"אני שואף להפוך את המקום הזה למשרד לענייני דת ומדינה"

כך אמר שר הדתות החדש, מתן כהנא: "אני רוצה שהיהדות תהיה גורם מאחד ומקרב שהשירות שלנו יהיה מקרב נוכל לקרב יותר"

"אני שואף להפוך את המקום הזה למשרד לענייני דת ומדינה"

בראש חדש; בטקס החלפת שרים שנערך היום (ב) במשרד לשירותי דת נכנס לתפקידו ח"כ מתן כהנא (ימינה) במקומו של יעקב אביטן שסיים כהונה של כשנה בתפקידו.

ח''כ אביטן ברך את השר הנכנס ואמר:" זכיתי להכיר עובדים מופלאים ומסורים במערך שירותי הדת. המשימה שלך היא לדאוג לשכרם של עובדי שירותי הדת בישראל, בכך תותיר חותם". אביטן הוסיף ואמר: "אני קורא לך לשמור מכל משמר על הרבנות הראשית לישראל אני מאמין שתפעל בתבונה לשמר את הזהות היהודית ולשמור על החומה".

השר לשירותי דת ח"כ מתן כהנא (48) טייס קרב ומפקד טייסת מסר: "אני רציתי להגיע למקום הזה". כשהתייחס לתפקידו החדש כשר לשירותי דת. בכנסת ה-23 עמד כהנא בראש הלובי לשירותי הדת ועסק בתחומי הליבה של המשרד לשירותי דת.

השר כהנא הציג את חזונו: "אני רוצה שהיהדות תהיה גורם מאחד ומקרב שהשירות שלנו יהיה מקרב נוכל לקרב יותר. המבחן העליון שלנו האם אנחנו מקדשים שם שמים או ח"ו גורמים לחילול ה'. אנחנו נגבש מדיניות ואני ארצה שדברים יקרו אחרת". אמר השר והוסיף :" "היהדות הפכה לגורם מקטב של מריבות וויכוחים", הוסיף השר. "גם הרב יעקב (אביטן) וגם אני חושבים שהיהדות צריכה להיות הגורם המחבר והמאחד, שמזכירה לכולנו שאנחנו עם אחד. לצערנו, אזרחים רבים נפגשים לראשונה ביהדות דרך המשרד שלנו, והשירות שיקבלו יכול להכריע אם יאהבו אותה או ישנאו אותה". אמר השר כהנא בנאומו.

כחלק מחילופי השלטון השר מתן כהנא הודיע היום על החלטתו למנות את שמעון (מוני) מעתוק (42) לתפקיד מנכ"ל המשרד לשירותי דת. למעתוק ניסיון רב בתכנון, הקמה וניהול פרויקטים ותהליכים מורכבים במגזר הציבורי. ב-13 השנים האחרונות שימש בתפקידים שונים במשרד הפנים. בתפקידו האחרון כיהן כסמנכ"ל בכיר למינהל והון אנושי במשרד הפנים ולפני כן כמנהל האגף הבכיר לניהול ההון האנושי ברשויות המקומיות. בין היתר שימש כראש עיריית טבריה (כיו"ר ממונה) וכממלא מקום יו"ר הועדה המרחבית לתכנון ובניה בגליל המזרחי.

שמעון (מוני) מעתוק בעל תואר ראשון במדע המדינה וחינוך מהאוניברסיטה העברית, תואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת אריאל, בוגר בהצטיינות של תכנית "עתידים – צוערים למגזר הציבורי" ובוגר המכינה הקדם צבאית "בני דוד" שבישוב עלי.

השר לשירותי דת הנכנס ח"כ מתן כהנא: "מוני מעתוק הוא איש רב פעלים אשר הוביל תהליכים חשובים במשרד הפנים, ברשויות המקומיות ובעריית טבריה בתפקידיו הקודמים".

"לפנינו נכונו אתגרים רבים ואני סמוך ובטוח שיחד עם מוני המשרד לשירותי דת יספק את שירותי הדת הטובים ביותר לאזרחי ישראל וירבה קידוש שם שמים".

שר הדתות מתן כהנאשר הדתות מתן כהנא
"עוזב היום בבושת פנים": הפוליטיקאים מגיבים לפרישת בנט
גפני בתגובה להגשת ההסתייגויות של ליברמן על חוק התפזרות הכנסת
סקר הבחירות: הגוש החרדי עם 15 מנדטים
"איך הגלגל מסתובב לו": מקלב על ליברמן בעניין חוק המטרו
"הניתוח הצליח אבל החולה מת": פרוש על המסקנות בנושא מירון
סמוטריץ׳ בהישג ענק לרוכשי הדירות
"לכל שבת יש מוצאי שבת": הנאום של אבוטבול בחוק הטלפונים הכשרים
הנדל רוצה לחנך את החרדים: מקלב במתקפה חריפה כנגד שר התקשורת • צפו
חוק הקומה הכשרה עבר בקריאה ראשונה
בכירים בליכוד לנתניהו: זו ההזדמנות האחרונה