ליצמן בראיון: אתקן את העוול שנעשה למקופחים, בהחלט אדאג יותר לחרדים

ח"כ יעקב ליצמן שר הבינוי והשיכון החדש אמר בראיון "ברור שצריך לעשות מהפכה בדיור, זה לא יכול להמשיך כפי שהיה. אמרתי בבריאות כשנכנסתי שאני מתכוון לזעזע את המערכת -יכול להיות שהפעם שלא פחות

ליצמן בראיון: אתקן את העוול שנעשה למקופחים, בהחלט אדאג יותר לחרדים השר ליצמן

"אני חייב לתת דירה סטנדרט לזוג צעיר, זה אני חייב לספק, במקביל להורדת מחירי הדירות".

זהו הראיון הראשון מאז כניסתו לתפקיד וכבר מתחיל בגדול: "אני לא רואה שום בושה בלעזור לחרדים, אני חייב לעזור להם, כי הם קופחו", כנשאל איך יגיב לביקורת על זה אמר. "אני הולך לעזור גם לערבים, יש לי תוכנית לעזור להם – אני הולך לעזור לכולם".

השר הוסיף כי הוא מתכוון לבצע מהפכה של ממש במשרדו החדש, ואף לתת מענקיים כספיים לרוכשים דירת יד שנייה באזורי הפריפריה בכוונתו לבחון מחדש אפשרות להגדיל את סכום המשכנתא ולהקטין את סכום הריבית עבור רוכשי דירות הזכאים לסיוע של המדינה.

ליצמן אמר שהוא עדיין "לומד את החומר", הוא יבדוק שוב את התוכנית של המחיר למשתכן וישים דגש על הדירות שמיועדות לשכירות לטווח ארוך, והדירות הריקות שעדיין לא נמכרו יוקצו למטרה זו".

ליצמן אמר ביום של השבעת הממשלה: "אני נערך לעסוק בבינוי, בזכות של כל אזרח לקורת גג, ולא משנה לי אם הוא חילוני, דתי, חרדי, ערבי. לכולם מגיע קורת גג. נכון, שלא תהיה לכם טעות.

גם לחרדים מגיעה קורת גג. מה שקיפחו כל השנים – בהחלט מגיעה להם קורת גג. אני לא מתבייש לומר שאני אחפש לתקן את העוול, אבל אני מדגיש, חד-משמעית, שאני אדאג לכולם.

כל תוכנית תהיה תוכנית לאומית, ויהיה שוויון לכולם, ונקפיד על כל הכללים". "אבל, אין שום בושה להגיד שאני אדאג גם לאלה שקופחו. יהדות התורה הצליחה – לאורך כל מערכת הבחירות, לאורך המשא ומתן עם הליכוד – דבקות במטרה, עמידה על עקרונות וערכים שחשובים לנו לצביון היהודי ולמסורת ישראל ולסטטוס-קוו.

שוב הוכח שמי שנלחם במסורת ישראל, בשבת קודש ובציבור החרדי, סופו שינחל אי-הצלחה. אנחנו רואים את זה, גם עם לפיד וגם עם ליברמן".

אושר התקציב: בשורה לילדי החינוך המיוחד במוכש"ר
הדו"ח הכלכלי הדו-שנתי של ה-OECD על ישראל הוגש
שר האוצר יציג את התכנית שגיבש לשימור העבודה במגזר הפרטי בתקופת הסגר
מה לעשות אם המעסיק פשט את הרגל?
220 אלף מנויים בחברות התקשורת נהנו מהוזלה במחיר, בסך כולל של כ-25 מיליון ש"ח
חה''כ בוסו תוקף את גמזו: "אתה מבין את המשמעות של אתרוג?!"
למרות ההדבקה: התחבורה הציבורית תמשיך לפעול
קבלת קנס! יש מצב שתקבל חנינה?
תוכנית נתניהו אושרה: 10.5 מיליארד סיוע מיידי לעסקים ולשכירים שייפגעו מהסגר
ביטוח לאומי: דמי אבטלה גם על החגים!