מעוז לכהנא: "הרף ידך מפרצופה היהודי של מדינת ישראל" • צפו

חה"כ מעוז: "התנהלות השר כהנא בפרשיית הברוקולי - חיזוק להסברה שלנו נגד רפורמת הכשרות"

מעוז לכהנא: "הרף ידך מפרצופה היהודי של מדינת ישראל" • צפו

מעוז תוקף את כהנא

יו"ר מפלגת נעם, חה"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) המשיך אמש (ב') בנאום במליאת הכנסת, להציג את הכשלים והבעיות שברפורמת הכשרות של השר מתן כהנא. מעוז קרא לשר כהנא פעם נוספת לחזור בו מהרפורמה בכשרות שלדבריו תביא למחיקת הפרצוף היהודי של מדינת ישראל. מעוז סיפר על תקרית שקרתה במפעל לייצור ברוקולי בצפון הארץ ועל התערבות השר בסוגייה.

"נראה שהשר כהנא החליט להצטרף למאמצי ההסברה שלנו כנגד רפורמת הכשרות המסוכנת שלו", פתח מעוז את נאומו, "השר כהנא הדגים לנו בצורה חיה מה מהותה של הרפורמה ולאן היא תוביל את מצב הכשרות במדינת ישראל".

מעוז סיפר על תקרית הברוקלי במפעל בצפון הארץ "לפני מספר חודשים נפטר הרב מרדכי דיעי זצ"ל, רבה של חצור הגלילית. עד למינוי רב קבוע חדש, הועברה האחריות על הכשרות במועצה המקומית לרבה של העיר צפת הרב שמואל אליהו.

"בעקבות דיווחים על זיוף כשרות באחד מהמפעלים לקחו נציגי רבנות צפת סחורה מהמפעל לבדיקה במעבדה, והתברר שישנה רמת נגיעות גבוהה של חרקים. כזו שלא מאפשרת מתן כשרות בשום אופן", סיפר חה"כ מעוז.

חה"כ מעוז המשיך וסיפר על הסערה שחוללו הגילויים בבדיקות במפעל "כמו שאמור לעבוד גוף כשרות איכותי ומתוך גודל האחריות על הכשרות, הסחורה נפסלה לשיווק. הנושא הגיע לשולחנו של הראשון לציון, הרב יוסף שליט"א, שניסה להקל בכל כוחו בכדי למנוע את ההפסד הגדול, אך הדבר לא עזר, מכיון שרמת הנגיעות הייתה גבוהה מדי. אך השר כהנא שמע על כך וזעם על הפסיקה", ציין יו"ר נעם.

בסופה של הסערה סיפר מעוז נמצא פתרון "הסחורה אגב, יצאה לשוק, אבל בזכות עבודת הקודש של רבנות צפת, היא יצאה ללא כשרות. אבל זוהי דוגמה מעולה למה שהולך להתרחש במדינת ישראל אם חלילה תתממש רפורמת הכשרות המסוכנת של השר כהנא".

"מפעל שלא יהיה מרוצה מהחלטתו של הגוף המשגיח, יחפש גוף אחר שיקל יותר. גופי הכשרות יהיו גופים עסקיים בעלי אינטרס כלכלי, שייזהרו מלהקשות על בעלי העסקים, כדי לא לאבדם, בניגוד לרבנות, שאין לה שום אינטרס מלבד האחריות על הכשרות. ועל הכשלת הציבור לא יהיה מי שייקח אחריות", סיכם חה"כ מעוז.

מעוז סיים את נאומו בפנייה לשר כהנא "הרף ידך מפרצופה היהודי של מדינת ישראל - הכשרות".

"חוק החשמל של רע"מ מסוכן לשלטון החוק"
"הכנסת הפכה סופית לקרקס"
"די": פורוש צועק על חברי הקואליציה • צפו
בנט מפתיע: "אני ראש הממשלה שהכי פחות מושפע מקבוצות לחץ"
בעקבות דרישת ח''כ ארבל: ליברמן יכנס לקבינט הקורונה
"פוטנציאל הרס ופגיעה קשה בביטחון ישראל": ארבל במכתב ליו''ר הכנסת
דרעי: "לא מבין את העיתוי ומה המטרה והתועלת שבעניין הזה"
בן גביר ליו''ר ועדת חוץ וביטחון: "תפטר את היועצת שלך"
ח"כ יברקן: "קרוב בעצמי למרוד בהוראות שלכם ולא להתחסן"
אזולאי שואל: "חלק מהתוכנית שלכם לצמצם את כוחו של הציבור החרדי?"