תלמידי הישיבות באפליה או בסירוב? הסיבות לאפליית תלמידי חו"ל!

בציבור החרדי: הידעתם על האפליה שנעוצה בין תלמידי ישיבות לסטודנטים בקשר לבואם ארצה?

תלמידי הישיבות באפליה או בסירוב? הסיבות לאפליית תלמידי חו"ל! ישיבה ריקה (אילוסטרציה)

לפני שבועות אחדים דווח כאן בבימה על עוד אפליה של הציבור החרדי, והפעם בין תלמידי ישיבות לסטודנטים המתגוררים בחו"ל ולומדים בישראל, המחזיקים שניהם ב'תעודת סטודנט', בכל הקשור למתן אישורי כניסה בימי הקורונה.


בעוד שעבור סטודנטים המתגוררים בחו"ל ולומדים באוניברסיטאות וקמפוסים בישראל נותרו השמים פתוחים, הרי שעבור תלמידי ישיבות הקדושות המתגוררים בחו"ל ננעלו שערי הכניסה לישראל על סוגר ובריח.


יצוין, כי בעוד בפני תלמידי הישיבות נותרו השמים סגורים, הרי שבכל הקשור לאברכים בעלי אזרחות זרה, כן ניתנה האפשרות להיכנס לישראל. זאת, מאחר ועל פי רוב מדובר בתושבי חוץ שנישאו לבעלי אזרחות ישראלית ומתגוררים בארץ, וטרם הספיקו להסדיר את הרישום במרשם האוכלוסין, ועוד כהנה וכהנה.


לראשונה: נשללו אישורי הכניסה לאברכים.


ומה גם כי החל מהשבוע, באופן מפתיע ושערורייתי, הורה משרד הפנים לחסום את שערי הכניסה לארץ גם בפני אברכים.


מדובר באברכים בעלי אזרחות זרה, אשר כאמור, נשואים לבעלי אזרחות ישראלית המתגוררים בישראל ויצאו לחו"ל לצורך השתתפות באירועים משפחתיים, ביקור ההורים המבוגרים וכדו', שביקשו לשוב ארצה ונתקלו בשער נעול לצד נימוק דרקוני ומקומם האוסר על כאלו שיצאו את שערי ישראל לחזור אם טרם חלפו 30 יום מאז היציאה משערי נתב"ג.


עסקנים שטיפלו בנושא אומרים כי מדובר בצעד בלתי הגיוני בעליל, כאשר נדמה שכל הדרכים כשרות על מנת להצר את צעדי האוכלוסייה החרדית בתקופה רגישה זו. "


בשיחה עם גורם בלשכת ח"כ ישראל אייכלר, נמסר כי בלשכת הח"כ הציעו "למשרד הפנים כי בשלב בקשת היציאה מהארץ, אשר בימים אלו ממילא נדרשת תוך הצגת אישור ממוסד הלימודים או הישיבה בה לומד מגיש הבקשה, תתווסף סיבת היציאה, שכן לעיתים מדובר בנסיבות מיוחדות וב'מקרים דחופים' שהינם מעבר לרצון העז להשתתף בחתונת אח או אחות". לדבריו, הודיעו ללשכה כי ההצעה התקבלה ואז הם הבינו שמהתלים בהם.


"התחלנו לתהות, 'מי הגורם המוסמך לקבוע את ההגדרה של 'מקרים דחופים'? האם קיים במשרד הפנים נוהל יציאה מהארץ לימי הקורונה? אם כן מה הנוהל, תציגו אותו בפנינו', דרשנו אלא שנדחינו בשלל התחמקויות". נעדכן אותכם מה קורה תישארו המעודכנים – מעדכנים תמיד

מוגשת לפניכם ספריית אוצר החכמה:
מה נשתנה במרפסות? הגר"י זילברשטיין מכריז: "שמע ישראל ברחובות" • צפו
פוסק בעלזא זועק: איך למנוע את השתוללות המחלה?
נוכח העלייה המחרידה מכתב בהול ברגעים אלו יוצא מבית רבותינו מרנן ורבנן שליט"א
שר התורה הכריע: ניתן לקחת ריטלין בלי חשש!
הראשון לציון: אין להפעיל "גל שקט" בכיפור!
הילולת צדיקים: זבולון בן יעקב אבינו
שיחה מיוחדת לערב יום הכיפורים ופרשת האזינו מפי הרב ברוך רוזנבלום שליט״א
פרשת שבוע עם הרב לוישטיין
כ"ק האדמו"ר מצאנז בהתרת נדרים אחר הצהריים במעונו • גלריה