הוועדה נזפה במשרדי הממשלה - ולא קיימה הצבעה לאישור התו הירוק החדש

ד"ר אלרעי-פרייס טענה להגנתה: "ההגדרות מיהו מחלים הן רפואיות, זאת לא החלטת ממשלה"

הוועדה נזפה במשרדי הממשלה - ולא קיימה הצבעה לאישור התו הירוק החדש התו הירוק החדש

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת בראשות ח"כ אפרת רייטן-מרום לא קיימה הצבעה על התקנות שהגישה לה הממשלה לצורך אישור התו הירוק החדש (הגדרת תוקף חדשה החל מ 3.10, שינוי הגדרות מחוסן ומחלים). יו"ר הוועדה ח"כ רייטן-מרום הודיעה כי בכוונתה לקיים דיון נוסף בנושא ביומיים הקרובים.

יובהר כי כל עוד לא קבעה הוועדה אחרת תוך שבוע, התו הירוק החדש וההגדרות החדשות אותן קבעה הממשלה – בתוקף.

ח"כ רייטן-מרום נזפה במשרדי המשפטים והבריאות על שהתקנות לא הובאו לאישור הוועדה מראש וחרף פניות יזומות של הוועדה לממשלה על כך, הממשלה יצרה קשר רק ביום חמישי בערב ובקשה לזמן בבהילות את הוועדה. "מדוע ביקשתם לדרוס את הכנסת ואת תפקידה? הסמכות שלנו היא לפקח על עבודת הממשלה ואתם דורשים דיון מעכשיו לעכשיו כדי לאפשר באופן חריג את התקנות? ועוד טענתם שהוועדה היא זאת שעיכבה את הדיונים. אין לזה שחר. תעשו חשבון נפש".

ח"כ רייטן-מרום, יחד עם חברי הכנסת איתמר בן-גביר ויוראי להב-הרצנו, מתחה ביקורת על כך שההגדרה מיהו מחלים לא נמצאת בתקנות ולא ניתנת לדיון או לשינוי על ידי הכנסת, אלא תיקבע על ידי משרד הבריאות.

בתגובה אמרה ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי-פרייס: "ההגדרות לכך הן מקצועיות-רפואיות ומשתנות תדיר, זו לא החלטה של הממשלה. לדוגמה: מי נדרש להיות בבידוד אחרי מגע עם חולה מאומת".

ח"כ רייטן-מרום: "אבל השלכה שלהן עלולה לפגוע בזכויות אזרחי המדינה. מדוע ההגדרות לא יובאו בפני הוועדה כדי שנשמע ונקיים דיון ציבורי? הפקעתם את תפקיד הכנסת מידיה".

ח"כ בן גביר: "גם הגדרה רפואית זה לא קודש קודשים, אפשר לשאול שאלות".

עו"ד טל פוקס מהשלכה המשפטית במשרד הבריאות: "אין כאן שאלות של מדיניות, אלא הגדרה רפואית קלינית בלבד. בוודאי שאת המדיניות ניתן לאשר או לדחות".

פרופ' חגי לוין מההסתדרות הרפואית: "השיקולים בבריאות הציבור צריכים להיות שיקולים רחבים. לא צריך להסתכל רק על הצד הרפואי הצר. הגדרת מחלים היא לא הגדרה לרופאים, זאת הגדרה שממנה נגזר התו הירוק ועוד החלטות. לדוגמה, מדוע מחייבים בני נוער במנה שלישית כשעדיין אין מספיק נתונים על כך?"

ח"כ רייטן-מרום: "מה גם שהילדים בדרך כלל אינם חווים סימפטומים קשים של המחלה".

ד"ר אלרעי-פרייס טענה בתגובה: "זה לא קשור לתחלואה קשה, אלא הסיכוי של הילד להידבק ולהדביק אחרים. בכל מקרה, גילאים 12-15 לא נדרשים כרגע לקבל בוסטר, אלא רק בעוד כחודשיים. עד אז, נוכל לשנות בהתאם לנתונים".

"חוק החשמל של רע"מ מסוכן לשלטון החוק"
"הכנסת הפכה סופית לקרקס"
"די": פורוש צועק על חברי הקואליציה • צפו
בנט מפתיע: "אני ראש הממשלה שהכי פחות מושפע מקבוצות לחץ"
בעקבות דרישת ח''כ ארבל: ליברמן יכנס לקבינט הקורונה
"פוטנציאל הרס ופגיעה קשה בביטחון ישראל": ארבל במכתב ליו''ר הכנסת
דרעי: "לא מבין את העיתוי ומה המטרה והתועלת שבעניין הזה"
בן גביר ליו''ר ועדת חוץ וביטחון: "תפטר את היועצת שלך"
ח"כ יברקן: "קרוב בעצמי למרוד בהוראות שלכם ולא להתחסן"
אזולאי שואל: "חלק מהתוכנית שלכם לצמצם את כוחו של הציבור החרדי?"