ג'נין על הכוונת: "לא נאפשר לה להיות עיר מקלט למחבלים"

במערכת הביטחון נערכים לשבוע מתוח שתחילתו ביום ירושלים • נעצר אחיו של המחבל מהפיגוע בתל אביב

ג'נין על הכוונת: "לא נאפשר לה להיות עיר מקלט למחבלים" חיילים במבצע, אילוסטרציה

בשבועות האחרונים צה"ל פועל במסגרת היערכות "שובר גלים" נגד גורמי הטרור בצפון השומרון, תוך התמקדות במרחב העיר ג'נין. בכיר במערכת הביטחון אמר בפרסום ל"ישראל היום" כי "ג'נין על הכוונת, נשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי לא לאפשר לה להיות עיר מקלט למחבלים". כך פורסם ב'ישראל היום'.

נזכיר כי לפני כשבועיים נהרג לוחם הימ"מ, רס"ב נעם רז ז"ל, בחילופי אש בכפר בורקין, לאחר שאש מאסיבית של חמושים פלשתינים נורתה לעבר הכוח שפעל באזור. כמה שבועות קודם לכן נפצע באורח קשה קצין בימ"מ, סנ"צ ש', כתוצאה מהיתקלות של הכוח עם מחבלים ליד ג'נין.

לדברי הגורם הבכיר, כוחות צה"ל, שב"כ ומג"ב מתכוונים להעמיק ביתר שאת את הפעילות נגד הטרור בג'נין, על מנת להשיב את ההרתעה באזור וכדי למנוע מהתארגנויות של מחבלים לבצע את זממן.

"עובדות כוזבות"

מרחב ג'נין בפרט וצפון השומרון בכלל נמצאים במוקד הפעילות של כוחות הביטחון מאז ראשית גל ההסלמה האחרון. השבוע דיווחו כלי תקשורת פלשתיניים כי צה"ל עצר בפעילות מבצעית את המאם חאזם, אחיו של ראאד חאזם שביצע לפני כחודש וחצי את הפיגוע בבר "אילקה" ברחוב דיזנגוף בתל אביב. לפי הדיווחים, האח בן ה־27 נעצר באזור שכם כשהיה בדרכו לג'נין.

פתחי חאזם, אביו של המחבל, סירב להסגיר עצמו עד כה לישראל ודרש לקבל תחילה את גופת בנו. לפני כחודש ערכו כוחות הביטחון ניסיון לעצור את בני המשפחה, אולם אז הצליחו האב והאח לחמוק.

הפעילות המוגברת בגזרת ג'נין כבר הובילה גם לתקרית שבה נהרגה עיתונאית אל־גז'ירה שירין אבו עאקלה. אתמול התייחס נשיא המדינה יצחק הרצוג לתחקיר שפורסם ברשת CNN האמריקנית, שבו נטען כי העיתונאית נהרגה מאש מכוונת של צה"ל. "מדובר כמובן באירוע מצער מאוד", אמר הנשיא, "האירוע קרה במסגרת פעילות של לוחמה בטרור בג'נין, שנבעה לאחר רציחתם של ישראלים רבים. הצענו לפלשתינים חקירה משותפת על נסיבות המקרה, והם סירבו".

"ישראל היתה פתוחה ושקופה והציעה לארה"ב להצטרף לתהליך החקירה", הוסיף הרצוג, "גם בעבר קרו מקרים שבהם הואשמנו והאמת יצאה לאור בדיעבד, אחרי שפורסמו הרבה עובדות כוזבות נגד ישראל. אל תבנו על עובדות כוזבות. לימדו את העובדות: הפלשתינים סירבו לשתף פעולה".

נהג אוטובוס נפצע באורח קל מזריקת אבנים בירושלים
"לקיים שגרת חיים מלאה": מפכ"ל המשטרה סייר יחד עם הממ"ז בירושלים
תג מחיר: 5 רכבים נשרפו כליל בסמוך לירושלים
שב״כ סיכל פיגוע מטען בישראל ע״י תושב רצועת עזה
פיגוע דריסה בבאר שבע: נער נפצע באורח בינוני
"הלחץ עבד, ישראל לא נתנה דבר בתמורה": גופתו של טירן פרו הוחזרה
נס גדול: בלון גז הוצמד למטען נפץ אך לא התפוצץ
גנץ: "זמנם של מבצעי, מתכנני ומממני הפיגועים - קצוב"
נתניהו: "נעשה הכל כדי להחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל במהרה"
לפיד על הפיגוע: "אנחנו נמצה עם המחבלים את מלוא חומרת הדין"