פוטין: "הסיכון למלחמה גרעינית גדל - אין מה להסתיר"

נשיא רוסיה התייחס לאפשרות של תגובה אטומית רוסית במסגרת המלחמה באוקראינה • "לא השתגענו, אנו מבינים מה זה נשק גרעיני, יש לנו אמצעים כאלה והם במצב מתקדם יותר"

פוטין: "הסיכון למלחמה גרעינית גדל - אין מה להסתיר" נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, שיגר היום איום מרומז למדינות המערב ואמר כי הסיכון למלחמה גרעינית גדל באופן משמעותי וכי ארצו רואה בנשק שכזה כ"אמצעי הגנה". כך דווח ב'ישראל היום'.

"הסיכון לפריצת מלחמה גרעינית גדל, מה יש להסתיר. אנו מתייחסים לנשק הגרעיני כאמצעי הגנתי. לא השתגענו, אנו מבינים מה זה נשק גרעיני. יש לנו אמצעים כאלה והם במצב מתקדם יותר מאשר בכל מדינה אחרת", אמר פוטין.

הנשיא הרוסי התייחס גם לכיבוש של שטחי אוקראינה ואמר: "כמובן, מדובר בתהליך שייקח זמן, אך הופעתם של שטחים חדשים זו תוצאה בעלת חשיבות לרוסיה. ים אזוב הפך לים פנימי של רוסיה. אפילו הצאר פטר הגדול נלחם על גישה לים אזוב והחשוב מכל, האנשים שחיים שם הם חלק מאיתנו עכשיו".

פוטין טען כי "אין צורך בגיוס נוסף או בהכרזה על גיוס מלא". הנשיא הרוסי טען כי בין 150 ל-300 אלף מגוייסים יישארו בחזית הלחימה באוקראינה עד ל"סיום המשימה". בהתייחסות לתבוסות הצבאיות המשמעותיות שספגה רוסיה מאז הפלישה לאוקראינה כמו הנסיגות מקייב, חרקיב, איזיום וחרסון אמר פוטין: "היו כמה בעיו תבאזור המבצע הצבאי המיוחד. יכול להיות שיעלו עוד כאלו כעת. עלינו לחקור את הנסיבות ולקבל משוב".

פוטין התייחס לנסיגה מחרסון ואמר כי: "לא מתוכננת כל נסיגה משמעותית כעת באזור המבצע הצבאי המיוחד". הנסיגה מחרסון התקבלה בביקורת בקרב חלקים מהממסד והתקשורת ברוסיה, זאת לאחר שרוסיה סיפחה את שטחו של מחוז חרסון במשאל עם מבוים אך נאלצה לסגת ממנו בשל לחץ צבאי השפעילו האוקראינים על עמדותיהם במחוז.

נתניהו ושגרירנו באו"ם בהתייחסות להצבעה באו"ם | צפו
סיכום חדשות השבת: מסר מהפכני מארצות הברית לרוסיה
בהובלת "מרכז רבני אירופה": המהפכה היהודית בקזחסטן בעיצומה
ראש ממשלת אוקראינה במכתב מיוחד לרבה של קייב
סין בצעד חריג: מפסיקה לפרסם את מספר הנדבקים והמתים מהקורונה
נשיא אוקראינה זלנסקי נחת הלילה בוושינגטון
זלנסקי מאשר: "בדרכי לארה"ב"; בערב ינאם בפני הקונגרס
הפליט מאוקראינה הדליק את החנוכיה המרכזית במולדובה
"נגועה בשחיתות": דרישה להקפיא את הוועדה האירופית בהצבעה נגד ישראל
הממשל האמריקני משתמש ברוגלה ישראלית