למרות ההתבטאות: הפרקליטות לא תחקור את יו''ר מרצ

 למרות התבטאותו של יו''ר מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ כי ''היה מקום בהאג לפתיחה בחקירה נגד ישראל'' האירוע לא יתוחקר • "ההתבטאות נאמרה במטרה להביע ביקורת פוליטית"

למרות ההתבטאות: הפרקליטות לא תחקור את יו''ר מרצ יו''ר מרצ, ניצן הורוביץ

המשנה לפרקליט המדינה עו"ד נורית ליטמן הודיעה בתשובה לח"כ בן גביר כי הפרקליטות לא תחקור את יו"ר מרץ ח"כ ניצן הורוביץ בגין סיוע לאויב בשעת מלחמה.

יו"ר עוצמה יהודית (מסיעת הציונות הדתית), ח"כ איתמר בן גביר פנה ליועמ"ש בבקשה להורות על פתיחה חקירה פלילית נגד יו"ר מרץ ח"כ ניצן הורוביץ, על אמירתו בראיון לרשת 13 כי "היה מקום להחלטה של בית הדין בהאג לחקור את ישראל".

הפרקליטות קבעה בתשובתה לח"כ בן גביר כי תמיכתו של הורוביץ, בנוגע להודעת ביה"ד בהאג על כוונתו לפתוח בחקירה נגד ישראל, אינה עולה בגדר חשד לבגידה או לסיוע לאויב במלחמה.

עו"ד ליטמן כתבה בתשובתה כי "אין בדברים כדי לבסס חשד לקיומה של עבירה פלילית. ההתבטאות נאמרה במטרה להביע ביקורת פוליטית ולא במטרה לסייע לאויב במלחמתו נגד ישראל". עוד הוסיפה ליטמן כי "למען הסר ספק, ההתבטאות האמורה אינה מקיימת גם את העבירה שכותרתה בגידה".

ח"כ איתמר בן גביר מסר: "שוב הפרקליטות עושה הנחות לאנשי מרצ. מעניין שפתאום לא מעניינת אותם לשון החוק, שמגדירה בצורה מפורשת את המעשים של ניצן הורוביץ: סיוע לאויב."

ח''כ מרגי: "מספיק עם האמירות של "כבודה של הכנסת"
הממשלה אישרה את תקנון עבודת הממשלה
"אני מתכוון לנצח": אדלשטיין מתכונן להחלפת נתניהו
סופית: נתניהו יעזוב את בלפור
גנץ יגיש הצעת החלטה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לרכש הצוללות
ח"כ דוד אמסלם: "התפקיד של השמאל זה להכחיד את החברה מבפנים"
הסתה חמורה ברשת נגד בן גביר • קצין הכנסת מתנער מהאחריות
בכפוף לרביזיה: ח"כ אלכס קושניר נבחר ליו"ר ועדת הכספים הזמנית
כחול לבן: שלושה חברי כנסת חדשים מצטרפים
סופית: גפני יודח מוועדת הכספים