלה המשטרה סריקות אחר המחבלים הנמלטים מבית הכלא גלבוע.

על פי המשטרה, נזק נגרם לבית של הקצין הבכיר אך איש לא נפגע מהירי. כוחות גדולים של המשטרה הגיעו לזירה וחוקרים את נסיבות האירוע החריג.

רקטה נורתה מרצועת עזה, צה"ל תקף בתגובה

אזעקת צבע אדום נשמעה הלילה בעוטף עזה, לאחר שרקטה נורתה משטחי רצועת עזה לעבר עוטף עזה. מצה"ל נמסר כי הרקטה יורטה על ידי לוחמי מערכת כיפת ברזל וכי לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. ממועצה אזורית אשכול נמסר כי לא היו נפילות בשטחי היישובים ואיש לא נפגע מהירי. עוד נמסר כי אין שינוי בהנחיות לתושבים וכי המועצה נמצאת בקשר עם הצבא באשר לכל התפתחות בהמשך.

לאחר הירי, חיל האוויר תקף מטרות של ארגוני הטרור ברצועת עזה. מטוסי ומסוקי קרב תקפו עמדה של חמאס המשמשת לירי מקלעים ואתר אחסון הממוקם בסמוך לבית ספר ומסגדים. כמו כן, הותקף מתחם צבאי של הארגון שבו ממוקם מפעל המשמש לייצור בטון למנהרות טרור, ונמצא בסמוך לאתרי תרבות.

שיגור רקטה מרצועת עזה

צעיר נפצע קשה בראשו מסלע בחוף אכזיב

בחור בן 24 פונה במצב קשה למרכז הרפואי לגליל בנהריה, לאחר שנפצע היום בחוף אכזיב מחבלת ראש. ככל הנראה הצעיר מעד מסלע בעקבות גל חזק שהכה בו, ונחבל בראשו. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לבחור ופינו אותו למרכז הרפואי לגליל בנהריה.

"ביום הזה החיים של כולנו השתנו לעד": אמריקה זוכרת את קורבנות 11 בספטמבר

ארצות הברית התאחדה היום (שבת) עם זכר 2,977 הקורבנות שנספו בשורת הפיגועים של אל-קאעידה ב-11 בספטמבר 2001, אחד הימים שנחרטו בדפי ההיסטוריה לנצח. שלושה טקסים התקיימו ב"גראונד זירו" בניו יורק, ביערות של פנסילבניה ובבניין הפנטגון בוושינגטון הבירה. הנשיא ג'ו ביידן ביקר במוקדים השונים.

בטקס המרכזי בניו-יורק הוקראו שמות ההרוגים מול מזרקות הזיכרון שהוקמו על חורבות מגדלי התאומים. בנאומו המוקלט אמר הנשיא כי האחדות היא הכוח של אמריקה: "המתקפה הציגה לכולם את הגבורה של האמריקנים בכל מקום – גם במקומות הכי לא צפויים".

נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידןרגע תפיסת המחבלים
לאחר אינספור פריצות - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם
בנט: אצא למבצע צבאי לעזה אם נצטרך גם עם הקואליציה הזאת
שקד: "אבו מאזן משלם כספים למחבלים שרוצחים יהודים"
שר המשפטים: "אין דבר מסוכן יותר לישראל אם ניכשל במשימה הזו"
ירושלים: פיגוע בתחנה המרכזית
ח''כ פרוש הותקף: אלמונים ניסו לגזוז את זקנו
"אם היו מורידים את הדגל שתלו המחבלים היה מתרחש פיצוץ"
ראשוני: ניסיון פיגוע בצומת גוש עציון
בפעם הרביעית: אזעקה נשמעה בעוטף עזה - צה''ל תקף
לאחר הצהרת לפיד: אזעקות בעוטף עזה