מחיר הישרדות הקואליציה: הזרמת כספים לרשויות הערביות

ההתקפלות של זועבי לוותה בהבטחות לקדם כספים שהובטחו בעבר לרשויות הערביות במסגרת תוכנית החומש, ונתקעו בסבך הבירוקרטיה הישראלית • בין היתר, חברת הכנסת לא ד...

מחיר הישרדות הקואליציה: הזרמת כספים לרשויות הערביות מנסור עבאס בנט ולפיד בקום הממשלה חותמים על החוזה להעברת 53 מיליארד למגזר הערבי

ההתקפלות של זועבי לוותה בהבטחות לקדם כספים שהובטחו בעבר לרשויות הערביות במסגרת תוכנית החומש, ונתקעו בסבך הבירוקרטיה הישראלית • בין היתר, חברת הכנסת לא דורשת תפקיד אחר בינתיים ומתכננת להיות "הקול של השלטון המקומי הערבי בכנסת". כך פורסם ב'ישראל היום'.

ההתקפלות של ח"כ זועבי היום (ראשון) לוותה בהבטחות לקדם כספים שהובטחו בעבר לרשויות הערביות במסגרת תוכנית החומש ונתקעו בסבך הבירוקרטיה הישראלית.

בפגישה עם ראשי הרשויות הערביות אמנם לא הוזכרו סוגיות הקשורות להר הבית או מצעד הדגלים, אך ראשי הרשויות וזועבי ביקשו שיקשיבו לבעיות והמצוקות שלהם ויפעלו לפתרון.

ראשי הרשויות וזועבי ביקשו ששרים יבואו לביקורים בערים שלהם, לטענתם שרים לא עונים להם לטלפונים, לא פוגשים אותם ולא באים לביקורים בערים שלהם ולא מזכירים אותם בפייסבוק. לפיד הבטיח שכפי שסוכם עם מנסור עבאס יהיה איש קשר מהמגזר הערבי שיטפל בבעיות שלהם.

זועבי לא תכהן כקונסולית ישראל בשנחאי. הערכה היא כי גם בני משפחתה התקשו להשלים עם המעבר. זועבי לא דורשת תפקיד אחר בינתיים ומתכננת להיות "הקול של השלטון המקומי הערבי בכנסת".

ראש עיריית נצרת עלי סאלם לגלסנר ב'קול ברמה': "קיבלנו התחייבות לבצע העברות כספיות עד יום רביעי. נמתין ונראה שזה קורה. מדובר במאות מיליונים ל-76 רשויות ערביות. זה רק תקציבים שך טיבי וזועבי, לא קשור לרע"מ".

מוקדם יותר היום שר החוץ יאיר לפיד התייחס להישארותה של זועבי: "ניהלנו שיח פתוח, גלוי, שקול על הצרכים האמיתיים של החברה הערבית גם איתה וגם עם ראשי הרשויות שאני מודה להם שבאו והתגייסו. שמנו מאחורינו את הוויכוח הזה וחוזרים לעבודת הממשלה".

ח״כ רינאוי זועבי: "אני באתי וצמחתי מהרשויות המקומיות הערביות עכשיו אני בכנסת כדי להיטיב עם החברה הערבית. אחרי לחץ עצום של ראשי הרשויות הערביות שהפנו אליי ושהם מבינים את המשמעות של הפרישה שלי מהקואליציה, אני הסכמתי לשבת היום ובאתי איתם לשר לפיד ואני רוצה להגיד שאני מודעת ומבינה שהאלטרנטיבה לממשלה הזאת היא ששר המשטרה הבא יהיה בן גביר, ואני רוצה למנוע את האלטרנטיבה הזאת".

עוד אמרה כי "מכיוון שאני באה לשרת את הרשויות המקומיות ולהביא להישגים עבור הצרכים של החברה הערבית אני אתמוך בקואליציה. אבל אני גם רוצה שהממשלה תהיה אמיתית וקשובה לחברה הערבית ולצרכים שלה בבריאות, בחינוך, בדיור, בתשתיות".

יהדות התורה והליכוד חתמו על הסכם בנוגע לתפקידים
ראש הממשלה לשעבר בנט החליט: "לנקות את הרשת"
אביו של טירן פרו שנחטף בג'נין: "אנחנו צריכים פה משילות"
גנץ לגלנט: אתה תהיה שר ביטחון סוג ב'
יריב לוין: "רוצה ששופטי העליון ייבחרו על ידי הכנסת"
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי