80 נדבקים ב-12 מדינות: נגיף אבעבועות הקוף ממשיך להתפשט

ארגון הבריאות עולמי הזהיר מפני מקרים נוספים של המחלה המסתורית הגורמת לשלפוחיות בעור החולים • לאחר שמקרה התגלה בישראל, רשויות הבריאות בארץ יקיימו דיון על...

80 נדבקים ב-12 מדינות: נגיף אבעבועות הקוף ממשיך להתפשט אבעבועות, אילוסטרציה

ארגון הבריאות עולמי הזהיר מפני מקרים נוספים של המחלה המסתורית הגורמת לשלפוחיות בעור החולים • לאחר שמקרה התגלה בישראל, רשויות הבריאות בארץ יקיימו דיון על התפשטות המחלה. כך פורסם ב'ישראל היום'.

מגפה עולמית חדשה? מספר המקרים המאובחנים של נגיף אבעבועות הקוף עלה ל-80 ב-12 מדינות שונות, כך הודיע היום (שבת) ארגון הבריאות העולמי.

על פי הודעת הארגון, 50 מקרים נוספים נבדקים כעת בחשד שמדובר בנגיף. הארגון הזהיר כי עוד מקרים עלולים להתגלות בקרוב וכי על רשויות הבריאות בעולם להיערך בהתאם. הנגיף התפשט כבר לארבע יבשות, אמריקה, אירופה, אוסטרליה ואסיה.

מקורו של הנגיף הוא ככל הנראה באפריקה, והמחלה הכי נפוצה במרכז ומערב היבשת. מדובר בזיהום נגיפי שלרוב בא לידי ביטוי בתסמינים קלים בלבד, מהם החולה מתאושש בתוך כמה שבועות, אך במקרים נדירים עלול לגרום לתחלואה קשה. בשירותי הרפואה בבריטניה ציינו היום כי הנגיף לא נחשב כבעל פוטנציאל לסיכון ציבורי נרחב משום שהוא לא עובר בקלות בין בני אדם.

בעקבות גילוי מקרה ראשון לנגיף בארץ: שירותי הבריאות נערכים

גבר ישראלי בשנות ה-30 לחייו שחזר מטיול במערב אירופה, הגיע לחדר המיון של איכילוב אתמול עם נגעים מחשידים לווירוס אבעבועות הקוף. מצבו הוגדר קל, והוא אושפז לצורך הערכה והשגחה בחדר בידוד. במקביל, הצוות לטיפול במגפות של משרד הבריאות יקיים הערב דיון על הההתפתחויות בהתפרצות ה-Monkeypox בעולם. הדיון הוקדם לאור איתור החולה בישראל.

נגיף אבעבועות הקוף שמתפשט כעת במערב מעורר דאגה מפני התפרצות נוספת של מחלה קשה בעולם, ממש אחרי שסיימנו להתמודד עם נגיף הקורונה.

עם זאת, ד"ר ארנון שחר, ראש אגף מידע ובריאות דיגיטלית במכבי שירותי בריאות, מנסה להרגיע את הבהלה: "בשלב זה לא קיים חשש למגפה בסדר גודל של הקורונה, אך עלינו לפעול באופן ממוקד וזהיר. לעומת הקורונה, את המחלה הזאת אנחנו מכירים ויודעים כיצד להתמודד איתה. על אנשים ששבו מחו"ל ופיתחו חום ופריחה, ללכת ולהיבדק ע"י רופא. מבחינת הציבור הרחב, אין בשלב זה צורך בשינוי הרגלים".

תיקי ציוד רפואי חולקו לחובשים החדשים באומן
טיפול מקיף באירוע מוחי, הכולל ניתוח מורכב , בתוך חמשה ימים בלבד
המרכז הרפואי 'צאנז' השיק יחידה לכירורגית ילדים
שוב: תן נגוע בכלבת נמצא בקיבוץ רשפים
כרבע מיליון שקלים לעובד בית הזיקוק שנפגע בתאונה
נחנך האמבולנס הראשון ביישוב החרדי 'טלזסטון'
שוחרר המאושפז האחרון מפיגוע התופת בכניסה לירושלים
בית שמש: סב הכלה התמוטט לפתע במהלך החתונה
מת מפצעיו הפצוע אנוש מפיגוע בכניסה לירושלים
רגע לפני הממשלה החדשה: השר העניק אות הוקרה לארגון 'רפואה ושמחה'