פינדרוס: "לא ויתרתם על 800 מיליון זה לא היה אמור להיכנס לתקציב"

תגובות שונות למצב הפוליטי ולהחלטה על הפחתת מס הבלו על הדלק, מצד חברי ועדת הכספים בדיון הוועדה הבוקר. ח"כ יצחק פינדרוס זעם: "הודעת משרד האוצר בנוגע לבלו ...

פינדרוס: "לא ויתרתם על 800 מיליון זה לא היה אמור להיכנס לתקציב" ח''כ יצחק פינדרוס

תגובות שונות למצב הפוליטי ולהחלטה על הפחתת מס הבלו על הדלק, מצד חברי ועדת הכספים בדיון הוועדה הבוקר.

ח"כ יצחק פינדרוס זעם: "הודעת משרד האוצר בנוגע לבלו לוקה ביחס לא נכון לנושא – יש משבר עולמי של הדלק, וזה גרם להעלאה של המחיר הריאלי בשקל, בגלל המס הוא עלה בשני שקלים. עשה צעד נכון מש' האוצר ואמר שהוא מבטל על 50 אחוז מהעלאה, אבל לפי החישוב הזה הוא היה צריך לוותר על שקל ולא על חצי שקל, הוא מתרץ בזה שזה יעלה למדינה 800 מיליון ₪, אבל בתוכנית הכלכלית של מדינת ישראל היא לא הייתה אמור לגבות את הכסף הזה כלל. הדרישה של כולנו צריכה להיות שהמשבר הזה לא אמור להביא לגבייה של מדינת ישראל על חשבון האזרחים, העלות היא אותה עלות למדינה, שקל מזה הוא המס, אל תגבו 1.6 מיליארד ₪, לא ויתרתם על 800 מיליון זה לא היה אמור להיכנס לתקציב, תורידו לפחות עוד חצי שקל, זה מס לא הוגן".

ח"כ ולדימיר בליאק: "אני רוצה לברך את שר האוצר והממשלה על 2 החלטות חשובות שקרו אתמול, הפחתת מס הבלו על הדלק, צעד חשוב, כפי שאמרתי, עד שהרפורמות האדירות שהעברנו להורדת יוקר המחייה יבואו לידי ביטוי, זה הזמן שהממשלה תוותר על חלק מהכנסותיה לטובת הציבור. הצעד הנוסף הוא פרסום תזכיר החוק לגבי מענקי גל האומיקרון שאני מקווה שנאשר בפתח מושב הכנסת הקרוב. באנו לתקן את ההזנחה של 12 השנים האחרונות וגם להוציא את המדינה מהכלכלה הפוליטית של השנתיים האחרונות, אני קורא גם הבוקר למרכיבי הקואליציה לשמור על הממשלה החשובה הזו".

ח"כ מוסי רז: "אני רוצה לברך על תקנות העצמאים, לצעד בעניין הדלק יש לו גם השלכות שליליות ויש לאזן אותו בהורדה משמעותית של מחירי התחבורה הציבורית בישראל. הגרעון התקציבי ב-12 החודשים האחרונים הצטמצם מ-11 אחוז ל-1 ומשהו, אז אם יש כסף, שדרוג התחב"צ חשוב אפילו יותר מההפחתה בדלק".

ח"כ נירה שפק: "בחרתי לא לברך היום אלא לומר שגם בפגרה, אנחנו עובדים כי אנחנו ממשלה וכנסת עובדת, לפחות בחלקה. אתמול סיירתי בעמק הירדן, *יש המון עבודה לעשות ויש המון פערים שבשנה שאנחנו פה לא הספקנו לסיים. מפערים ביטחוניים בגבול ירדן, דרך הברחות, חקלאות, המטעים המשוועים לעובדים הזרים – נושא שאמור לקבל מענה ברפורמה בחקלאות, הרפורמות החלו. אתמול עמדתי שעה וחצי בפקקים שעם ישראל ירד לכנרת, עם ישראל רוצה להרגיש שיש לו עבודה ויש לו יציבות ויש לו תקווה, התפקיד שלנו לגרום לזה לקרות, אני מתכוונת לא להתעסק במה שנעשה בתקשורת, אלא להמשיך לפעול, הגיע הזמן שהאזרחים יבינו שהם צריכים לדרוש לא רק סיסמאות אלא גם את התכל'ס, ואת זה הממשלה הזו נותנת".

ח"כ ינון אזולאי הגיב לפרישת יו''ר הקואליציה: "אולי לא שמעתם חדשות, יו"ר הקואליציה פרשה מהקואליציה, כל פעם מבטיחים לנו הבטחות על התקציב הבא, אז קחו את ההבטחות, תבינו שאין שום קייס ושום דבר להבטחות של מה יבוא ומה תיתנו. כדאי שגם בחוק של מענק העבודה נגיע להבנות למען עם ישראל".

לגבי מס הבלו אמר אזולאי: "אני שמח ששר האוצר מוריד בחצי שקל את המס, זה מוברך, למרות שזה טיח ברעידת אדמה, שר האוצר המציא את הביטוי הזה באמירה על הנושא הזה בעבר, אני מברך על ההחלטה, היא ראויה, אני חושב שזה מעבר לטיח. בשנה האחרונה עלה המס בערך בשקל וחצי, לכן היה ראוי לעשות מעבר לחצי שקל ולא רק לשלושה חודשים. אני מבקש שיחתמו על הצו כבר היום ויורידו מהיום בלילה את המחיר, שיעשו את כל החשבונות כבר עכשיו, אפשר לכל המאוחר מחר בלילה להוריד את המס, ואם זה יכלול את התיקונים שהצעתי זו תהייה ברכה מלאה".

הקלות בארנונה: מועצת עיריית בני ברק מאשרת את הארנונה
יוקר המחיה מכה בעזה: "המשבר הכלכלי יוביל לפיצוץ"
בשורה לעשרות אלפי סייעות: מענק של 1,500 ש''ח לשנת הלימודים
חיסכון לנוטלי המשכנתאות: עמלת פתיחת תיק הלוואה תוגבל ל-360 ש''ח
בזמן הקרוב: יוארך התוקף לפיצוי משפחות חטופי ילדי תימן והבלקן
הממשלה תאשר: 72 מיליון שקלים להקמת חברה שתעביר כספים לרש"פ
דיון דחוף במשבר המזון: האם בקרוב נראה מדפים ריקים בסופר?
נחתם צו לביטול מכסים על מוצרים וחומרי גלם לתעשייה
מחיר הדלק שוב מזנק: ליטר בנזין 95 יתייקר השבוע ב-66 אגורות
אושר בטרומית: הגדלת תשלום על שקיות חד-פעמיות והרחבה לחנויות קטנות