סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספו

ח"כית מתקווה חדשה טענה כי אם נתניהו יפרוש, תישקל כניסת הליכוד לקואליציה • המשטרה פיזרה התפרעות אלימה בתל שבע • גורם המקורב לשיחות הגרעין: "מתקרבים להכרעה"

סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספו גדעון סער יו''ר תקווה חדשההפרות סדר הלילה

ח"כ שרן השכל מתקווה חדשה: "אם נתניהו הולך, הכל פתוח"

על פי הפרסום ב'ישראל היום' ח"כ שרן השכל (תקווה חדשה) התייחסה היום לאופציה שיו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו יחתום על עסקת טיעון ויפרוש לפחות זמנית מהחיים הפוליטיים ואמרה שהיא עדיין קיימת, מה שמטבע הדברים עשויה להשפיע גם על הקואליציה.

חברת הכנסת אמרה כי "אם נתניהו הולך, הכל פתוח. יש אנשים חרוצים, אידאולוגיים בליכוד. נאמר לפני כן – כל אדם אחר שהיה מחליף את נתניהו בליכוד, קרוב לוודאי הייתה מתגבשת ממשלה. יש מיליון ואחד תרחישים שיכולים להיות. תלוי אם יתקיים פריימריז ומי יהיה בראשות הליכוד. זה משנה אם עומד דודי אמסלם או ניר ברקת ויולי אדלשטיין. ברגע שיגיעו תרחישים נדע להתמודד איתם".

התפרעויות בתל שבע

משטרת ישראל פיזרה אתמול בערב (שישי) התפרעות אלימה מול נקודת המשטרה ביישוב הבדואי תל שבע. במהלך ההתפרעות נזרקו לעבר נקודת המשטרה אבנים ובקבוקי תבערה ונורו לעברה זיקוקים. בתגובה לכך, השתמשה המשטרה באמצעים לפיזור הפגנות ועצרה אחד מהמתפרעים.

ההתפרעות היא המשך לגל המהומות בימים האחרונים, בשל כוונת קק"ל לשתול עצים בנגב, במה שנתפס על ידי התושבים הבדואים כניסיון לדחוק אותם מאדמות שהם תובעים עליהן בעלות.

התקדמות בשיחות הגרעין עם איראן

גורם המקורב לשיחות הגרעין בין איראן לחמש המעצמות בווינה סיפר אמש לסוכנות הידיעות רויטרס כי נרשמה התקדמות בין הצדדים בדרך לחידוש הסכם הגרעין. הגורם טען כי הצדדים מתקרבים לרגעי הכרעה, כלשונו, וכי האווירה בווינה השתפרה.

הגורם ציין כי אחד הרעיונות שצפים כרגע בחדר המשא ומתן הוא הסרת סנקציות על איראן במקביל להטלת הגבלות על תוכנית הגרעין שלה ב"יומיים של חזרה להסכמות". בנוסף, הצדדים דנו על מנגנון שיימנע הטלה מחודשת של סנקציות במקרה של פרישה חד צדדית מצד ארה"ב.

יהדות התורה והליכוד חתמו על הסכם בנוגע לתפקידים
ראש הממשלה לשעבר בנט החליט: "לנקות את הרשת"
אביו של טירן פרו שנחטף בג'נין: "אנחנו צריכים פה משילות"
גנץ לגלנט: אתה תהיה שר ביטחון סוג ב'
יריב לוין: "רוצה ששופטי העליון ייבחרו על ידי הכנסת"
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי