דיווח ברוסיה: פוטין הדיח את מפקד צי הים השחור

סגן האדמירל ויקטור סוקולוב יחליף את מפקד הצי איגור אוסיפוב • עוד נטען כי בקרמלין זועמים על הכישלון הימי במערכה נגד אוקראינה ועל אובדן אי הנחשים

דיווח ברוסיה: פוטין הדיח את מפקד צי הים השחור נשיא רוסיה, פוטין

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הדיח היום (רביעי) את האדמירל איגור אוסיפוב ומינה תחתיו את סגנו, ויקטור סוקולוב, כמפקד צי הים השחור של רוסיה. ההחלטה מגיעה, לטענת כלי תקשורת ברוסיה, כתוצאה מכישלון המערכה הימית הרוסית במהלך המלחמה באוקראינה.

על פי הדיווח ב'ישראל היום', סוקולוב הוצג לפקודיו במפקדת הצי בסטבסטופול שבחצי האי קרים. סוקובלוב הן ה-59 שימש בעבר כמפקד אקדמיית הצי של רוסיה, אחד המוסדות הימיים הנחשבים בעולם. בסוכנות הידיעות טענו כי לא יתקיים אירוע רשמי לציון כניסתו לתפקיד, זאת בשל כוננות טרור גבוהה בחצי האי קרים, בשל מתקפות אוקראיניות שהתרחשו שם בימים האחרונים.

צי הים השחור ספג מאז תחילת הפלישה הרוסית לאוקראינה סדרה של מכות קשות, זאת תוך כדי לחימה במדינה לה כמעט ואין צד מתפקד. בחודש אפריל הוטבעה ספינת הדגל של צי הים השחור, סיירת הטילים הכבדה "מוסקבה", לאחר ששני טילי חוף-ים אוקראיניים פגעו בה במהלך שייט סמוך לאי הנחשים בים השחור.

מוקדם יותר באותו חודש שתי נחתות כבדות של הצי הושמדו ואחת נוספת ניזוקה באופן קשה במתקפת מל"טים אוקראיניים בנמל ברידאנסק, בו ניסתה רוסיה להקים ראש גשר צבאי לאספקה. למפלות אלו נוספה התבוסה בקרב על אי הנחשים, אי קטן דרומית לחופי אודסה, אותו כבשו הרוסים ביום הראשון לפלישה לאוקראינה.

הרוסים נסוגו מהאי בסוף חודש יוני לאחר שספגו אבדות כבדות לחיל האוויר ולארטילריה האוקראיניים כשניסו להחזיק חיל מצב באי, במטרה לבסס שליטה אווירית על המרחב הימי סביבו. רוסיה איבדה ספינת אספקה, כמה סירות סיור, מסוקים ומטוסים וכן עשרות חיילים בניסיון להגן על האי ממנו נסוגה.

רבה של מולדובה: "אנחנו לפני קריסה הומניטרית"
הנשיא הרצוג נחת בבחריין והתקבל בארמון יורש העצר
לראשונה: הרצוג המריא הבוקר לביקור בבחריין
אמבולנס ממוגן ירי יועבר לשימוש כוחות ההצלה האוקראינים
"מרכז רבני אירופה" בקול קורא על משמר הדת וחיזוק הקהילות היהודיות
מאסק ערך סקר: האם טראמפ יחזור בקרוב ל'טוויטר'?
בהזמנת המלך: הרצוג יצא לביקור ממלכתי בבחריין
קבר אחים ענק מתקופת השלטון הקומוניסטי נמצא בטרנסניסטריה
ביידן: "לא סביר שהטילים שפגעו בפולין שוגרו מרוסיה"
טראמפ הכריז על מועמדותו לנשיאות ארה"ב ב-2024: "הקאמבק מתחיל"