אמיר אוחנה: "מי שמדבר על היום שאחרי נתניהו כנראה חפץ בזה"

לאחר שהגיע למקום השישי בליכוד, השר לביטחון פנים לשעבר אומר בראיון מיוחד לכתב הפוליטי של "ישראל היום" יהודה שלזינגר: "זו רשימה שמוכיחה שיש ערך לנאמנות" ח...

אמיר אוחנה: "מי שמדבר על היום שאחרי נתניהו כנראה חפץ בזה" השר לביטחון פנים לשעבר, אמיר אוחנה

לאחר שהגיע למקום השישי בליכוד, השר לביטחון פנים לשעבר אומר בראיון מיוחד לכתב הפוליטי של "ישראל היום" יהודה שלזינגר: "זו רשימה שמוכיחה שיש ערך לנאמנות" חבר הכנסת הוסיף כי "מי שלא נכנע לניסיון התקשורת לתייג אותו כפרחח ביביסט, תוגמל על ידי המתפקדים". כך פורסם ב'ישראל היום'.

אחד המנצחים הגדולים בפריימריז של מפלגת הליכוד הוא אמיר אוחנה. מי שסיים במקום ה־18 ברשימה בשנת 2019, כעת זינק למקום השישי וטוען: "לא הייתי בדילים, התמיכה בי שברה את הדילים. במקומות שלא הופעתי בפתקי הדילים, אנשים זרקו את הפתק ורשמו את השם שלי".

רגע לאחר הכרזת תוצאות הפריימריז, בראיון מיוחד ל"ישראל היום", אוחנה מסמן את מה שעשוי להיות אחד הנושאים הבולטים במערכת הבחירות - הקרב על מערכת המשפט. "אחד הדברים שהכי מפריעים לליכודניקים זה הריקבון שהשתלט על מערכות המשפט והפרקליטות, חייבים לתקן את זה. הייתי שר המשפטים בסך הכל שנה וביצעתי דברים חסרי תקדים. המאבק שלי באוליגרכיה של היועמ"ש, העובדה שקיבלתי החלטות בניגוד לחוות דעתו, שלא כופפתי ראשי בפני כל גחמה של המשפטנים. אנחנו לא יכולים בלי מערכות המשפט. האמון בהן ירד לשפל חסר תקדים, צריך לתקן - ולא להשמיד, להחריב, לשרוף או לדרוס - כדי שהציבור יזכה למערכת משפט שיוכל להאמין בה".

לכך שיש תחושה שבליכוד נזכרו בנושא רק בגלל משפט נתניהו התייחס אוחנה ואמר:

"זאת השמצה נטולת כל קשר למציאות, שמי שאחראים לה אלו אנשי מחנה 'רק לא ביבי'. אני הבנתי שמערכת המשפט נטלה לידיה את מושכות הנהגת המדינה עוד כשהייתי סטודנט, ואהרן ברק חולל מהפכה חוקתית. ודאי שהטרללת גברה כשמערכת המשפט הכניסה את מדינת ישראל לשלוש שנים של מערכות בחירות, שנאה, פילוג, דגלים שחורים - והכל בגלל תיקים מופרכים והזויים, כפי שמתגלה מדי דיון במשפט נתניהו. ודאי שזה לא תרם לאמון הציבורי במערכת המשפט".

לשאלה על כך ש12 שנים בשלטון והם לא טיפלו בנושא הזה השיב:

"הביקורת מוצדקת. הדברים היו צריכים להיעשות קודם, ומשלל סיבות לא נעשו. זה לא פוטר אותנו מהשאלה מה הלאה".

עם היוודע רשימת הליכוד, נשמעו קולות הטוענים כי זוהי רשימה "ביביסטית", שמורכבת מנאמני נתניהו.

"יש ערך לנאמנות, נאמנות היא לא מילה גסה. הנאמנות שלנו היא לבוחרים שבחרו את נתניהו, זה מה שהם מחפשים. מצפים שנזרוק את הבוחרים לכלבים? לא יקום ולא יהיה",

אמר אוחנה, וטען: "זו רשימה מצוינת שאפשר לצאת איתה למאבק בבחירות".

על כך שיזכירו לו את האחריות לאסון מירון,השיב אוחנה:

"לצד הכאב העמוק מאוד של המשפחות באסון מירון, כאב שייקחו איתן עד יומן האחרון, אני מזהה ריקוד מטורף על הדם של מחנה 'רק לא ביבי'. הם ינסו להכפיש ולנאץ בכל דרך, כפי שכבר ניסו. נצטרך לעמוד איתן בפני התקשורת כפי שעשינו בעבר ולהיאבק על העמדות שלנו".

לפיד: "טעינו, לא צריך לדבר על אחדות"
סמוטריץ': "אני אהיה שר חינוך מצוין - אטפל בהסתה"
לפיד באו''ם: שתי מדינות לשני עמים - הדבר הנכון לביטחון ישראל
מחריפים את המאבק: "בני גנץ משבש את חיי המתיישבים ביו"ש"
מסתמן: לפיד יציע את ''פתרון'' שתי המדינות
ח"כ אשר: "ליברמן לא מבדיל בין קנייטש לכובע עגול"
אישור הסכם התרבות עם האיחוד האירופי: "מחלוקת בעלת משמעות מדינית"
עקיצה לרה"מ? גנץ: "לפיד קיבל ממשלה, לא הקים אותה"
כלפון תקף - בציונות הדתית הגיבו
"אנחנו בפתחה של אינתיפאדה": בן גביר על המצב