כיצד בית החולים הצרפתי התגבר על ההדבקה בקורונה?

הדמייה של זרימת האוויר בבית חולים בפריז הפחיתה את חשיפת החולים לקורונה • נעשה שימוש בסימולציה של זרימת אוויר לייעול אמצעי הבטיחות הקיימים • כל הפרטים

כיצד בית החולים הצרפתי התגבר על ההדבקה בקורונה? הקורונה בבתי חולים. אילוסטרציה

דאסו סיסטמס מסייעת לבית החולים פיטי-סלפאטריאר בפריז - חלק ממערכת AP-HP, מערכת בתי החולים האוניברסיטאית הגדולה באירופה - להעריך את הסיכונים להדבקה בקורונה באמצעות טכנולוגיה להדמיית זרימת אוויר. AP-HP מסתמכת על פתרונות הסימולציה התלת-ממדית של דאסו סיסטמס כדי לתגבר את אמצעי הבטיחות הקיימים בבתי החולים להפחתת סיכוני החשיפה בסביבות הטיפול בחולים ובסביבות העבודה.

כשהוטל הסגר הארצי השני בצרפת, בחודש תשרי השנה, מהנדסי הסימולציה של דאסו סיסטמס שיתפו פעולה עם צוותי בתי החולים והאדריכל הפריזאי ארנו דלוי. בית החולים רצה להעריך את השיפוץ המתוכנן של חדר הניטור לאחר ניתוח לפני תחילת הביצוע בפועל. הם הדמו תרחישים שונים בחדר המאוכלס בתריסר חולים נגועים ולא נגועים, ובחנו פתרונות אפשריים שישלימו את אמצעי הבטיחות הקיימים של בית החולים, במטרה להפחית באופן יזום את סיכון החשיפה של המטופלים שאינם נגועים ושל הצוות.

תוכנת הדמיה של SIMULIA, מבית דאסו סיסטמס, שימשה למידול ולניתוח זרימת האוויר וכן של שקיעת טיפות בחדר. הסימולציה אפשרה להם לקבוע שהפתרון האופטימלי משלב מאוורר פליטה ייעודי מעל כל מטופל נגוע, מערכת זרימת אוויר דומה לזו שהאדריכל יצר עבור מסעדה בפריז, ומחיצה. השילוב של המומחיות הרפואית והיכרות האתר של צוות בית החולים עם ההדמיה של דאסו סיסטמס הוליד גישה חדשה לצורך הבנה מדעית.

דאסו סיסטמס - לוגו

דאסו סיסטמס, חברת ה-3DEXPERIENCE, הינה קטליזטור לקידום אנושי, כשהיא מספקת לעסקים ולאנשים סביבות ווירטואליות על מנת  לדמיין חידושים בני קיימא. הפתרונות המובילים של דאסו סיסטמס משנים את האופן בו מוצרים מתוכננים ומיוצרים, על ידי יצירת תאומי חוויה וירטואליים של העולם האמיתי באמצעות פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE ויישומים נוספים. לחברה כעת יותר מ-250,000 לקוחות בתעשיות שונות במעל ל-140 מדינות.

פרויקט זה הוא האחרון שבוצע, לעת עתה, בתוכנית פרו בונו של דאסו סיסטמס שהחלה בתחילת הקורונה, שכבר אפשרה לבית חולים אחר של AP-HP בפריז, בישא - קלוד ברנר', לארגן מחדש את מחלקת הטראומה בבית החולים, לייעל את פריסת מיטות המטופלים, לסייע בהבנת זיהום פני השטח ולהוסיף מערכות סינון אוויר במהלך משבר בריאותי חסר תקדים. כל פרויקט מהווה חלק מגישה ממוקדת אשר מחייבת התייחסות למאפיינים ספציפיים של האתר על מנת לזהות סיכונים ופתרונות ייעודיים לאותו מרחב. כחלק מיוזמה קולקטיבית מתמשכת זו, הפרויקטים כללו גם שיתופי פעולה של סטודנטים מהאוניברסיטה המובילה בצרפת, Ecole Polytechnique. בשבועות הקרובים, פתרונות דאסו סיסטמס ידמו ויזהו סיכוני התפשטות של וירוסים בשתי קפיטריות בבתי חולים של AP-HP במטרה להמליץ ​​על צעדים שיתגברו את אלה שכבר ננקטים למען אנשי צוות בבתי החולים.

"עלינו להמשיך לנקוט בגישה יזומה המסייעת למזער את ההשפעה של נגיף זה על אזרחינו ומערכות הבריאות שלנו," אמרה קלייר ביוט, סגנית נשיא, תעשיית מדעי החיים, דאסו סיסטמס. "ניתן להשתמש בסימולציה לשיפור הבטיחות בבתי חולים, בבתי אבות, ובמרפאות מתמחות, כמו גם לייעל את תכניות הקומה של בתי חולים שטרם נבנו. שיתוף פעולה זה הוא חלק ממשימתנו לתאם בין מוצר, טבע וחיים, ולהפוך את העולם למקום טוב, בטוח ובריא יותר."

בעקבות המוות מאלרגיה: מנהל היחידה לאלרגיה מציע התמודדות
התפללו: תינוק במצב אנוש לאחר שנחנק בבני ברק
רק 15 רופאים מטפלים בחולי אפילפסיה בכל הארץ
זהירות: גל חום מגיע לארץ
החל ממחר: פטור ממסכות מחוץ למבנים
בן 70 נחנק במהלך מנגל - מצבו קשה
בעקבות קרישי דם: הוקפאו חיסוני הקורונה
אזהרת כלבת: בעלי חיים נגועים בכלבת בצפון
פריצת דרך במאבק למלחמה בסרטן המוח
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו