שר הבריאות: מי שלא שומר על הכללים מסכן את כולם

שר הבריאות במסיבת העיתונאים קורא לציבור לשמור על ההנחיות

שר הבריאות: מי שלא שומר על הכללים מסכן את כולם בימה - המעודכנים מעדכנים

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין ממסיבת העיתונאים עם ראש הממשלה ועם שר האוצר: כשר הבריאות יכול להיות שהייתם מצפים לשמוע אותי אומר שצריך לסגור הכל.

אנחנו בעליה מתמדת בתחלואה, והדבר שהכי קל לי זה להוביל קו של סגירות. אני מדגיש – זו לא דעתי! כשאני מגבש מדיניות, אני תמיד מסתכל על ההשלכות הרחבות של ההחלטות.

אני בעד לפתוח. גם אולמות וגני האירועים בעזרת ה' ייפתחו ביום ראשון. אבל, לא ניתן לעשות זאת בלי שני דברים: קטיעת שרשרת ההדבקה, באמצעות כמה שיותר בדיקות ותוצאות מהירות; ומשמעת של הציבור.

הנושא הראשון הוא באחריותי, באחריות משרד הבריאות- החל מהשבוע שעבר הגדלנו משמעותית את מספר הבדיקות, היינו באזור 3,000 בדיקות ביום והגענו עד ללמעלה מ-16,000 אלף בדיקות ביום.

הדבר יצר פקק במעבדות, ואנחנו מטפלים בכך: אנחנו מתחילים להפעיל את מעבדת "מיי הריטג'", ויחד עם שר האוצר נתגבר את כוח האדם במעבדות. היעד שהצבתי להגיע ל 30,000 בדיקות. ישנה חשיבות אדירה לקיצור משמעותי של מתן תוצאות הבדיקה. בלי כך לא נוכל לקטוע את שרשרת ההדבקה.

העניין השני תלוי בציבור – על כל אחת וכל אחד אחד לעמוד בשלושה דברים פשוטים: עטיית מסיכה, ריחוק של שני מטר והיגיינה. קיימת התרופפות בנושא ובלי משמעת של הציבור לא נוכל להמשיך עם משק פתוח.

כבר לפני כמה ימים ביקשתי להגביר את האכיפה, ויש לכך היענות מצד כולם. האכיפה צריכה להיעשות כלפי כולם. לצערי יש גם נוסעים באוטובוסים, ומבקרים בסופרים ובקניונים, שלא מקפידים על עטיית מסיכות. גם שם – חייבים לבצע אכיפה קפדנית.

מי שלא עוטה מסיכה, שומר על ריחוק ומקפיד על היגיינה – לא מסכן רק את עצמו. הוא מסכן את כולנו ואסור לגלות סלחנות על כך! במישור של ההסברה – עולה קמפיין חדש שהעלינו בשיתוף פעולה עם משרד ראש הממשלה, שממחיש מה קורה כשלא מקפידים על ההנחיות.

גם צעיר בן 22 וגם אשה בת 51, שניהם ללא מחלות רקע, יכולים להגיע למצבים קשים מאוד מהנגיף. נוהגים באחריות - שומרים על הכללים!"

פעילות מבצעית ראשונה ל'אמבולנס-בוס' של מד"א
בתי הכנסת ימשיכו להתפלל עד 50 איש כפי שהיה עד כה
הגר"ב ויסבקר חלה בקורונה. היה בביתו של רה"י הגרי"ג אדלשטיין לאחרונה
צפו: תיעוד מלהיב של שני נחשים "בריקוד מלחמה"
הוחלט: סגר על ערים נוספות
מה קורה לכף היד, אחרי 10 שעות בתוך כפפה?
שר התורה וראש הישיבה: חמירא סכנתא מאיסורא - חלילה להתרפות בזה
חזרה להגבלות: צמצום מניינים בבתי כנסת עד 50 איש, והגבלת אולמות
תוכנית טיפול פסיכולוגי: "הצפי הוא כמיליון ישראלים שיחושו במצוקה נפשית"
מד"א בצעו עד היום למעלה מ-430 אלף דגימות קורונה