מעוז לכהנא: "הרף ידך מפרצופה היהודי של מדינת ישראל" • צפו

חה"כ מעוז: "התנהלות השר כהנא בפרשיית הברוקולי - חיזוק להסברה שלנו נגד רפורמת הכשרות"

מעוז לכהנא: "הרף ידך מפרצופה היהודי של מדינת ישראל" • צפו

מעוז תוקף את כהנא

יו"ר מפלגת נעם, חה"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) המשיך אמש (ב') בנאום במליאת הכנסת, להציג את הכשלים והבעיות שברפורמת הכשרות של השר מתן כהנא. מעוז קרא לשר כהנא פעם נוספת לחזור בו מהרפורמה בכשרות שלדבריו תביא למחיקת הפרצוף היהודי של מדינת ישראל. מעוז סיפר על תקרית שקרתה במפעל לייצור ברוקולי בצפון הארץ ועל התערבות השר בסוגייה.

"נראה שהשר כהנא החליט להצטרף למאמצי ההסברה שלנו כנגד רפורמת הכשרות המסוכנת שלו", פתח מעוז את נאומו, "השר כהנא הדגים לנו בצורה חיה מה מהותה של הרפורמה ולאן היא תוביל את מצב הכשרות במדינת ישראל".

מעוז סיפר על תקרית הברוקלי במפעל בצפון הארץ "לפני מספר חודשים נפטר הרב מרדכי דיעי זצ"ל, רבה של חצור הגלילית. עד למינוי רב קבוע חדש, הועברה האחריות על הכשרות במועצה המקומית לרבה של העיר צפת הרב שמואל אליהו.

"בעקבות דיווחים על זיוף כשרות באחד מהמפעלים לקחו נציגי רבנות צפת סחורה מהמפעל לבדיקה במעבדה, והתברר שישנה רמת נגיעות גבוהה של חרקים. כזו שלא מאפשרת מתן כשרות בשום אופן", סיפר חה"כ מעוז.

חה"כ מעוז המשיך וסיפר על הסערה שחוללו הגילויים בבדיקות במפעל "כמו שאמור לעבוד גוף כשרות איכותי ומתוך גודל האחריות על הכשרות, הסחורה נפסלה לשיווק. הנושא הגיע לשולחנו של הראשון לציון, הרב יוסף שליט"א, שניסה להקל בכל כוחו בכדי למנוע את ההפסד הגדול, אך הדבר לא עזר, מכיון שרמת הנגיעות הייתה גבוהה מדי. אך השר כהנא שמע על כך וזעם על הפסיקה", ציין יו"ר נעם.

בסופה של הסערה סיפר מעוז נמצא פתרון "הסחורה אגב, יצאה לשוק, אבל בזכות עבודת הקודש של רבנות צפת, היא יצאה ללא כשרות. אבל זוהי דוגמה מעולה למה שהולך להתרחש במדינת ישראל אם חלילה תתממש רפורמת הכשרות המסוכנת של השר כהנא".

"מפעל שלא יהיה מרוצה מהחלטתו של הגוף המשגיח, יחפש גוף אחר שיקל יותר. גופי הכשרות יהיו גופים עסקיים בעלי אינטרס כלכלי, שייזהרו מלהקשות על בעלי העסקים, כדי לא לאבדם, בניגוד לרבנות, שאין לה שום אינטרס מלבד האחריות על הכשרות. ועל הכשלת הציבור לא יהיה מי שייקח אחריות", סיכם חה"כ מעוז.

מעוז סיים את נאומו בפנייה לשר כהנא "הרף ידך מפרצופה היהודי של מדינת ישראל - הכשרות".

"רמסתם ואימללתם את כולנו": ראש עיריית ביתר עילית על השר כהנא
פרישת זועבי: אלו תרחישי הדרמה הפוליטית שיקבעו את גורל הקואליציה
"גזירה נוראה": אייכלר על קריסת המתווה במירון
"הקריסה בלתי נמנעת": סמוטריץ' על כישלון מתווה מירון
עבאס: "רע"מ לוקחת אחריות, היינו על סף מלחמת אזרחים"
מזכ"ל העבודה יוזם מהלך לאיחוד מפלגתו עם כחול לבן
חשש באופוזיציה: הח"כ מהליכוד שיערוק לקואליציה
יעקב אשר חשף: "לאף גוף ממשלתי אין רשימה של פצועי אסון מירון!"
ראש לשכת עורכי הדין: "תמיד התנגדתי לפוליטיקאים שמזנבים במערכת"
בן גביר מקדם: חוק עונש מוות למחבלים