בצל הקורונה: ירידה במספר ההרוגים בתאונות דרכים בשנת 2020

מדו"ח הסיכום השנתי של הרלב"ד עולה כי בשנה האחרונה נהרגו 302 בני אדם בכבישים - המספר הנמוך ביותר מאז שנת 2013 • כל הפרטים

בצל הקורונה: ירידה במספר ההרוגים בתאונות דרכים בשנת 2020 תאונה קשהתאונה קטלנית במעורבות אופניים חשמליים. אילוסטרציהתאונה קשה מהבוקר, בה נהרג הנוסע ברכב שנמחץ למוותזירת התאונה הקשה בכביש 90

בדומה לשנים עברו, 77% מההרוגים בתאונות דרכים הינם גברים לעומת 23% נשים. כמו כן, בשנת 2020 החודש הקטלני ביותר הוא חודש אוגוסט, היום הקטלני ביותר בשבוע הוא יום חמישי, והשעות הקטלניות ביותר במהלך היום הן 19:00-18:00 בערב.


סגן שר התחבורה והבטיחות בדרכים אורי מקלב על הדו"ח השנתי שפרסמה הרלב"ד: "זוהי ירידה ברוכה בשיעור הנפגעים, אך יחד עם זאת אסור לנו להיות שאננים. הנתונים מחייבים אותנו להמשיך להילחם למיגור תאונות הדרכים. בימים אלו אנו מגבשים בהובלת הרבל"ד תוכנית רב שנתית לצמצום דרמטי בשיעור תאונות הדרכים בישראל, אנו נעשה כל מאמץ להמשיך ולהילחם עבור הגדלת התקציב לפרויקטים השונים שיהיה לנו את הכלים והיכולת לחזק את המאבק בתאונות הדרכים".דו"ח זה מעודכן לרגע שליחתו בלבד, והוא עשוי להתעדכן בהמשך. מספר ההרוגים הסופי יקבע באופן רשמי רק ביום ראשון 31 בינואר 2021, והוא יכלול את הפצועים וההרוגים של כל שנת 2020, כולל אלו שנפצעו ונפטרו פטירה מאוחרת בבית החולים עד 30 יום מיום התאונה.

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים פרסמה היום (רביעי) את סיכום השנה בנושא תאונות הדרכים. השנה הדו"ח כולל התייחסות לימי הסגר ומגפת הקורונה. מספר הרוגים מקום המדינה: 34,306, מהם 5,148 ילדים ובני נוער. כך מפרסם את הסיכום של הדו''ח שלומי דיאז בישראל היום.

בשנת 2020 נהרגו 302 בני אדם בכבישים, זאת לעומת 355 בשנה שעברה, מדובר בירידה של 15% במספר ההרוגים לעומת שנת 2019, שהתרחשה כאמור ברקע הסגרים והגבלות התנועה שהוטלו בשנה החולפת בצל מגפת הקורונה.

מספר ההרוגים בשנה החולפת הוא הנמוך ביותר מאז שנת 2013. במקביל חלה בשנה זו גם ירידה של 12% בתאונות הקטלניות. עיקר הירידה נרשמה בכבישים הבינעירוניים, בעוד מספר התאונות בתוך הערים דומה לזה שהיה ב-2019.

מנכ"לית הרלב"ד, תא"ל (מיל') רחלי טבת-ויזל אמרה: "יותר מ-300 בני אדם קיפחו את חייהם בתאונות דרכים בשנה בה היו שני סגרים ופעילות חלקית של מערכת החינוך, שוק העבודה והמסחר. הנתונים הללו מחייבים את המשך השקעת המשאבים והגדלתם לטובת שיפור התשתיות, פעילות חינוך והסברה, הפיכת כלי הרכב לבטוחים יותר, והגברת האכיפה והכשרת הנהגים".

בכל טווחי הגילים נרשמה ירידה במספר ההרוגים למעט האוכלוסייה המבוגרת של בני 65 ומעלה, שם נראתה עליה של 3% בנפגעים בהשוואה ל-2019.

השנה נהרגו 5 רוכבי אופניים רגילים (לא חשמליים) לעומת 18 הרוגים ב-2019, בעוד שבאופניים חשמליים נהרגו השנה 20 רוכבים לעומת 16 בשנת 2019. בעולמות הרכבים הכבדים (אוטובוס ומשאית מעל 3.5 טון) נרשמה ירידה של 19% הרוגים במעורבות אוטובוסים וירידה של 24% בכמות ההרוגים במעורבות משאיות.

השרה להגנת הסביבה: "פועלים להכרזה על מצב חירום אקלימי"
ח''כ ביטן: "נהיינו מדינה עשירה שהורגת את הדיור הציבורי"
שריפה סמוך לשורש: כביש 1 נחסם
אושרה הארכת ההכרזה על מצב חירום
צפו: חילוץ מלב הכנרת
בעקבות מזג האוויר: מאסר על הדלקת מדורות
ירושלים: אותרו פצצות מלפני 60 שנה
ח''כ מקלב: "אסור שמקרים מעין אלו יעבור לסדר היום"
ארבע מדינות נכנסו לרשימת מדינות בסיכון גבוהה
תחזית מזג האוויר: חם מהרגיל