100 טונות חומרים מסוכנים נתפסו במרחק עשרות מטרים מבתים • צפו

חשוד עוכב באחזקת 100 טונות חומרים מסוכנים ודליקים שלא כחוק • הוצא צו פינוי מיידי לאתר הפסולת הרעילה, להסרת הסיכון הבריאותי • נפתחה חקירה פלילית • כל הפרטים

100 טונות חומרים מסוכנים נתפסו במרחק עשרות מטרים מבתים • צפו

החזיקו חומרים מסוכנים בלול במרחק של עשרות מטרים מבתי מגורים במושב הודיה - ונתפסו: במהלך פשיטה על משק במושב הודיה שבחבל לכיש, שבו הוחזקו באופן בלתי תקין חומרים מסוכנים במבנה לול ישן, מרחק של עשרות מטרים מבתי מגורים, אותרו יותר מ-100 טונות שהוחזקו בחביות ובקוביות, שהכילו על-פי החשד ממיסים הידועים כחומרים דליקים.

החומרים המסוכנים הוחזקו ללא תשתיות מתאימות ואמצעי כיבוי, בסמוך לבתי מגורים. האריזות סגורות, אך מדידת ריכוזי VOC שנערכה בשטח מעידה על נוכחות מובהקת של חומרים מסוג ממסים אורגניים.

אחסנה של רעלים וחומרים מסוכנים דליקים, ללא אמצעי תשתית ואחסון מינימליים הנדרשים להגנה על הסביבה והאדם, עלולה לסכן את תושבי האזור והסביבה, ובפרט לנוכח הקרבה הרבה לבתי מגורים. על פי הכיתוב אשר נמצא על גבי התוויות השונות של החומרים, קיים חשש כי עלול היה להתרחש במקום אירוע חומרים מסוכנים כתוצאה מהתלקחות תכולת האריזות באופן ספונטני ובפרט בימי הקיץ החמים, או חלילה, מכל אירוע בטיחותי אחר.

בפעילות, שבוצעה באמצעות צו חיפוש של בית המשפט, עוכב לחקירה חשוד אחד. בנוסף, פתחה המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה בחקירה פלילית כנגד מספר מעורבים. מנהל מחוז דרום, ברוך ובר, הוציא לגורמים המעורבים צו פינוי רעלים. על פי הצו, יש לפנות את כלל החומרים הרעילים להשמדה באתר פסולת רעילה ביעד שיאושר על ידי המשרד, באופן מיידי. הפעולות לפינוי החלו, ומהמשרד נמסר כי הוא יפעל בנחישות עד להסרת המפגע.

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "הודות לפעולה מצוינת שביצעו המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה עם מחוז דרום במשרד וגורמים נוספים, תוסר סכנה בריאותית וסביבתית חמורה שעלולה הייתה להתממש, וכן סכנה לביטחון הציבור. לא ניתן לעברייני סביבה לסכן את בריאות הציבור".

חומרים מסוכנים במושב הודיה

המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה

חומרים מסוכנים במושב הודיהחומרים מסוכנים במושב הודיהחומרים מסוכנים במושב הודיה
גנץ קיים התייעצות ביטחונית מורחבת עם בכירי מערכת הביטחון
צה"ל תקף תשתיות צבאיות בדירותיהם המבצעיות של חמישה מפקדים בחמאס
רשב"צים במכתב לרה"מ: "אל תסיימו את המשימה עד להשגת הכרעה ברורה"
המכפ''ל מבעיר את השטח: "טרוריסטים משני הצדדים"
נתניהו: "האויבים מסביב רואים איזה מחיר אנחנו גובים על התוקפנות"
המבקר חושף: כך כשלו הרשויות בטיפול באלימות בחברה הערבית
ח''כ אבוטבול: "ישנה כעת הזדמנות היסטורית שאסור להחמיץ" • צפו
ח"כ בן גביר: "לפטר את השובתים המזדהים עם הטרור"
במהלך הפרת סדר אלימה: שני חיילים נפצעו מירי חי שנורה לעברם
שר הביטחון גנץ: "הלחימה לא תיפסק עד שנביא שקט מוחלט וארוך טווח"