הותר לפרסום: הפרקליטות הגישה אישום נגד חשמלאי מעזה אשר סייע לארגוני הטרור בעזה

הפרקליטות הגישה לבית משפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד חבר ופעיל של ארגון הטרור בעזה, חשמלאי במקצועו, בגין עבירות רבות נגד בטחון המדינה שביצע בכ-15 השנים האחרונות, בין היתר במהלך "עמוד ענן" ו"צוק איתן"

הותר לפרסום: הפרקליטות הגישה אישום נגד חשמלאי מעזה אשר סייע לארגוני הטרור בעזה

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד מירב עמר כהן בשיתוף עם שירות הבטחון הכללי ויחידת פח״ע בימ״ר נגב, עסק הנאשם הן כחבר בוועדות ההתנגדות והן כנותן שירות לארגון חמא"ס, בפעילות טרור נגד ישראל שכללה ירי עשרות טילים ופצמ"רים לעבר ישראל, חפירת בורות והטמנת טילים, הפרחת בלוני נפץ, ועוד.

הנאשם, כאמור חשמלאי במקצועו, סיפק לארגון טיימרים ולוחות אלקטרוניים של מוצרי חשמל והסב אותם לטילים, באמצעותם ניתן היה לתזמן את יציאת הטילים בזה אחר זה.במהלך המבצעים "עמוד ענן" ו"צוק איתן", הנאשם יחד עם אחרים חפרו בורות, הטמינו טילים, הכינו את הטילים וירו עשרות טילים ופצמ"רים לעבר ישראל.

בין היתר, נתן הנאשם שירות לארגון חמא"ס תמורת תשלום, כאשר תפקידו של הנאשם היה לדאוג לחיבור חשמל ולתקינות קווי חשמל במנהרות חמא"ס לצורך אספקה שוטפת של חשמל במנהרות.

כמו כן, בתקופת תהלוכות השיבה של תושבי עזה ליד גדר הגבול עם ישראל, החל משנת 2017 וכן בתקופות ההסלמה בדרום, לאחר סיכולו של בהאא אבו אלעטא- ירה הנאשם טילים מסוג 107 ומסוג גראד לעבר ישראל על מנת לשבש את פעילותה של מערכת כיפת הברזל ולהגדיל בכך את סיכויי הפגיעה של הטילים במדינת ישראל, וכן עסק באספקת בלוני חמצן לבלוני נפץ שהופרחו לעבר ישראל בשנת 2019.

מכתב האישום עולה, כי במהלך תקיפה של חיל האוויר הישראלי כתגובה לירי טילים, נפצע הנאשם ובגין פציעתו, קיבל תשלום פיצויים בסך של 300 דולר מאנשי פת"ח. כתב האישום מייחס לנאשם תשעה אישומים בגין ביצוע עבירות רבות לפי חוק המאבק בטרור של חברות בהתאחדות בלתי מותרת, מתן שירות לארגון טרור, חברות בארגון טרור וגיוס חברים, איסור פעולה ברכוש למטרות הטרור, וכן ריבוי עבירות של נסיון רצח, עבירות בנשק, ועוד.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

הראשון לציון מרן הגר״י יוסף בתפילה מיוחדת לעצירת מגפת הקורונה
איראן וסוריה חתמו היום על הסכם כולל במישור הצבאי והביטחוני
הג׳יהאד האיסלאמי בתגובה למות האסיר סעדי אלגרבלי:
טרור האבנים: נתפסו חשודים, אך התיק נסגר
אסיר ביטחוני המשוייך לחמאס מת הבוקר
חולון: השוטרים מנעו אסון - עצרו רוכבי אופנוע כשברשותם אקדח טעון ודרוך
צפו: שיגור הלוויין אופק 16
נתניהו על הלוויין: אבל המגפה מתפשטת
מאסר עולם למחבל שרצח את אברהם חסנו הי"ד - אשתו רותי התעלפה בבימ"ש
גנץ לחמאס: יש לנו שני אינטרסים! נגיב בעוצמה!